reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siedzenie dziecka

Dołączył(a)
13 Marzec 2020
Postów
3
Witam, czy któraś z Mam też miała taką sytuację że 11 miesieczne dziecko nie siadało samodzielnie? Córeczkę widziało dwóch fizjoterapeutów i mówią że miesniowo i napięciowo wszystko jest w porządku... twierdzą że taki charakter. Co myślicie? Oczywiście córeczka posadzona ładnie sztywno siedzi i sięga po zabawki z każdej strony odwracając się w kółko na pupie. Raczkowac nie chce A i leżenia na brzuchu ostatnio nie lubi...
 
reklama
U mnie synek sam usiadł w wieku 11 m-cy... Skoro raczkuje i fizjoterapeuci mówią, że jest ok, to pewnie i Twój niebawem usiądzie. A w wieku 9 m-cy stawał przy meblach, ale usiąść sam nie chciał...
 
Moja usiadla przed 11. Tylko przed tym faktem przyjmowała wszelkie pozycje przygotowujące do siadu. Np. amfibia. Z tym, ze ma obnizone napięcie mięśniowe. Ma ćwiczenia odkąd skończyła roczek (w październiku). Jutro ma 17 miesiecy, ale juz chodzi.
 
Moja starsza córka raczkowała od 9 miesiąca a usiadła dopiero w 11. Jakoś tak przypadkowo, była bardzo zdziwiona przy tym 🤣
 
Moja córka chodziła przy meblach chwilę po 7 mieisacu. Zaczęła siadać na 11 samodzielnie. Wcześniej siedział sztywno przy posadzeniu. Teraz już wiem, że bym bardziej prowokowała do tego, bo była gotowa już długo.
 
Do góry