reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
E-O, sto lat cie nie było;-) Dużo Ludwik urósł. Olek 5 cm przez 7,5 tyg, to chyba malo?
Jeśli chodzi o skórę to poprosilam w aptece o próbki różnych kosmetyków dla skory alergicznej. I testujemy dzisiaj dermedic baby. Zobqcze czy po kilku dniach bedzie ok, czy będzie sie pogarszać. Dużo czasu zajmuje nam dbanie o skórę. Kilka razy dziennie smarowanie :-(
Dzisiaj w nocy mały obudził wie dwa razy! Szok! Zawsze raz albo wcale. Pozw tym od 2czorwj domaga się piersi do 2 godz w wczesniej było raczej co 3.

Pozdrawiam
Dobrej nocy i odzywajcie się częściej
 
reklama
Aneczqa, Ludek z tego co czytam był jednym z drobniejszych maluchow. Wyglada na to, ze on bardziej nadrabia wzrostem niz waga [emoji6]. My generalnie mamy w rodzinie wysokie osoby, ja tez do niskich nie należę, wiec obstawiam, ze i on wyskoczy szybko w gore [emoji846].
Mam nadzieje, ze szybko dobierzecie cos fajnego i skoncza sie wasze skórne problemy.
A co do karmienia to chyba niedługo bedzie pierwszy skok rozwojowy, o ile dobrze pamietam w trzecim miesiącu, wtedy dzieci czesciej domagają sie piersi i regulują wieksza produkcje mleczka. Z jednej strony nie moge sie doczekac jego nowych umiejętności a z drugiej obawiam sie wlasnie tego ciągłego cycania, bo to moze trwać nawet kilka dni.

A tak w ogole to zapomniałam wam sie pochwalić, ze w zeszłym tygodniu po raz pierwszy zostawiłam Ludwika z tata z odciagniętym mlekiem, a sama udałam sie na wizyte do dentysty. Jadąc tam czułam sie jakbym jechała na urlop a nie na zrobienie zęba [emoji6], ale przyznaje, ze pozniej juz tęskniłam i stresowałam sie czy mały nie płacze i czy zje z butelki bez problemu. Na szczescie chłopki poradzili sobie koncertowo [emoji846].


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
U Nas już 3 noc pobudki 3 nawet 4 w nocy. Może dlatego że od 5 dni śpi w kołysce a nie z mamusia. Pierwsze 2 budził się tylko raz. Teraz praktycznie co 2 godziny. W czwartek szczepienie. Ja wychodzę często z córką wieczorem na zakupy czy na koktajl i mały z tatą ale tak godzina półtorej. Mój Filip też drobny 62 jeszcze ciut za duże z 56 wyrósł a niektóre na styk. Waży 5100. Jest mega ruchliwy. Guga już ładnie. Wyciąga rączki i fajnie trzyma głowę. W leżaczki potrafi gadać godzinę z zabawkami. Wyciąga ręce gada i się uśmiecha. Lada dzień przewróci się z brzucha na plecy bo już minimalnie mu brakuje. Na bok z brzucha się położy i aby tylko przeciazył się w stronę plecaków. Dziwne bo dużo rozszerzyłam swoją dietę. Jem zdrowo ale też pozwalam sobie na małe co nieco. Schabowy, ciastka, lody. Zarzuciłam też espumisan bo młody tak samo się prężył i co śmieszne duzo lepiej jest z brzusiem. Chociaż nie było tak źle bez płaczu ale się prężył. Teraz tylko rano przed kupa, ale robi taką że się ledwo mieści w pieluszce. Jak używałam premium to się nie mieściły przeszłam na standardowe i jest ok.
 
Witajcie moje Drogie, co u Was?
My w ubiegłą sobotę mieliśmy chrzest. Zoja była bardzo dzielna i płakała tylko po wyjęciu jej z wody ;-) ;) przyjęcie też się udało.
we wtorek mamy szczepienie i mam cykora. Jakoś nie mogę patrzeć jak moim dzieciom pobierają krew albo szczepią:crazy:

Kamila, jak po szczepieniu?
 
Witam, jaka tu cisza. Widać ze wszystkie korzystalysmy z pięknej jesiennej pogody ale teraz juz proszę sie odzywać dziewczyny :-D
Anitek, zazdroszcze ze chrzest juz za Wami, my za tydzień i ja się stresuje tym.
Rozumiem, tez bardzo denerwowalam się szczepieniami ze TAAAKA WIELKAA igła w taka mała kochana nóżkę
A jak wasze dzieci zareagowały na szczepienie przeciwko rotawirusom?? Znajome dzieci miały silne bóle brzucha i ja do tej pory się nie zdecydowałam a czas nagli...

Poza tym walczymy dalej ze skora. Ostatnia diagnoza: lojotokowe zapalenie skory. Distalismy steryd i po dwóch posmarowaniach ogromna poprawa. W międzyczasie smarujemy aderma. Mały przyzwyczaił się do tego częstego smarowania, rozsmieszam go a on tak śmiesznie się wygina kiedy smaruje mu brzuszek :)
Pozdrawiam Was serdecznie. Co u Waszych szkrabów?
 
Anitek, my tez mamy szczepienia we wtorek. Mam nadzieje, ze po prostu bedzie po nich duzo spał, tak jak starszaki i ze nie bedzie zadnych innych skutków ubocznych.
Aneczqa, ciesze sie, ze jest poprawa ze skóra, oby tak dalej!
U nas jest nadal pogoda letnia, dzis było goraco! Udaliśmy sie na Jesienny Festiwal w pobliskim parku, maluchy wybrali sobie dynie, zeby zrobic z nich Jack-o-lantern na Halloween. Nawet Ludek dostał jedna [emoji6].
Poza tym z nowości Ludwik juz ładnie trzyma prosto glowe, wydaje mi sie, ze jest silny fizycznie jak na takiego malucha. Nadal niestety nie
lubi leżeć na brzuszku i przez to ja tez najczęściej odpuszczam, choc wiem, ze to jest wazne w rozwoju.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Witam, jaka tu cisza. Widać ze wszystkie korzystalysmy z pięknej jesiennej pogody ale teraz juz proszę sie odzywać dziewczyny :-D
Anitek, zazdroszcze ze chrzest juz za Wami, my za tydzień i ja się stresuje tym.
Rozumiem, tez bardzo denerwowalam się szczepieniami ze TAAAKA WIELKAA igła w taka mała kochana nóżkę
A jak wasze dzieci zareagowały na szczepienie przeciwko rotawirusom?? Znajome dzieci miały silne bóle brzucha i ja do tej pory się nie zdecydowałam a czas nagli...

Poza tym walczymy dalej ze skora. Ostatnia diagnoza: lojotokowe zapalenie skory. Distalismy steryd i po dwóch posmarowaniach ogromna poprawa. W międzyczasie smarujemy aderma. Mały przyzwyczaił się do tego częstego smarowania, rozsmieszam go a on tak śmiesznie się wygina kiedy smaruje mu brzuszek :)
Pozdrawiam Was serdecznie. Co u Waszych szkrabów?
Witam.
Ja core zaszczepiłam pod koniec września. Mam rdzy innymi na rotawirusy i było w porządku tzn tylko spała przez cały dzień. Może lekko marudna była przez kolejne dwa a później już spokój.
 
Cześć dziewczyny. U nas dziś dzień tulenia, Staś nie lubi łóżeczka i ewidentnie woli moje ręce, które już po mału mi odpadają. Boję się tylko że nie nauczy się sam zasypiać.. Dziś już z 5 razy układałam go śpiącego do łóżeczka i porażka, od razu się budzi. A z kolei kilka dni temu miał 2 dni śpiocha i dzięki temu wysprzatalam cały dom, ogolilam nogi i nawet sie troche ponudzilam;).Czy u Was też jest brak jakiejkolwiek regularnosci jak u nas?wczoraj Stas skonczyl 2 miesiac zycia, urosl bardzo i sie zmienia na buzce, jest towarzyski , coraz wiecej gaworzy i cudownie reaguje na uśmiech. Tylko garderobę muszę co chwilę aktualizować, z takich fajnych ciuszkow wyrasta że aż szkoda...my niby też mamy się szczepic w środę 5w1 ale chyba przełożymy bo jakoś tak czuję żeby odczekać trochę czasu po ostatnim szczepieniu. Strasznie mnie to stresuje ale nie tyle kłucie co ewentualne powikłania. Aneczqa a Ty co używałas do kąpieli na samym początku? Może się uczulil? Teraz nawet jak piszą że naturalne i że od 1 dnia życia to często skład tycj kosmetykow pozostawia wiele do życzenia. A jesien faktycznie piekna!!! W sam raz na spacery...
 
reklama
U nas po szczepieniu skojarzone plus rotawirus. Wieczorem lekko marudny w nocy temperatura 38 i dałam czopek. Kolejne 2 dni senny i już ok. Wróciliśmy do rytmu dnia.
 
Do góry