reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

hej babole.

ja padam.
koszmary mam co noc, a dzis skurcze doszly nisko przy spoeniu lonowym ;( i to bolesne.
pole
ze godzinke, jak nie przejdzoe to pojade do szpitla. w dupe jeza no.
 
reklama
Anney trzymam kciuki zeby dobrze bylo !!
Dziewczyny mam do was pytanie. Albo chociaz sie wyzale. Bo juz zaryczana siedze cala... Wczoraj babka na tych prenatalnych powiedziala mi ze mam niewazna karte NFZ. Pomyslalam sobie, ze pewnie po prostu cos zle wbila czy cos bo przeciez powinnam miec ubezpieczenie czy cos... I okazuje sie, ze guzik, ze nie mam ubezpieczenia... Bo umowe mialam do konca grudnia, a l4 wyplaca mi teraz zus... I zalalam sie lzami bo pomyslalam sobie o tym, jaki rachunek mi przyjdzie za te prenatalne... Ale wyczytalam, ze kobieta w ciazy nie musi byc ubezpieczona, zeby nalezaly jej sie w ramach NFZ wszelkie swiadczenia... I co teraz, wierzyc w to czy nie a nawet jesli to czy to tez obejmuje te prenatalne i to pobieranie krwi....
 
Z tego co wiem to umowa zawarta na czas określony w przypadku ciąży automatycznie jest przedłużana do dnia porodu ( zapis w kodeksie pracy ale nie pamiętam artykułu) ZUS wypłaca ci zasiłek chorobowy pewnie dlatego że zakład zatrudnia mniej niz 20 osób lub jestes na zwolnieniu dłużej niż 33 dni. Coś mi się nie podoba z tą nieważnością ubezpieczenia. Zadzwoń do NFZ i zapytaj, spokojniejsza będziesz. Może poprostu coś nie tak jest ze zgłoszeniem do ubezpieczeń, wcześniej wszystko było ok ? może firma musiała cię przerejestrowac i zrobilicoś nie tak. Zadzwoń zapytac , nie potrzebny ci teraz stres
 
Przy umowie zlecenia na czas okreslony umowa nie jest przedluzana, wtedy po prostu l4 wyplaca zus... co do chorobowego to wiem, ale chodzi mi o ten zdrowotny czyli wizyte lekarska czy cos... W trakcie trwania umowy normalnie karta dzialala, a teraz jest niewazna...
 
czesc laski ;-)
mam kolejną wizyte 9 lutego...
mam nadzieje, że sytuacja sie ustabilizowala
(mialam plamienia i duphaston caly czas biorę)
ciągle musze leżeć... mialam wczoraj chwile zalamania i pomyslalam, żeby wrócic do pracy, ale a tymi bólami i wszystkim...
musialabym byc niepowazna
zastanawiam się kiedy na usg bedzie widac płeć
 
Tak z umową masz rację, myślałam że mówimy o umowie o pracę. Jeśli masz zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia to równocześnie masz prawo do ubezpieczenia zdrowotnego . W takim wypadku dzwoń do ZUS i powiedz że w ewuśu świecisz się na czerwono, może błąd leży po ich stronie.
 
Magdus opieka Ci się należy i na chłopski rozum za wszystko na co masz skierowanie nie będziesz płacić. Najlepiej zadzwoń do NFZ i dopytaj, zapytaj tez co robić jeśli ktoś robiły Ci problemy.
 
reklama
Hej
Wczoraj wieczorem padlam jak mucha.
Na szczescie corcia spala nawet w miare wiec tez w miare sie wyspalam.

Beata moja wazy ok 12 kg ale staram sie ja nosic jak najmniej. Ona sie chyba pomalu do tego przyzywyczaja bo mniej chce na rece. Nie mowie ze nie chce ale na szczescie mniej. Jednak nie moge unika zeby jej nie podnosic. Ona jeszcze mala jest.

Icedal ja wit dla ciezarnych lykam od poczatku ciazy ale czasem mi sie zapomni :-)
Ja unikam tylko niepasteryzowanych produktow, surowego miesa czy ryb. Surowych jaj itp.No i niektorych hiszpanskich wedlin bo tak tutaj mowia. Wiec o hiszpanskiej szynce dojrzewajacej (jamon) musze zapomniec a ciagnie mnie jak nie wiem

Werci sery plesniowe mozna tylko zeby byly z pasteryzowanego mleka.

Anney trzymaj sie kochana.
 
Do góry