reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Dziewczyny, pomocy!
Czy mialyscie kiedyś/problem ze skora dzieciaków? Mój ma strasznie sucha skore na szyi, karku, wokół uszu. Za uszami są nawet ranki. Pediatra kazała kupić krem do ciała i twarzy A-derma exomega. Powiedziała ze to najlepszy kosmetyk i rzeczywiście opinie ma doskonale w internecie. Tymczasem po stosowaniu go na te suche partie skora robi się czerwona, jak połączona i te brzydkie suche miejsca schodzą w dol klatki piersiowej. Krem jest bardzo tłusty wiec nie rozumiem dlaczego. Do pediatry IDE w czwartek czyli jeszcze prawie tydzień.
Do tego skore glowy pod włoskami ma biała, tak jest sucha. Tutaj troche pomaga szampon aderma i smarowanie głowy trzy razy dziennie oliwka Bambino.
Moze mialyscie ze starszakami problem z sucha skora? Co tu jeszcze zastosować? Pediatra mówi ze to alergiczne, ale przecież chyba mozna jakoś doprowadzic te skore do porządku? Tylko czym?
Starsza córka była mega alergikiem jeździliśmy kilkaset km do najlepszego alergologa miała aż ranking przy ustach bo alergeny wychodziły że ślinką przed ząbkowaniem. Pomogła jak zaczarowana maść robiona niestety na małej dawce sterydów. Chyba hydrokortyzon w minimalnej dawców. 2 dni i było po sprawie. Potem stosowalismy Oilatum. Ale ona bardziej miała wysypki niż suchą skórę. Przez chwilę była uczula nawet na banana.
 
reklama
Dziewczyny stosujace olej kokosowy, powiedzie proszę gdzie kupujecie, ile kosztuje i jak działa na skórę? Jaka jest po nim skora? Chciałabym uniknąć sterydów i parafiny ale czuje ze może być trudno :-\ Dlatego może sprobowalabym ten olej?

Anita, którym oilanem smarujesz? Tym typowo dla dzieci czy z parafiną?

Kamila, długo meczylyscie się z alergia? Moj starszy tez miał ale problemów skórnych nie miał.
 
Dziewczyny stosujace olej kokosowy, powiedzie proszę gdzie kupujecie, ile kosztuje i jak działa na skórę? Jaka jest po nim skora? Chciałabym uniknąć sterydów i parafiny ale czuje ze może być trudno :-\ Dlatego może sprobowalabym ten olej?

Anita, którym oilanem smarujesz? Tym typowo dla dzieci czy z parafiną?

Kamila, długo meczylyscie się z alergia? Moj starszy tez miał ale problemów skórnych nie miał.
Link do: AptekaGemini.pl
Ja kupiłam taki. Jak daje do kąpieli jest super. Ale jak masowalam brzuszek to trochę były krostki ale jak smaruje suchą skórę na twarzy to widzę poprawę. I pachnie niebiansko!!! Smaruje mu też pupke w środku jak się zaczerwieni...
 
Dziękuje Ci Olgierda :**
I jeśli dodasz do wody (ile?) to później nie smarujesz juz niczym? Oprócz tych suchych miejsc?
Dzisiaj na brzuszku widać skorke która zaczela jakby schodzić . Dziwne ze przy tak intensywnej pielęgnacji dziecko ma taka sucha skore. Nóżki ma aksamitne ale brzuszek jeszcze kilka dni temu tez miał :-(
W czwartek znowu do pediatry.

Jeśli chodzi o rozstepy to wyszły mi pod koniec ciąży ponieważ brzuch dopiero był u mnie odrobine widoczny dopiero w 6 miesiącu i potem juz intensywnie rósł. Ale szczerze? Na razie w ogole o tym nie myślę. Moglabym mieć rozstepy nawet na całym brzuchu bo co to za cena za mojego Oleczka :-D Ale pewnie później będę chciała miec ładniejszych brzuch, na razie chyba jeszcze hormony mna rządzą :D Hormony miłości :)))
 
Anita, którym oilanem smarujesz? Tym typowo dla dzieci czy z parafina.[/QUOTE

Ja używam Oillan dla dzieci od pierwszego dnia. Mój syn miał atopowe zapalenie skóry i też go używaliśmy. Jak była taka potrzeba to pediatra przypisywał specjalnie robiona maść ale nie pamiętam jak się nazywała.
 
Dziękuje Ci Olgierda :**
I jeśli dodasz do wody (ile?) to później nie smarujesz juz niczym? Oprócz tych suchych miejsc?
Dzisiaj na brzuszku widać skorke która zaczela jakby schodzić . Dziwne ze przy tak intensywnej pielęgnacji dziecko ma taka sucha skore. Nóżki ma aksamitne ale brzuszek jeszcze kilka dni temu tez miał :-(
W czwartek znowu do pediatry.

Jeśli chodzi o rozstepy to wyszły mi pod koniec ciąży ponieważ brzuch dopiero był u mnie odrobine widoczny dopiero w 6 miesiącu i potem juz intensywnie rósł. Ale szczerze? Na razie w ogole o tym nie myślę. Moglabym mieć rozstepy nawet na całym brzuchu bo co to za cena za mojego Oleczka :-D Ale pewnie później będę chciała miec ładniejszych brzuch, na razie chyba jeszcze hormony mna rządzą :D Hormony miłości :)))
Daje łyżeczkę oleju do kąpieli i potem już niczym nie muszę smarować bo jest wręcz tłusty. Ale co jakiś czas myje go czymś pieniacym żeby zmyć brudek dokładnie spod faldek, bo jednak olej nie wszystko zmywa. Ale nawilża wspaniale. Może sobie go zacznę aplikować na te rozstępy. Nie zebym jakos strasznie cierpiala z ich powodu ale fajnie by bylo sie pozbyć jeśli się da...
 
reklama
Witam,
Wpadam na szybko.
Rozstępów nie mam, wiec nie pomoge, ale ponoc z czasem bledną. Złotego srodka na całkowite pozbycie sie chyba nie ma...
Ludwik jeszcze sie nie przekręca, leniuch mały! Lubi spac na plecach, położony na brzuszku wytrzymuje kilka minut i zaczyna grymasić.
Z tego co u was czytam jest raczej lekkiej wagi, bo w 9 tygodniu ważył lekko ponad 5 kg. Urósł juz 9 cm i ma obecnie 58. Mielismy miec szczepienia tydzien temu, ale mu sie upiekło, bo w gabinecie u pediatry, na naszych oczach dostał wysypki, prawdopodobnie z przegrzania, bo u nas było wtedy 30 stopni i duchota, ale lekarka wolała sie wstrzymać i miec pewność, ze to na pewno potowki ( pozniej okazało sie, ze jak najbardziej, bo na drugi dzien nie było po nich śladu). Dzis musze zadzwonic i umowic kolejny termin.

Problemy skórne nas omijają, wiec tez nie potrafię pomoc, ale wszelkie olejki naturalne brzmią zachęcająco i warto spróbować.

Dane do tabelki:
Ewa-36 lat, porod SN, 08.08. godz. 12:30 syn Ludwik, waga 3,440 kg i 49 cm, 37+6 t.c.
Mam nadzieje, ze o niczym nie zapomniałam ;)
Pozdrawiam!


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Do góry