reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

Madziasek jak to mały go denerwuje? On tak stwierdził czy Ty tak uważasz? Mój w nocy też nie ma cierpliwości, niby tam wstanie już, zapyta czy ma się zająć itd. ale widzę, że nie ma cierpliwości i wolę sama to zrobić.

Doriq ja nawet nie wiedziałam, że nas przenieśli.
 
reklama
Hej :)
Widzę, że coś zaczyna się dziać !! Trzymam kciuki za nierozpakowane mamusie :) dziewczyny sprężać się, bo zostały wam dwa dni sierpnia haha :)

Mam pytanie dla mam karmiących tylko mlekiem modyfikowanym.. dziewczyny czy podajecie maluchom witaminę D3?
Bo położna kazała podawać, a czytam na opakowaniu, że podawać dzieciom karmionym piersią także zgłupiałam :(
 
Cześć dziewczyny!
Mnie dziś odwiedziła położna i lekko mnie zdenerwowała. Ja wiem,że karmienie naturalne jest najlepsze dla dziecka, ale jak coś nie wychodzi to czy jak podam butelkę to popełnię zbrodnię? Tak właśnie się dziś poczułam po rozmowie z tą panią. Ja przystawiam małego do piersi, pokarmu mam mało, ale coś tam jest i jak widzę, że ciągle głodny daję butelkę. Pani mnie skrytykowała za to. Wg niej mam przystawiać do piersi do skutku, nawet cały dzień. Zaczęłam przystawiać jeszcze przy tej pani, mały bardzo ładnie ssał, z małymi przerwami przez 2 godziny, potem zaczął płakać i widać było, że głodny. Skapitulowałam i podałam butelkę, wypił 60 ml i ładnie zasnął. A ta mądra pani coś mi wspomniała,że niektóre kobiety mają chudy pokarm i dziecko się nie najada. Może ja do nich należę? Słyszałyście coś o tym? Co trzeba jeść żeby zwiększyć kaloryczność pokarmu?
 
Aurelia, nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm. Dobrze by bylo,żebyś położyła się z młodym do łóżka na 2-3 dni i niech on je 24 h/dobę. Wtedy na pewno zwiększy ci się ilość pokarmu. A może kup jakąś herbatkę na laktację? I nie martw się wredną babą ;)


Madziasek, prawda, że ładnie synków nazwałyśmy :). Czy zdrabniasz jakoś jego imię??


Taka j., te 4 godziny to przez całą noc łącznie spałaś czy "ciurkiem" ????

doriq, kciuki zaciśnięte!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Ewuncia oczywiście przez całą dobę 4 godziny, ciurkiem to chyba jeszcze długo tyle nie pośpię.

Basia mnie pediatra nie kazała podawać witaminy D3, nie wiem dlaczego bo starszemu chyba podawałam. Za tydzień idę na kontrolę wagi to się zapytam o to.
 
Mi coś świta w głowie, że wit.D podajemy codziennie, niezależnie od sposobu karmienia, lekarz decyduje kiedy odstawić. A wit. k podajemy w zależności od sposobu karmienia. Ale mogę się mylić.
 
Aurelia no właśnie ja tą wit D kojarzę jako obowiązkową, muszę koniecznie za tydzień o to zapytać.
 
Dziwne, ze droga administracja tak szybko nas przyniosla.. Niektore miesiace nawet do polowy nastepnego miesiaca sa caly czas na forum "przyszle mamy".. Przeciez z tego co wiem nie wszystkie z nas urodzily..

basia89, w mleku modyfikowanym jest juz witamina D, wystarczy sobie przeczytac tyl opakowania i tam jest wykaz opakowania. Nam pediatra powiedziala, ze jak karmie piersia to mam podawac, a jak tylko mm to nie.

Aurelia, ja to sie w szpitalu nasluchalam od "kochanych" pielegniarek jakie to mleko z piersi jest najlepsze i w ogole. A jakos nie czuly sie winne, kiedy podawaly mojemu dziecku caly czas butle zamiast przychodzic z nim do mnie. Ja oczywiscie glupia, niedoswiadczona myslalam, ze jak sie dziecku poda butle to nie ma znaczenia, bedzie mogl normalnie i sprawnie ssac piers pozniej. Ja sie juz poddalam z karmieniem piersia. Mam zal do siebie troche i do personelu szpitalnego. Czuje sie czasem gorsza mama, ze nie karmie piersia, choc wiem, ze takie myslenie jest glupie. Dziecko wychowane na mm tez jest zdrowe, usmiechniete i ladnie sie rozwija. Ale ja na Twoim miejscu walczylabym z laktacja, moze akurat sie rozkreci.

Mam takie "glupie" pytanie do mam butelkowych: czy Wy za kazdym razem butelke sterylizujecie? Tak pisze na opakowaniu mleka modyfikowanego, ze trzeba sterylizowac i woda powinna byc przygotowana. Ja tak robie, ale zastanawiam sie czy wszystkie mamy tak robia i czy ma to znaczacy wplyw na zdrowie dziecko.

Moejmu wyskoczyly jakies brzydkie krosty na twarzy i pod wlosami. Brzydko to wyglada, szczegolnie po swiatlo. Boje sie, ze ma alergie na mleko..:baffled:
 
reklama
Shisha ja nie sterylizuję, myję ją taką bardzo ciepłą, prawie gorącą wodą (ale na tyle, żeby się nie oparzyć) i tyle.
 
Do góry