reklama

siada, ale...

Temat na forum 'Porady rehabilitantki' rozpoczęty przez Kannah, 24 Styczeń 2011.

 1. Kannah

  Kannah Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam Panią i mam pytanie dotyczące mojej córki.Małgosia ma skończone 8 miesięcy i siedzi już samodzielnie jednak bardzo często przewraca się i zawsze tylko na lewą stronę. Kiedy siada zawsze podpiera się na tej samej rączce. Raczkować jeszcze nie zaczęła chociaż chyba się szykuje. Chciałam tylko zapytać czy to może być jakiś problem z tym przewracaniem się i siadaniem zawsze na lewą stronę?:-(
   
 2. Kannah

  Kannah Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź?Bardzo proszę, czy to może być problem z bioderkami lub z napięciem mięśni?
   
 3. reklama
 4. Anna Maria Sikorska

  Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, czy mała sama potrafi usiąść, czy siedzi posadzona? To duża różnica. Jeśli jeszcze sama nie przechodzi do do siadu to może podpiera się bo ma słabą równowagę.... Bez obejrzenia dziecka ciężko coś obiektywnie stwierdzić, ale nieco niepokojące jest upadanie na jedną stronę, mam nadzieję, że to wynika z podporu tylko na jednej rączce. Myślę, że dobrze byłoby pokazać córę specjalićsie i wykluczyć podejrzenie asymetrii w napięciu mięśni. Czekam na odpowiedź na moje pytanie. :)
   
 5. Kannah

  Kannah Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam, córka siada sama podpierając się zawsze lewą rączką, na prawej nie potrafi. Jak już usiądzie to siedzi przez chwilę po czym się przewraca i tak w kółko:-(
   
 6. Anna Maria Sikorska

  Anna Maria Sikorska Ekspert BB. Rehabilitacja

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam, mam wrażenie, ze małej jednak potrzebne jest wsparcie rehabilitanta. Być może jej problemy spowodowane są początkami siadania, ale niepokoi mnie asymetria i brak równowagi. Proszę się nie martwić i poprosić lekarza o skierowanie na rehabilitację. Osobiście uważam, że lepiej dać dziecku niewielkie wsparcie niż coś przegapić. Asymetryczne ułożenia mogą skutkować trudnościami w osiąganiu kolejnych umiejetności ruchowych a w przyszłości wadami postawy. Pozdrawiam i czekam na wieści.
   
 7. Kannah

  Kannah Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję za wiadomość i mam jeszcze jedno ptanie. Mieszkam aktualnie we Włoszech i nasza pani doktor stwierdziła, że nie ma w tym nic dziwnego, ale tutaj często bagatelizuje się różne dolegliwości u dzieci. Czy jeśli córka trafi na rehabilitację latem będzie za późno?Pediatryczka powiedziała żebym przyszła jak mała skończy 9 miesięcy(co nastąpiło wczoraj) i wtedy może wypisze skierowanie do neurologa, chociaż nie rozumiem po co?:no:
   

Poleć forum