reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siedzenie bez podtrzymywania

don_kichot

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2011
Postów
312
Miasto
Kraków
Mam pytanie do wszystkich mam, otoz, kiedy wasze dzieciaczki mniej wiecej zaczely siedziec same bez podtrzymywania?
Moj maly skonczy niedlugo 6 miesiecy a jeszcze sam sie nie utrzyma; wiem ze niektore z maluszkow juz w tym momencie zaczynaly siedziec bez oparcia ... Zdaje sobie sprawe, ze kazde dziecko rozwija sie w swoim tepie ale tak chce sie troszke uspokoic ;)
 
reklama
Moja Misia jest starsza od Twojego synka i też się jeszcze sama nie utrzyma, chwieje się i jakbym ją puściła to się przewróci ;-) nie martw się!
 
Moja mała usiadła sama po skończeniu 8 miesięcy i uważam, że to i tak wcześnie. Większość dzieciaków siedzi samo ok 10 miesiąca. Lepiej tego nie przyspieszać sadzaniem z poduszkami bo można tylko krzywdę dziecku robić. Mały człowiek sam robi wszystko jak jest na to gotowy. Wyobraźcie sobie, że ktoś robi waszymi nogami szpagat, a wy nie byłyście na to gotowe...
Jeśli są wątpliwości co do rozwoju dziecka warto pogadać z pediatrą.
Pozdrawiam i cierpliwości życzę
 
Franek siedział przed skończeniem 6 miesiąca. Bez poduszek, bo nigdy go tak nie okładałam. Usiadł sam tuż przed skończeniem 7 mies. No i reszta poszła lawinowo - 6,5 mies. - raczkowanie, 7 mies. i 1 tydz. - wstawanie, 8,5 mies. - chodzenie przy meblach. Teraz zaczyna się powoli puszczać, ale do samodzielnego chodzenia jeszcze daleko.

No ale każde dziecko rozwija się inaczej. Franek jest raczej z tych "ruchowych". Klaskać zaczął np. dopiero w tym tygodniu - a jego rówieśnicy klaszczą już od paru miesięcy. Późno zaczął śmiać się na głos, cały czas nie rozumie znaczenia słów (nie pokaże, gdzie jest mama, gdzie oko itp.). Za to bardzo wcześnie, bo już ok. 7 mies. zaczął nakładać kółka na piramidkę i wrzucać klocki do otworów ;) Z kolei pierwszy ząb pojawił mu się na 9,5 mies. Coś za coś :) Powolutku - na wszystko przyjdzie czas :)
 
mój maluch też jeszcze nie siedzi,nie raczkuje a ma 8,5miesiąca, prędzej czy póżniej się nauczy nic nie przyspieszam ale wiadomo dziecko musimy obserwować a jeśli są wątpliwosci to najlepiej zapytać pediatre.
 
Raczej nie powinno sie sadzać dziecka,które samo nie siada.Owszem,fajny trening jest,jak mu podajesz palce,żeby sie podciągał,ale usiąść powinien sam.A że dzieci przeważnie siadaja same z pozycji "czworaczej",to jeszcze jest mnóstwo czasu do tego.
 
reklama
Do góry