reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowa mama dba o siebie!!!

viviana

Szczęśliwa mama Zuzi...
Dołączył(a)
29 Listopad 2006
Postów
408
Miasto
Działdowo
No to jest wątek, na temat, urody, ćwiczeń, kosmetyków, ciuchów i wszystkich tych babskich rzeczy :-) Przecież musimy pieknie wyglądać w ciązy...
 
reklama
ja czuje,ze sie strasznie zaniedbalam,jakos ostatnio nie mam na nic ochoty,procz snu...co używacie na rozstępy?ja na razie nie stosuje nic:confused:
 
Niestety, co by się nie nie stosowało, to jak mają byc to i tak się pojawią. Może nieco mniejsze. Mi się poprzednio porobiły na tyłku i cyckach, a na brzuchu wcale. A smarowałam namiętnie od początku czymś tam doś drogim przeciw rozstępom.
Teraz zwykłe balsamy i oliwka pod prysznicem, a myjesie olejkiem pod prysznic a nie żelem, poprostu dobrze nawilżam skórę i natłuszczam (bo zima).
 
Super ze założyłyscie ten wątek:-)
Co do rozstepów nie poiradze bo nie miałam, ale wiem ze ponc jak mają wyjsc to i tak wyjdą i nie wazneco bedzie sie stosowało. Ale jak juz kupowałąbym w aptece. Aha miałam jeden no i mamna piersi bo po porodzie piersi mi urosły w jeden dzien o 2 numery takmi mleka naszło:baffled: I ze sie odbyło bez zapalenia to jakis cud normalnie.

JA to tez ostatnio zaniedbana sie zrobiłam gdyz nie miałam miru na nic, ale od minionego tygodnia powiedziałam stop. Wiec pofarbowałam włosy, byłam u kosmetyczkji na depilacji woskowej- koszmar i hennie (czy jak sie to wymawia). No i kupiłam sobie lakier do pazokci i pomalowałam. Mowie wam jestem laska ze hej;-)
 
Eh ja na rozstępy kremów żadnych nie stosuje, też tak ja Naur zamiast żelu pod prysznic używam oliwki, żeby skóra była dobrze nawilżona. Atas też zaliczyłam ostatnio wizyte u fryzjera, pomalowałam włoski i ściełam, a co tam. Tak poza tym to przytyłam już 4 kilogramy, boże jak tak dalej pójdzie to ja słonica będe, no tragedia, ale nic nie poradze na to że wiecznie głodna jestem,;-)
 
Ja nie stosuje nic - mam mydlo, zrobione przez kolezanke, ktorym sie myje. Wymaczam sie w wannie. Powietrze tu baaaaaaaaaaardzo wilgotne, wiec skora sie nie wysusza. A rozstepy mam od 16 roku zycia, wiec nic mi z tego nowego.
Slyszalam, ze na rozstepy to ruch jest dobry, ale trzeba zaczac na 2-3 lata przed ciaza. Zawsze sie ruszalam jak najwiecej, rowerki, spacerki, cwiczenia w domu itp. Teraz mi nie wolno i zalegam. Wiec pewnie przytyje wiecej niz powinnam.
Viviana, bierzecie slub 14 kwietnia? My tydzien pozniej, 21 :D:D:D:D:D
 
Tak Soh, bierzemy ślub 14 kwietnia :-) nie moge sie doczekać!!! A wy ślub bierzecie w Japoni, chyba w Polsce co?? Mam nadzieej że wymienimy sie fotkami ze ślubu ;-)

Mam od 2-3 tygodni problem z krostakmi na dekolcie i nie wiem jak mam sobie z tym poradzic!!! nigdy wcześniej nie mialam problemow z cera a z krostami tym bardziej, nic na nie nie dziala:baffled: macie jakies dobre sposoby???
 
To tu napisze o jedzeniu:
znalazłam min, to:
Dieta w ci��y

Tego nie jedz

Surowego lub niedogotowanego mięsa (tatar, krwisty befsztyk) - może być źródłem zakażenia toksoplazmą.

Serów pleśniowych i miękkich typu feta czy camembert - spotyka się w nich bakterie z rodzaju listeria.

Surowych owoców morza i ryb (sushi, ostrygi) - bywają zakażone groźnymi bakteriami lub pasożytami.

Kawy, mocnej herbaty,

Coli - zawierają kofeinę, która nadmiernie pobudza organizm matki i dziecka i może prowadzić do zaburzeń rytmu serca.

Surowych jaj, niepasteryzowanego mleka - bywają zakażone salmonellą.

Dieta bogata w błonnik zapobiega zaparciom, które często dokuczają ciężarnym. Występuje on w owocach, warzywach i pełnoziarnistym pieczywie.Dwie filiżanki szpinaku pokrywają połowę dziennego zapotrzebowania na kwas foliowy.Jedna szklanka mleka wystarczy, by pokryć dzienne zapotrzebowanie na wapń.Przyszłe mamy wegetarianki wcale nie muszą odstępować od swoich przyzwyczajeń. Dieta bezmięsna może zawierać niezbędne składniki pokarmowe, pod warunkiem że jest dobrze przemyślana. Niekiedy trzeba ją jednak wzbogacać preparatami żelaza.
 
reklama
Do góry