reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowa mama po porodzie...

raabit

Sierpniowa mama 2007 :)
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2007
Postów
1 001
Miasto
Gdynia
Dziewczynki
jestem bardzo ciekawa jak sie miewacie po porodzie? mi niestety zostało 8kg na plusie :szok: chociaz sama waga tak mnie nie przeraża jak fakt że nie moge sie zmieścić w spodnie sprzed ciąży :-( w ruch poszedł żel poporodowy mustela ale czy to coś da?:eek:
Jak długo trzeba czekać z ćwiczeniami po cesarce?
Napiszcie jak to jest u was? :tak:
 
reklama
Raabit - zazdroszcze ci tych 8 kg mi ubyło jak narazie 10 kg i nie chce nic się ruszyć :baffled: Fakt to dopiero 1.5 tyg od porodu więc nie ma się co łudzic super figurką :-(Ja chyba jeszcze bede musiała poczekac zeby sie zmiescic w ciuchy sprzed ciąży bo mam nawet problem wcisnac sie w ciążowe spodnie:szok:
Do mojej normalnej wagi musi mi ubyc jeszcze 15 kg i nie mam pojecia co tu zrobic zeby to zrzucic. Po pierwszej ciąży jakos tak nie wyglądałam jak teraz no ale moze dlatego że teraz przytyłam 25 kg:szok:
Dzis rano sie smiałam wchodząc na wage że dotychczas wchodziłam i patrzyłam jak waga rośnie a teraz bede wchodzić z nadzieją że spadła:-)

Dziewczynki może teraz zrobimy galerię poporodowych sierpniowych mam i zobaczymy jak teraz wyglądamy i jak bedziemy wygladac za jakiś czas :)
 
Po porodzie został mi duży brzuszek:zawstydzona/y:.Juz miesiąc po porodzie wiec nie łudzę się,ze się samoistnie zmniejszy.Musze zacząć jakies ćwiczenia,ale nie wiem jaki okres trzeba odczekać po cc.
 
Ja po porodzie stracilam juz 12 kilo, znaczy sie 8 zaraz po szpitalu i 4 przez te 3 tygodnie. Mam jeszcze jakies 8 na plusie w porownaniu z poczatkiem ciazy, ale..... mam nadzieje, ze mi juz zostana. Co do figury to tylko musze zrobic cos z ta oponka:crazy: na brzuchu i bedzie ok. Juz wchodze w ubrania z przed ciazy, no chyba, ze dobrze pojem to mam pewne problemy:happy2:.
 
Evelina zazdroszcze ci :tak: ja co prawda nie mam jakiegoś dużego brzucha po porodzie ale jeśli chodzi o tyłek i uda to tragedia :szok: dlatego nie moge zmieścić sie w spodnie, które nosiłam przed ciążą :wściekła/y: mam nadzieje, że to sie unormuje, bo w końcu ile można nosić ubrania ciążowe?:baffled::no:

Znalazłam coś o ćwiczeniach po cc ale położna środowiskowa mówiła mi że należy wstrzymać sie conajmniej przez 2 a najlepiej 3 miesiące :-(

Link do ćwiczeń po cc menu2
 
Ja nawet na wage na razie nie wchodze:-pale niewiele mi spadło:-(brzuszek mam nadal,niewielki ale jest,a jesli chodzi o cwiczenia to chyba poczekam,jeszcze mam problem z poruszaniem sie i wstawaniem-no ale to niecaly tydz.po cięciu,bedzie trzeba poczekac:tak:we wtorek ide dopiero na zdjecie szwów,a potem sie zobaczy
 
Ja ważę już 2kg mniej niż przed ciążą i noszę stare spodnie. Brzucha już też właściwie nie mam, ciut tylko skóra za luźna i lekka oponka, ale to raczej też szybko pójdzie bo Ula wyciąga ze mnie wszystko co się da. Czasem nawet za mało sikam bo wszystko idzie w mleko, musze się dopajać bo uschnę..hihi ;-)
Tylko muszę czas na ćwiczenie znaleźć, bom rozlazła i kondycja marna.

A..i niestety mam jednego hemoroida i znalazłam nie zdjęty szew, tzn jedną nitkę która wisi ale nie da się jej wyciągnąć. Mam juz wizzytę umówioną u gina....brrrrr!!!
 
oj te hemoroidy ja tez mam ale chyba ze 3 szok. a szwy mam rozpuszczalne czy jak sie tam zwie hehe ale jeszcze ponoc nie wszystkie znikly
 
mi zostały do zrzucenia jeszcze 4 kilogramy, więc cieszę się bardzo, bo szybko poszło (rodziłam 5 dni temu).
Hemoroidów nie mam, szwów nie miałam, więc się ruszam bez problemu, pewnie dlatego tak szybko znika.
raabit - ćwiczenia po cesarce widziałam już, że jest link, więc nie podaję. Natomiast musisz odczekać, jak blizna się zagoi, starać się ćwiczyć najpierw inne partie ciała, potem dopiero brzuch, o brzuszkach na razie zapomnij. Mięśnie brzucha zacznij od samego napinania, to już jest dobre po cesarce.
 
reklama
A ja nie wiem ile waze.
Wiem tylko ze przy moim strasznym porodzie spalilam duuuzo kalori.
Wydaje mi sie ze jestem szczuplejsza jak przed ciaza, nie wiem czy to mozliwe ale kiedy popatrze na siebie w lusterku to humor mi sie poprawia:tak:

Edyta
fajny pomysl z ta galeria poporodowa:tak:Ja wysle jak tylko znajde wiecej czasu.

Odnosnie hemoroidow i szwow to tak jak u Antylopki, mialam dwa maluskie szwy ktorych wogole nie czulam, szczescie.


Dziewczyny slyszalam o jakichs majtkach sciagajacych czy cos specjalnego dla kobiet po porodzie do sciagania brzucha, co to takiego???Bo u mnie to troche skory zostalo:sorry:Myslisz Naur ze maluch moze to wszystko wyssac????
 
Do góry