reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siadanie

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Drogie Mamy chciałam zapytać czy w jakiś sposób należy pomagać dziecku w nauce siadania? Mój synek za chwilę będzie miał 7 miesięcy, jeszcze nie siedzi jedynie jak bierzemy go za rączki to sam się podciąga i wtedy siada ale bez naszej pomocy narazie nie usiądzie. Na kilka minut sadzamy go przy nas, w taki sposób, że jest o nas oparty albo o poduchy i bawi się wtedy np. swoimi stopami :) ale to tylko na kilka minut tak go sadzamy bo słyszałam, że nie można tak ciągle dziecka sadzać gdyż może dostać przepukliny - nie wiem czy to prawda. Napiszcie jak stymulować dziecko do siadania czy po prostu mamy czekać aż sam zacznie coś kombinować bo jest jeszcze taki słabiutki i się trzęsie cały :)

pozdrawiam

Sylwia
 
reklama
Witam, ja myślę, że każde dziecko rozwija sie własnym rytmem, jedne szybciej, drugie troszkę wolniej. Jeśli ten rozwój jest zbyt powolny to lekarze kierują na rehabilitacje.Z tego co wiem to nie wolno zmuszać dziecko do siadania, samo musi być do tego gotowe. Najlepiej skonsultować to z lekarzem. Ja nie słyszałam nic o przepuklinie związanej z siadaniem, ale o problemach z bioderkami i kręgosłupem.Myślę, że będzie wszystko Ok.
 
z tego co słyszałam to dziecko musi dorosnąć do samodzielnego siadania i niepowinno się np.sadzać go i z każdej strony obtulać poduchami(patrz program "mamo to ja").naprawdę to jest kwesti akilku tyg,jak dziecko samo zczanie siadac nim sie obejrzysz:tak:
 
moje zaczęło siadac wraz z raczkowaniem i wstawaniem - na raz. Każdy ma swój rytm. Nie wolno zmuszać, ani "pomagać". Oczywiście, możesz z dzidzią posiedzieć, lub oprzeć. Moja dzidzia nie chciała leżeć w wózku, więc często oparta była na pół leżąco. Nie za długo ( kręgosłup)
 
czemu ten wątek został przeniesiony do "jedzeniowego ABC"?

a z tym pomaganiem: czytałam, że jeśli dziecko chce siadać, to można mu pomóc podkładając poduszkę pod główkę i ramionka i podać ręce, żeby mogło się podciągać (ale tylko podać ręce, a nie ciągnąć dziecko do siadania)
mój Michał sam siada sporadycznie (z pozycji leżącej, bo jak jest w pozycji półleżącej to bez problemu siada), nie raczkuje tylko pełza (pupcia jeszcze zostaje w dole) więc póki co jeszcze nie usiądzie z pozycji "na czworakach"
jednak sadzanie na siłę czy obkładanie poduchami absolutnie nie
 
Do góry