reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Hejka!

Czytam Was ciagle,ale czasu na pisanie brak.
U Nas nastal czas ulewania.. nie wiem czy to wina mojego mleka czy moze za szybko leci i Maly nie nadaza pic.. do tego dochodzi ciagle zakrztusza sie wlasna slina..nie moge zostawic go samego nawet na pol minuty,dlatego tez spi z nami...
Caly czas mysle o miksowaniu mojego mleka ze sztucznym...ale tak bardzo lubie karmic piersia.. Maluszek tyje 150 g tyg czyli lekarka pow.ze to minimalny,ale prawidlowy przyrost wagi... ja tylko chcialabym zeby byl spokojniejszy,bo ostanio zrobil sie mala Marudka...

pozdrowienia :-)
 
reklama
My wlasnie od lekarza wrocilismy, okazalo sie, ze nasz 2,5 miesieczny chlopiec zaczal zabkowac! ledwo sie skonczyly kolki, to zaczynaja zeby... no i wazy 6500 - pan doktor dumny, bo wyjsciowa wago 3160, wiec pieknie przybiera :)
 
mlodam, ta maść z wit A była do zrobienia, skład - o ile dobrze odczytałam mazaje Pani Dr to Vit A 30.000 j.m, ung. cholestereli ad 100,0. Czyli to jest maść cholesterolowa z vit A. Szorstką buźkę wygładziła super, to fakt.

JJ no jedziemy na jednym wozku z tymi pobudkami co 2 godziny
no ja na rzesach chodzilam na poczatku,jak Salus raczyl w lozeczku swoim spac, a teraz jak w moim spi to jakos to lepiej znosze he he, choc ostatniej nocy obudzil sie o 2.30 i do 4.30 oczy jak 5 zloty i bawic sie chcial:eek::eek:

i zwykle tak nad ranem jakis taki niespokojny zawsze a ja go probuje do 7 w lozku przetrzymac bo jednak troche snu nam sie nalezy, prawda?


He he. Witam w klubie. Mam taki sam egzemplarz i też śpimy razem dzięki czemu lepiej znoszę te nocne jazdy... O próbach wciągnięcia mnie w zabawę o 3 nad ranem nie będę się rozpisywać :)
 
Ostatnia edycja:
Taycia myślałam dzisiaj właśnie co tam u Ciebie, fajnie, że się odezwałaś...też mam różne momenty z tym karmieniem. Z jednej strony bardzo chcę karmić piersią, z drugiej jak mu coś jest to myślę, że na MM byłoby mu może lepiej...ale walczymy dalej z piersią :-) Wreszcie mi usnął, też mu coś dzisiaj zaszkodziło...czas na robienie obiadu wreszcie mam...

Miriam czym Ty karmisz to swoje dziecko, że tak pięknie przybiera? Ja myślałam, że mój jest klocek, a on prawie kilo mniej ma niż Twój synek. No może do 6kg dobije jak będzie miał to 2 i pół miesiąca, ale zaczynał od wagi urodzeniowej 3930g więc Twojego brzdąca nie pobije ;-)
 
Tonya - ja czekam na maila od Ciebie w wolnej chwili :-) ja póki co spróbuje dzisiaj mieszanki,zobaczę jak się Maluszek będzie zachowywał... Pierś to duże ułatwienie,ale jeśli MM mogło być dla niego 'lepsze' to chcę dla niego jak najlepiej... jeszcze ta dieta mnie dołuje... ostatnio znalazłam owocowe ciastka ( bez jaj i mleka) i po kilku dniach dostał jakąś nową alergię i tyle było ze słodyczy ( nie mówiąc nic o mięsie,że jem tylko indyka i kurczaka). Szymuś spał sam jak była Teściowa, teraz niestety przełożony do wózka śpi sam max.30 min. Jedyne co zdążę to obrać ziemniaki :-(
Miriam - wow,ale waga... mój waga urodzeniowa 3580 g, a teraz niecałe 5kg...

Zmierzyłam mu temp. 37,2...może dlatego taki niespokojny :confused:
 
Susumali, u nas tez tak bylo, ze papu co 2h ale ja juz wymieklam. Dzisiaj w nocy to juz mlody przesadzil, bo wolal jesc co 1,5h. Postanowilismy go przetrzymac I jak zaczal plakac M go przytulil, poglaskal I podal smoka. Potem przez godzine musial mu tego smoka podawac jak mlody wypluwal i marudzil ale pierwszy raz przespal 4,5 bez karmienia! SUKCES. I tak dzisiaj je co 4h I nie marudzi I mam nadzieje, ze tak bedzie coraz czesciej.

JJ, Osek tez tak mial I tez nie zauwazylam od razu, dopiero jak mu wszystkie wloski wypadly I bylo juz naprawde zle, skorupa na calej glowce. Pomogl balsam Hydromol. Smarowalam 2 dni, cala sucha skora zeszla (zmylam wacikiem, przerazliwie to wygladalo) I bylo OK.

Tonya,
my mamy skaze bialkowa I zalecenia przejscia na formule hypoalergiczna. Od 2 tygodni robimy karmienie mieszane I powiem Ci ze dla mnie to ulga. 2-3 razy dziennie butla, reszta piers a ja mam czas odetchnac. No I odciagam wiec kazda porcja MM zawiera 1/3 mojego mleka, zeby mlody sie uodparnial ladnie.

Taycia, dlatego ja kupuje ziemniaki juz obrane, salate pokrojana I mieso gotowe do piekarnika. To jedyna szansa na obiad!! :-)
 
Malgo nieźle......tylko gaz włączyć i obiad gotowy :-)

Miriam twój mały to niezły choop. My też na cycku - wyjściowa 3450 - a teraz 6100 ....i myślałam, że to dużo :szok: A czy ty wyglądasz jak przysłowiowa "śmierć na chorągwi" :-) :confused: Znaczy czy zjadasz dużo a mały wszystko "wyjada", że kilogramy ci lecą ? Bo Radek często je ale i ładnie przybiera.....za to ja co bym nie zjadła to nic się nie odkłada....wszystko cyckami ucieka :happy:

My dziś byliśmy w galerii handlowej. Babcia woziła małego a ja musiałam się i maluchy obkupić, bo w niedzielę chrzciny. Radko całe zakupy przespał i babcia znów się go nie na bawiła.....ostatnio jak go zostawiam u mamy to on ciągle w kimę idzie i babcia niepocieszona ;-)
 
JJ szybko wrocilam do wagi wyjsciowej (53kg) ale narazie stanelo w miejscu. jem tak normalnie, jak przed ciaza (z wyjatkiem czekolady, za ktora tesknie!...) a maly je duuuzo, bo w ciagu dnia tak co 1/1.5h
 
reklama
miriam liba wspolczuje zabkowania mam nadzieje ze u mnie tak nie bedzie, Maja ma niecalu miesiac strasznie sie slini i moja mama tak gada ze moze zabki wczesnie beda jej wychodzic- oby nie
JJ jatez juz mam wage sprzed ciazy i tak jak u ciebie stoi w miejscu od ok tyg, mam nadzieje tylko ze nie przytyje- zaczelam brac tabletki anty...
 
Do góry