reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

agulalula chodzi o to że od 2011 przysługuje dodatkowe 2 tyg urlopu poza standardowymi 20 tyg, a w 2012 - 4 tyg. Ponieważ urodze np22 sierpnia to koniec urlopu wypada mi w styczniu 2012 więc dodatkowo moge napisac o te 4 tyg:-D. Kiedy masz termin porodu?
 
reklama
tez jestem zaskoczona tymi 4 tygodniami - ja mam termin na sam koniec sierpnia to rozumiem, ze zalapie sie na te 4 tyg dodatkowo... ja bede tez miala przedluzony o wakacje bo w szkole pracuje i dolicza mi do macierzynskiego no i jeszcze na drugie dziecko chyba tez jest chyba dluzszy..

no i ja tez raczej spedze wakacje w domku - moze gdzies sie wybierzemy kolo czerwca niedaleko - do rabki albo dalej w gory - tak zeby w razie czego szybko do krakowa wrocic...
dobrze ze ostatnie wakacje spedzilismy w tunezji....musi nam na jakies dwa lata wystarczyc:-)
 
gosia załapiesz się na te dodatkowe 4 tyg, ale urlop nie jest zależny od kolejnego dziecka, jedynie byłby dluzszy jakbyś urodziła np blizniaki to wtedy przysluguje (31 tyg), to samo z trojaczkami kolejne 2 tyg i tak do piecioraczków bodajże
 
biedroneczka, a to nie będzie tak, że dotyczy dzieci urodzonych w 2012 roku? A nie momentu, w którym kończy się 'podstawowy' urlop macierzyński?

cytat dotyczący przedłużania :
przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie:

od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2011 r. – do 2 tygodni,
od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2013 r. – do 4 tygodni,
od 1 stycznia 2014 r. – do 6 tygodni,

źródło: Serwis ZUS - Zasi
 
maggie ja byłam dwa razy na teneryfie i jak się zdecydujesz to umrę z zazdrości ;-) chce tam mieszkać na emeryturze :-D dla mnie raj na ziemi i jedno z niewielu miejsc gdzie z miłą chęcią bym jeszcze raz zagościła !

Agulalula moje odczucia po pobycie na Tenryfie są identyczne, ale polecam północną zieloną część wyspy - naprawdę raj :-)

Moje wakacje w tym roku spędzę w maju nad naszym polskim morzem jak się uda, zawsze coś :-D
 
agulalula chodzi o to że od 2011 przysługuje dodatkowe 2 tyg urlopu poza standardowymi 20 tyg, a w 2012 - 4 tyg. Ponieważ urodze np22 sierpnia to koniec urlopu wypada mi w styczniu 2012 więc dodatkowo moge napisac o te 4 tyg:-D. Kiedy masz termin porodu?

Biedroneczka a trzeba mieć jakiś powód żeby pisać o te dodatkowe 4 tygodnie? Muszę sobie obliczyć czy się na to ewentualnie łapię...

Już policzyłam, muszę urodzić tydzień po terminie żeby się załapać...tylko czy ten Mały będzie pod tym względem współpracował? :-p
 
Ostatnia edycja:
te dodatkowe tygodnie (+4) są dla dzieci urodzonych w 2012. A nie wtedy, kiedy kończy się urlop macierzyński. Dla nas wszystkich +2.

Nie wiem jak jest przy umowie o pracę, ale ja zanosiłam pismo do ZUSu(działalność gosp.) pod koniec mojego macierzyńskiego, że proszę o przedłużenie o dodatkowe 2 tygodnie w okresie od-do (podając kolejny dzień po zakończeniu tych 20 tygodni i doliczając 14 dni)
 
Kalkulator urlopu macierzyńskiego - Kalkulator ciąży - Ciążowy.pl to może być przydatny link ;-) ale nie wiem kiedy można brać te dodatkowy urlop macierzyński ?
 
reklama
Te 4 tyg sa fakultatywne, nalezy napisac do pracodawcy że chce sie je wykorzystac, i to nie tyczy sie dzieci urodzonych 2012, juz mi to mówila u mnie pani z personalnego wystarczy że te standardowe 20 tyg skończy mi się 1 stycznia 2012 wtedy nalezy mi sie te 4 tyg
 
Do góry