reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Hej laski mam pytanie..jak zwykle:-p

czy Wy nosicie/podnosicie wasze starszaki?? Moja ma 18 kg i nieraz chce na rączki, myślicie że można?


Moj ma okolo 11/12 i czasami podnosze ale staram sie brac na rece jak siedze ale wczoraj np wzielam go na raczki i tanczylismy sobie :) zeszla ciaze pracowalam w zlobku i tez musialam czasami podnosic dzieci
 
Powiedzcie czy stosujecie jakąś dietę ciążową ? słyszałyście co można w ciąży a czego nie można jeść ? co wy na to? nie zwracałam wczesniej na to uwagi jadłam co miałam na talerzu i nie wiem czy warto się w to zagłębiać. Pamiętam tylko jak lekarz ostrzegał przed nadmiarem witaminy A , wątróbką i winogronami ( ale tylko dlatego żewinogrona mają dużo cukru podobno :-) )

A co z witaminami dla ciężarnych ? łykacie ?

Ja pierwszy raz slysze o winogronach xD unikaj niepasteryzowanych produktow, surowych jajek. Tez slyszalm by unikac wedzonych ryb np makreli.. Dosyc duzo jest tych rzeczy, kiedys dostalam liste od poloznej co lepiej unikac. A co do witamin to raz na kilka dni biore tak jak mi sie przypomni, z kwasem foliowym sie pilnowalam ale juz go nie biore.
 
Mnie gin witaminy daje dopiero w 2 trymestrze. Teraz tylko kwas foliowy. W ogóle surowizny unikać, serów z niepaateryzowanego mleka, pleśniowych. Któraś pytała o oscypki. Ja jak byliśmy w górach to jadłam, ale te podrabiane-serki. Pytałam czy są z pasteryzowanego mleka.
 
Z winogronami to raczej sobie zażartował :-) chodziło mu głównie o to żeby się nie obzerać bo można przytyć za dużo :)
Ja np mam problem z piciem mleka - od jakiegoś czasu nie toleruję laktozy - wogóle przestałam jeść produkty mleczne ... teraz natomiast pochłaniam biały ser z jogurtem naturalnym i różnymi dodatkami , do tego wszystkiego kocham ogórki kiszone i chilli ! nawet ser biały z odrobiną chilli jest pyszny :)
Z tymi witaminami to kurczę sama nie wiem, lekarz nic nie mówił , ja patrząc na wyniki krwi uznałam że skoro wszystko jest ok to po co łykać . Tak jak loveboiled kwas foliowy łykam regularnie i tyle
 
Lucalew widocznie mi się pomyliło, wybacz, nie będę przewijać bo za dużo tego ;)

co do noszenia, nie mogę nie nosić swojego 14 - miesięcznego glutka. co chwilę coś trzeba z nim zrobić, niby chodzi pięknie sam, ale do przewijania, kąpieli czy jak się uderzy, trzeba go przytulić, przenieść itp. czyli średnio 15 razy dziennie :) waży niecałe 12 kg

a co do witamin, moja gin zawsze w I trym.każe brać sam kwas foliowy a od 13. tc witaminy dla ciężarnych - ja będę brała Vitaminer prenatal z dha, tak jak poprzednio.
 
Pytał tez jak chce rodzic, bo jeśli będę chciała cesarke to już powinnam na następnej wizycie zdecydować, bo już od 7 miesiąca musimy się przygotowywać, ale nie zapytałam dlaczego tak, może wiecie?

Od początku wiedziałam że będę miał cc ale nie pamiętam żebym w jakikolwiek sposób się do tego przygotowywała .


Uspokoiłyście mnie z tymi witaminami, nie będę już tak sobie tym głowy zawracać. W poprzednich ciążach brałam ale miałam słabe wyniki więc to było raczej takie naturalne.
 
Ostatnia edycja:
Mi powiedział że jak chce to mogę wymiemicy już folik na witaminy i biorę fomibion + dha od dzisiaj

Z tego co nie można jeść to na necie sprawdzalam kiedyś że surowe jajka typu cogel mogel i tartara i inne jakieś ale ja nie pamiętam bo ja głównie owocowo warzywna jestem więc się w temat nie wgłębiałam;-)
 
reklama
Ja staram sie brac witaminy co 2 dzien bo bardzo zle sie czuje po ( mam nudnosci i bole zołądka). W pierwszym trymestrze brałam tylko kwas foliowy z wit D bo witaminy w ogole nie byłam w stanie utrzymac w żoładku i gin stwierdził ze nie ma co sie meczyc poki biore kwas foliowy.
 
Do góry