reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

zazdroszcze tym co juz odstawily:-)
u nas cyc jest jako butelka albo smoczek.
w nocy 3-4 razy...
a w dzien tylko do zasypiania-jak zdarza sie dni ze laura nie spi w poludnie to nie ma wcale.
kiedy ja sie wyspie:-)
 
reklama
Dzień dobry!
Dziewczyny, oby niedługo Wasze Dzieciaczki przestały cycac a Wy odpoczęły. A póki co cieszcie się, że ciągle dajecie im jakąś ochronę.
Co do picia mleka, ja czytałam kiedyś, że z wiekiem spada produkcja enzymu odpowiadającego za trawienie laktozy z mleka. Dlatego wielu ludzi odczuwa wzdęcia czy biegunki, po piciu mleka. W kefirach, maślankach itp. laktoza jest już częściowo "strawiona"przez bakterie, dlatego te produkty są niby zdrowsze. Do tego wapń, którego w mleku jest o wiele mniej niż w serze żółtym czy maślance.
Ale to tylko teoria:) U mnie w domu wszyscy pili i piją mleko ciągle. Duuużo mleka:) I nikt się nie skarży.
Maja lubi więc też pije:)
Miłego dnia!
 
Lea kciuki zaciśnięte :)
Właśnie mój mały też powoli przestaje pić MM ale je inne produkty mleczne jak płatki z mlekiem, ser biały itp. Dlatego chyba odejdziemy od MM, nic na siłę. Co do teorii lekarzy każdy ma swoją a my mamuśki mamy swoją ;)
 
czesc dziewczyny,
ja na szybciucho bo padam dzis byl mega aktywny dzien od rana. najpierw lekarz a pozniej praktycznie caly dzien na dworzu z przerwa na obniadek, pogoda byla cudna na krotkim rekawku dzisiaj biegalismy:tak:.

wizyta u gina ok , maluszek ma sie dobrze:-) , ulozony juz glowka na dol mam nadzieje ze tak juz zostanie do porodu, wazy 1440 gr. wszystkie wymiary itd w jak najlepszym porzadku takze ciesze sie bardzo. niom i moja waga w domu troszku inaczej pokazuje moje "kilosy" :sorry2: u lekarza wyszlo ze przytylam od poczatku ciazy 8 kg .

no to buziam was kochane i milego i pogodnego weeeeeekendu zycze.
 
Witajcie,
ładna pogoda się zrobiła i cisza nastała na forum...wczoraj Marcin był prawie cały czas na dworze. Tatuś się zajmował synkiem a ja zrobiłam trochę porządków. Najpierw pozbierałam kupki po psiakach, potem umyłam dwa okna, poprałam firanki i zasłonki. Jeszcze mam dwa duże okna i jedno pojedyńcze. O ile pogoda pozwoli, zabiorę się za nie na tygodniu. Dziś Mały wstał o 5, teraz śpi, a mi się oczy zamykają ;-)
roseann wiem, że daję Marcinowi to co najlepsze i nie jest to dla mnie wielkim wysiłkiem ;-)
Lea cieszę się, że na wizycie wsio ok :-)
 
Lea28 - super, że Maluszek ok a Leo niech goni i się wyszalej to może w domu będzie spokojniejszy ;-)
Agulek80 - no jak takie słońce jest to chce się żyć, u nas też okna umyte (tyle, że A. się tym zajął) w końcu świat widać :-p
Urszulka202 - a jakie mleko dajesz do płatków? Zwykłe już? Ja z tych mam niestrachliwych, Ada już po 3 miesiącu warzywka wtranżalała, ale z tym mlekiem to mam cykora.
Roseann - wcale te teorie nie są tylko teoriami, tylko tak jest, że w serach i innych więcej tego wapnia jest, taka prawda. Ale i u nas mleko idzie litrami. :tak:
 
Witam po długiej nieobecności :)

My jesteśmy w Polandii, więc nie mam za bardzo czasu na nic. W sobotę pomyłam okna, poprałam zasłonki :) A resztę dnia spędziłyśmy na dworze. Pogoda dopisała, więc mała szalała bez kurtki i o niebo lepiej, bo nie miała tak skrępowanych ruchów :) Troszkę się socjalizuje i zaczyna ładnie bawić z innymi dziećmi, nawet załapała zabawę w piaskownicy :)

Co do mleka to Gaja już od dawna pije krowie, a w UK kupujemy jej mm na bazie mleka krowiego. Pije też bardzo chętnie mm, ale nie bardzo chce jeść nabiał, czasem uda się troszkę budyniu czy jakiegoś serka homogenizowanego podać. Zero sera białego, twarożku, ogólnie na śniadanie je tylko chleb z masłem i ogórkiem :/ Objady też jada średnio, ale nie naciskam. Poczekam, może się odmieni.

Zafasolkowanym GRATULUJĘ :)
 
Dzień dobry!
mls
, fajnie,że Gaja może pobawic się z innymi dziecmi. Co do jedzenia, to Majka też jest wielką fanką masła i ogórków:) Zjadłaby każdą ilośc:) Teraz ograniczam jej świeże ogórki na konto kiszonych:)
Lilijanna, z wapniem to fakt. Ale ja miałam na myśli teorię z laktazą:)
agulek, pogoda super to i wszyscy na spacerkach. Też muszę umyc okna ale strasznie mi się nie chce:/ A zawsze lubiłam to robic. U nas szerokie parapety, na których Maja spędza sporo czasu i packa rączkami nieustannie:)
My ostatnie dnim cały czas na powietrzu. Myślałam,że dziś będzie gorzej, bo na deszcz się zbierało rano, ale teraz cudnie znowu, więc jak Bąk wstanie to ruszamy:)
Miłego dnia, Dziewczyny!
 
Mój Wojtuś jada nabiał w każdej postaci, jogurty, serki, płatki z mlekiem z kartonu, serek wiejski, zje wszystko co mu damy. ja do tej pory bałam się pewnych form jedzenia ale już odpuszczam powoli.
lea super ze wszystko ok, oby tak dalej. I wagowo nie jest z tobą aż tak źle.
mls taki etap ze teraz piaskownica i inne dziei będa królować. mój też tak ma tylko ze on lata za dziecmi i woła "didi" a jak zobaczy psa to śmiech, krzyk i "ała". Niesamowity jest :)
 
reklama
Witam Dziewczynki,
dziś jeździliśmy na zakupy i mieliśmy w planach kupić Małemu półbuty w CCC ale w weekend wykupili rozmiar 23:-( no cóż, jeszcze nie ma takiego ciepła i w zimowych będzie śmigał, zwłaszcza, że nie są jakieś mega grube. Jutro jedziemy na wizytę do Centrum Zdrowia Dziecka, zobaczymy co powie dr o sporym ciemionku Małego.
Lilijannna u nas też najczęściej oknami zajmuje się Mężulek ale w tym ja się zabrałam ;-) w Twoim stanie to oczywiste, że Mężulek Cię wyręczył :-)
mls fajnie, że w Polsce jesteście, na Święta przyjechaliście? Na jak długo?
roseann najgorzej jest zacząć mycie okien ;-) ja na razie tylko zaczęłam, jutro też nic z tego, bo nie będę miała kiedy. W środę jadę na budowę, więc może w czwartek szarpnę kolejne ;-) a jeśli chodzi o rączki na szybie, to wiem co to oznacza ;-)
Miłego wieczorku i spokojnej nocki!
 
Do góry