reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

WITAM!!!!:-)
Mój M pojechał do pracy i wziął urlopik, aby nas zawieźć na rehabilitacje:happy2:, bo u nas dzis straszny wicher jest:wściekła/y:!!!!!!
Luizko ta dieta polega na jedzeniu duzych ilosci protein (białka) tak jak pisałm trzeba przeczytać niedużą książkę dr Dukana pt."Nie potrafie schudnąć", jesz chudy nabiał, jajka, ryby, drób, wołowine (no chude mieso) i pierwsze 5 dni jesz tyko to , nastepne 5 dni z warzywami i tak na przemian, ale tak jak pisze, bez przeczytania ksiązki ciężko zacząć, bo są zasady , kórymi trzeba sie kierować,a w necie znajdziesz pełno przepisów dr Dukana to poczytaj.....:tak:....powodzenia z cwiczeniami z Piotrusiem , aby tylko pomogło
Bogusia007 mój synek tez pokasłuje, ale ciągle sliną sie krztusi, ogólnie teraz codziennie je rączki i b. sie slini:baffled:
Olu mój od początku nigdy nie spał po kapieli i nie spi , usypia ok. 22.00 i juz tak jest, na szczescie ładnie spi w dzien i w nocy, choc budzi sie na jedzenie, ale usypia dalej, wiec mysle, ze ten typ tak juz ma , ponadto on lubi powyc sobie z godzinke wieczorem bez powodu:baffled::dry:
weroniczka ja zaprawiona w gotowaniu na 2 gary, bo mój Adrian był na diecie 3 m-ce wiec mam wprawe;-)
Pajko a pochwal sie co za sajgon Ci maluch zrobił;-)???
kassiu cwicz , cwicz kochana, choc rehabilitantka mówiła, ze nie ma opcji aby nie podniosło dziecko głowy tym sposobem co pisałam , próbuj i sie nie denerwuj w końcu dzwignie:tak:
riba no to katastrofa z tym kompem współczuje, a pogoda u nas tez do dooopy:angry:

uciekamy na rehabilitacje, pociesze Was mój maluch tez dzis kaprysi wrrr:wściekła/y:
 
reklama
My juz po rechabilitacji i masazach. Dzis wybralismy sie wozkiem i autobusem o niebo lepiej. A pogoda straszna wiatr taki ze wszystko lata na ulicach i zimno ze zmarzlam normalnie....
 
Witam,
po ciężkiej nocy. Joachimcio co prawda budził się jak zawsze o stałych godzinach, ale o 4 tak cyrkował przy cycku, najprawdopodobniej z powodu brzuszka, że mam serdecznie dość. Obiecałam sobie że dziś idę spać razem z nim, bo on idzie po kąpieli spać o 20, a ja 24 i zanim się do łóżka doczołgam, ledwo zasnę a on już 0 2 woła jeść. O nie nie, dzisiaj śpimy o 2o obydwoje. heheh Zawsze tak mówię, a potem sto spraw do załatwienia.

Ciamajdko fajnie że się pojawiłaś. Szkoda że tak rzadko, mam nadzieję że wcześniejsze problemy z T nie wynikały z siedzenia na bb, skoro teraz dla poprawy stosunków z nami nie klikasz. Myślę że sie wszystko ułoży. Trzym się i pisz czasem!

luizka domyślam się że Ci ciężko, ale musisz jakoś przetrwać tą rehabilitację, metoda Vojty jest ciężka ale daje dobre efekty. Bądź dzielna.

madziujka myślę że to spanie z czasem się unormuje! Nie każdy ma szczęście przesypiać całe noce z 2 miesięcznym dzieckiem, ale już za niedługo ( taka mam nadzieję) wszystkie będziemy się wysypiać.

andzia zgadzam się z Tobą w 100% najlepiej jak Vojtą ćwiczy ktoś obcy, ale w praktyce różnie bywa.

bogusiu wpółczuję, sama byłam w zusie 2 dni temu i nóż się w kieszeni otwiera na ludzi, a mnie to już szczególnie na te paniusie za biurkiem. Normalnie wiocha, także się nie przejmuj.

Ola u nas też różnie z tym snem, takze sie nie martw.

Pajka no to życze dużo sił na dzisiaj.

kassia to co u Ciebie znaczy gorzej spała u nas jest normą :szok::szok::szok:
Jeśli chodzi o unoszenie główki to spróbuj to ćwiczenie które ja opisałam, ewentualnie połóż małą na brzuchu, jesli trzyma lub unosi główke to ok, bo to znaczy ze jak lezy na kocyku to jej sie niechce i nic poza tym. Mój jak lezy na łóżku to ma w nosie unoszenie główki, ale jak go na swiom brzuchu położe to drze jak nie wiem. Poza tym moja pani doktor powiedziała ze wystarcz ze umie główke podnie sc i przekrecieć, nie musi wcale jej wysoko trzymać jeszcze.

riba ale są specjalne programy lub firmy które odzyskują dane, jak masz tam coś ważnego to moze warto skorzystać.

Bombusiu Twój syn schudło 13kg w 3 miesiace? O to niezły wyczyn. Czekam na dalsze relacje z przebiegu diety.

Zmykam teraz coś porobić bo dzidzior śpi, co prawda jak na szpilkach, ale moze uda sie chociaz cos poprasować.
Miłego dzionka.
 
weroneczko a mozesz jeszce raz opisac to cwiczenie na podnoszenie glowki? bede bardzo wdzieczna.
polozylam dzis mala na brzuszku is tarsznie plakala potem przestala i zasnela na 5 minut i obudzila sie z wilekim placzem. ale glowki nadal nie podnosi. teraz zasnela w lezaczku ze smokiem.
a gorzej spala to znaczy ze obudzila sie w nocy bo ostatnio przesypiala juz cale noce i budzila sie nad ranem na jedzenie.
 
witam

taaaak ja bede sie wysypiac..na dobra sprawe od 3,5 roku nie spie...od zajscia w ciaze ze strasza cora
w ciazy nie umialam..potem Mala mialam i ma charakterek potem znow ciaza i teraz znow charakterna dziewuszka;-)
ale chyba do 18 tki tak spac nie beda co?;-) :-D

brzydko dzis potwornie niby slonce ale wiatr chce urwac glowy
do tego snieg z deszczem sie pojawił

mojej Maludzie wyszedł krostek z ropka rozdrapala go i teraz pol policzka ma w krostach..:-( ja oszaleje z jej skorka..mowie Wam

ściskam Was
 
Bombusiu - no jaki kochany maz :-):-) pogoda jest masakryczna:wściekła/y::wściekła/y: nawet z psem nie wiem jak wyjsc

weroneczko - ja juz sie nauczylam chodzic predko spac :-) gora 22, inaczej nie dalabym rady. wstaje o 6, a jestem strasznym spiochem i swoje min 8 godz musze przespac. a te dane sa na kompie tylko wlaczyc go nie idzie bo sie enter zepsul i cos z oprogramowaniem. wiec musimy kogos znalesc kto nam wyjmie twardziela i do siebie wlozy. a wtedy sru na przenosny dysk i dane beda. wtedy mozemy go dopiero do naprawy dac.

luizko - prawda, ze kazdy postep naszych maluchow cieszy?? :-D:-D
 
Wrócilismy z rehabilit. noooo dzis juz nie było tak wesoło płakusiał, bo pani rehabil. walczyła z tą lewą strona i ją masowała dosc długo wiec na przekór niemu, potem połozyła go na takim duuuuzym wałku tez na brzuszku i jeździła tak nim całym ciałem po tym wałku, ale mu sie to podobało nic nie płakusiał i w lusterku rozmowy tez mu sie podobały.:tak:Oczywiscie pani mi powiedziała jaką metodą cwiczy z Alankiem, ale ja .....zapomniałam wrrr:(
Jak usnął w foteliku samochod. po 12.00 tak spi do tej pory:szok:, jest bez jedzenia zaraz 4 godzinę :szok:co jak wiecie u mojego bąbla to nie lada wyczyn. :-DA po drodze pojechalismy do Carrefoura na wieksze zakupy i jeździł sobie w koszu i nawet raz oczu nie otworzył:szok: tak go te cwiczenia wymęczą.
I przyszła na cwiczenia taka młoda 20-to letnia mama z córeczką około 8 m-cy z ZD no koszmar!:-(

Luizka masz racje pogoda do dooopy, łep chce urwac takie wiatrzysko i wszystko co na ziemi lekki to lata, dobrze ze pojechałaś wózkiem, ja tez tak bede robic
Madziujka do 18-tki na pewno sie wyśpisz w miedzy czasie , bo potem znów nie bedziesz spała jak Ci damy podrosną, bo jak pójdą gdzies na impre to bedziesz w oknie stała i patrzyła czy, aby juz nie wracaja, taka rola i zywot matki
weroniczka ja tez chodze spać jak riba ok.22.00, bo później ma karmienia nocne choc są 2 ale dooope z kanapy trza ruszyc i sie wybudzic
Kassia pękłam ze smiechu jak napisałaś, że Twoja córcia dzis licho spała:-D, bo sie raptem raz obudziła ha ha no leże i kwiczę kochana:-p, to ja bym powiedziała tak o moim, ze jest przecudowny, ze tak pospał:sorry2:

Mały spi nadal:szok::-)!

Edit:
Przypomniało mi sie te rehabilit. są metodą BOBATH poprzez rozluźnianie mięsni itp. weroniczka ty pewnie wiesz o co chodzi co????
 
Ostatnia edycja:
Hej Kobietki! Piszę rzadko ale zaglądam często :-) Ogólnie mały stał się już tak absorbujący ze nie mam czasu, poza tym w dzień za bardzo nie chce spać, a jak już uśnie to ja wykorzystuję ten czas na zrobienie czegokolwiek. Dobrze że chociaż noce mamy spokojne, tzn mały zasypia najpoóźniej o 22 (czasami już nawet o 20), śpi tak do 2 lub 3, póxniej karmienie i spanko do 6 lub 7, później znowu karmienie i doisypianie tak do 9 więc nie narzekam :-D

Ciamajdko ehhhh Ty moja bratnia duszo fajnie że się odezwałaś i to akurat wtedy kiedy ja też tu zaglądam :-) wiem że wszystko sie Tobie ułoży, wiesz? :-D

luizka trzymaj się dzielnie! zobaczysz że tak jak już kiedyś pisałam Piotruś jak podrśnie to na pewno Ci się odwdzięczy za to że tak sie męczyłaś dla jego dobra! a z tym zainteresowaniem krówka to super! nasz Adaś póki co uderza czasami łapkami w zabawki ale jeszcze nie rozumie o co chodzi ;-)

madziujka ehhh z tym spaniem to niestety u wielu z nas tak wyglada. Ale ja się pocieszam że jak nasze maluszki skończą tak ok 2 latka to wtedy oddychniemy na dobre :-D no chyba że kolejna ciąża. Chociaż Ty już 2 córcie masz więc nie wiem jak się zapatrujesz na kolejne dziecko ;-) a z tą skróką u córci to jak najbardziej Ciebie rozumiem bo nasz Adaś też ma non stop jakieś problemy skórne typu trądzik... a obecnie zaczynamy walkę z ciemieniuchą na głowce i w dodatku na brwiach i miezy się nam pojawia... wrrrrrr

bogusiu ehhhh urzędasy... ale trzeba przeżyć niestety.

kassia tym trzymaniem główki tak bardzo się nie przejmuj. Cwicz wytrwale, a w końcu zauważysz efekty.

riba nieciekawie z tym kompem, ale jak da się dysk przełożyć to teraz wystarczy tylko kogos poszukać kto może użyczyć kompa. Nasz też padł i teraz jedziemy na starym który muli jak cholera ;-) hmmm a co do spania to wstyd się przyznać ale jak Adaś uśnie np o 20 to ja niekiedy już o 21 w łóżku jestem ;-)

Bombusiu hhmmmmm nie wyobrażam sobie Adiego o 13 kg grubszego :-) a co do pogody to u nas też dooopowato na dworze, że nawet z małym nie byłam.
 
reklama
hej Mamuśki,
powiedzcie mi jak wyglądają kupy Waszych dzieci, bo moja robi takie brązowo-pomaranczowe (trudno wlasciwie okreslic ten kolor..moze to raczej sraczkowata żółć??..) ale rzadkie, tzn. plynne z takimi grudkami pojedynczymi. tesciowa mowi, ze powinny byc stałe.. jak to jest?
 
Ostatnia edycja:
Do góry