reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siadanie

Dołączył(a)
10 Styczeń 2022
Postów
2
Witam,

11 miesięczna córeczka cały czas siada w tak zwana pozycję W. Nie ma problemu z normalnym siedzeniem na pupie, nie chwieje się ani przewraca. Problem w tym, że nie wiem jakie ćwiczenia/zabawy zastosować aby preferowała siadanie z czworaka na pupę. Jakieś rady?
 
reklama
Ja podziękuję za pediatrę ze szkoleniem. Wolę kogoś kto zajmuje się takimi przypadkami na co dzień 🤷‍♀️
Oczywiście masz prawo do swojego zdania.

Niestety fizjo nie zawsze zajmuje sie dziećmi i nie zawsze wie jak z nimi pracować.

Ale to inny temat.

Są różne sytuacje. Czasem można zapytać pediatry zanim zacznie się szukać specjalisty. Pediatra na rozwoju motorycznym dziecka też się zna ☺
 
Toż chyba nikt o zdrowych zmysłach nie pójdzie z małym dzieckiem do fizjoterapeuty innego niż dziecięcy.
No raczej nie przekonasz mnie do pediatry. Nawet takiego ze szkoleniem. Zresztą szkolenie z Vojty, to nie jest jeszcze cała wiedza o fizjoterapii, a jedynie jej niewielki ułamek. Na pewno przy problemie autorki postu na nic się nie zda, bo jest od zupełnie czegoś innego 🤷‍♀️
 
Witam,

11 miesięczna córeczka cały czas siada w tak zwana pozycję W. Nie ma problemu z normalnym siedzeniem na pupie, nie chwieje się ani przewraca. Problem w tym, że nie wiem jakie ćwiczenia/zabawy zastosować aby preferowała siadanie z czworaka na pupę. Jakieś rady?
Mój synek też tak siadał. Dopiero jak miał 2 latka to wybrałam się w tej sprawie do fizjoterapeutki. Powiedziała, że dziecko tak siada, bo ma słabe mięśnie brzucha i trudno mu w innej pozycji utrzymać prosty kręgosłup. Jeśli to jest dominujący siad, to należy dziecko poprawiać, dając nogi do przodu. Podobno dobrze, jak jedna jest ugięta jak do siadu skrzyżnego, a druga prosta. Albo podłożyć coś niskiego pod pupę, jakąś poduszeczkę. Wtedy też łatwiej.
Nam zaleciła też wszelkie wspinaczki i ćwiczenia na równowagę. Wspinaczkę możecie już praktykować, na poduszki czy miekkie schodki. Też ćwiczenia na dużej piłce : sądzać dziecko, trzymać za rączki i lekko bujać piłką. To robię też z rocznym dzieckiem, bo lubi.
 
reklama
Oczywiście masz prawo do swojego zdania.

Niestety fizjo nie zawsze zajmuje sie dziećmi i nie zawsze wie jak z nimi pracować.

Ale to inny temat.

Są różne sytuacje. Czasem można zapytać pediatry zanim zacznie się szukać specjalisty. Pediatra na rozwoju motorycznym dziecka też się zna ☺
jest coś takiego jak fizjoterapeuta dziecięcy. Wiem, bo sama robie kwalifikacje na ten temat. Ja sama się wybrałam z moim dzieckiem do fizjoterapeuty dziecięcej - ktora ma kwalifikacje ndt bobath, vojta.
 
Do góry