reklama
  1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

Zamknij powiadomienie

Siadanie...

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2017' rozpoczęty przez Ewelka20, 28 Wrzesień 2017.

1. Ewelka20

Ewelka20 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czesc dziewczyny :-)
    Kiedy wasze dzieciaczki zaczęły siadać/siedzieć?
    Mój mały ma 6.5 mies i jeszcze nie siedzi.Dźwiga się,chwile się utrzyma i tyle.Nie Sadzam go na siłę ;-)
    Spotkałam ostatnio dwie znajome ktorych dzieci są ok 3 tyg starsze od mojego młodego i siedzą już.
    Wiem,że każde maleństwo jest inne ale jestem po prostu ciekawa :-p

2. aga6

aga6 Moderator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    13
    my 24.09 skonczylysmy 6miesiecy i jak zlapie ją za nadgarstki to corka sie podciaga ale sama z siebie jeszcze nie siada.
    u kazdego malucha to kwestia indywidualna ;) nie ma co porownywac do rowiesnikow

3. reklama
  4. Deleted member 176021

Deleted member 176021 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój sam z siebie usiadł ok 8 miesiąca w urodziny męża;)

A zaczął chodzić w rocznice naszego ślubu:D

5. kinga30

kinga30 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    10
    Moja córka usiadła sama w dniu w którym skończyła 6 miesięcy, synek usiadł sam jak skończył 7 miesięcy. Chodzić zaczęli córka 9.5 miesiąca, synek 11. Tylko synek jest wcześniakiem urodzony w 35 tygodniu

6. Rewi3

Rewi3 Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Pytanie czy dzieci tych znajomych "siadają" czy "siedzą" posadzone. Bo niektórym się wydaje że jak popodpieraja dziecko poduszkami to już mogą pstryknąć fotkę i pochwalić się na fb że dziecko siedzi. A wracając do tematu rzeczywiście każde dziecko inne. Mojej córce zawsze najprościej było przewrócić się na boczek albo brzuszek i z tej pozycji siadała. I tak jej zostało a ma 14 m-cy, chodziła przed roczkiem i prawidłowo się rozwija. Jeśli obserwujesz że się podciąga to pewnie kwestia czasu aż sam usiądzie. A dla "spokoju sumienia " warto czasem przejść się do dziecięcego fizjoterapeuty który sprawdzi czy wszystko ok i podpowie jak poprzez zabawę "poćwiczyć" z maluszkiem.

7. Clarien

Clarien Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    7
    Podobnież, wg fizjoterapeutów, prawidlowe siadanie niemowlat to tylko te z pozycji na czworaka. To moja tak usiadła mając 8miesiecy. Wczesciej, owszem siedziala - posadzona. Jakos tak od 6.5miesiaca ale skoro dziecko samo z siebie nie dzwignelo sie do takiej pozycji to moga zdarzac sie upadki wiec nie warto ich prowokowac.

8. olcia1718

olcia1718 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    87
    Ma czas
    Kazde dziecko inne jedne szybsze drugie potrzebuje czasu pilnowac zeby nie bylo odchylenia od normy
    Prawidlowe śiadanie jest z pozycji czworaczej
    Ja tez nie moge jak ktos podpiera sadza na sile i sie chwali ze dziecko siada xD
    Moj syn zaczal Raczkowac jak mial 6 i pol mies usiadl jak mial 7 miesiecy z pozycji czworaczej :)
    7,5 wstal i zaczal chodzic przy meblach.
    Ma 9 i pol miesiąca od tygodnia sam chodzi.

I samo nic nie przyspieszac.

Ostatnia edycja: 28 Wrzesień 2017
  9. olcia1718

Najlepsze odpowiedzi:
    87
    Corcia Twoja tak samo jak moj synek zaczela chodzic sama 9.5 :)

10. reklama
  11. Jadwiga orłowska

Jadwiga orłowska Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    7
    Moja uwielbiała leżeć, nie chciała się podciągać. Posadzona marudziła. Gdy przyszedł czas usiadła z raczkow.

12. olcia1718

Najlepsze odpowiedzi:
    87
    Dokładnie a noz za te 2 tygodnie usiadzie niby tylko 2 tyg a dla dziecka to duzo :)
    Moj synek latal przy meblach raz drugi sie puscil sam stal i na pupe na drugi dzien puscil sie zrobil kilka kroczkow sam a na 3 jak sie puscil to pooszedl :D

Poleć forum