reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

siada, ale...

Kannah

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Październik 2009
Postów
72
Miasto
Rowere della Luna Italia
Witam Panią i mam pytanie dotyczące mojej córki.Małgosia ma skończone 8 miesięcy i siedzi już samodzielnie jednak bardzo często przewraca się i zawsze tylko na lewą stronę. Kiedy siada zawsze podpiera się na tej samej rączce. Raczkować jeszcze nie zaczęła chociaż chyba się szykuje. Chciałam tylko zapytać czy to może być jakiś problem z tym przewracaniem się i siadaniem zawsze na lewą stronę?:-(
 
reklama
Witam, czy mała sama potrafi usiąść, czy siedzi posadzona? To duża różnica. Jeśli jeszcze sama nie przechodzi do do siadu to może podpiera się bo ma słabą równowagę.... Bez obejrzenia dziecka ciężko coś obiektywnie stwierdzić, ale nieco niepokojące jest upadanie na jedną stronę, mam nadzieję, że to wynika z podporu tylko na jednej rączce. Myślę, że dobrze byłoby pokazać córę specjalićsie i wykluczyć podejrzenie asymetrii w napięciu mięśni. Czekam na odpowiedź na moje pytanie. :)
 
witam, mam wrażenie, ze małej jednak potrzebne jest wsparcie rehabilitanta. Być może jej problemy spowodowane są początkami siadania, ale niepokoi mnie asymetria i brak równowagi. Proszę się nie martwić i poprosić lekarza o skierowanie na rehabilitację. Osobiście uważam, że lepiej dać dziecku niewielkie wsparcie niż coś przegapić. Asymetryczne ułożenia mogą skutkować trudnościami w osiąganiu kolejnych umiejetności ruchowych a w przyszłości wadami postawy. Pozdrawiam i czekam na wieści.
 
Dziękuję za wiadomość i mam jeszcze jedno ptanie. Mieszkam aktualnie we Włoszech i nasza pani doktor stwierdziła, że nie ma w tym nic dziwnego, ale tutaj często bagatelizuje się różne dolegliwości u dzieci. Czy jeśli córka trafi na rehabilitację latem będzie za późno?Pediatryczka powiedziała żebym przyszła jak mała skończy 9 miesięcy(co nastąpiło wczoraj) i wtedy może wypisze skierowanie do neurologa, chociaż nie rozumiem po co?:no:
 
Do góry