reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
E-O, Olek tez nie przepada za lezeniem na brzuszku ale staram się żeby chociaż troszeczke, doslownie 3-4 minuty. Wychodze z założenia ze lepszy rydz niż nic ;))
Olgierda, widać ze Staś lubi być blisko mamusi. Mój Olek tez, ale np spać lubi w lozeczku. Jeśli jedziemy w gości i chce mu się spać to marudzi bo pewnie chciałby do lozeczka a nie na raczkach.
Ja na poczatku uzywalam kosmetyków Hipp, bo jako jedne z nielicznych nie zawieraja konserwantów i szkodliwych sztucznych dodatków. Te nasze problemy skorne to najprawdopodobniej wina moich hormonów :/ Plus taki ze go to nie swedzi bo chyba by płakał a on ma ciągle uśmiech przyklejony do buzki.
Kamila, to pierwsze szczepienie juz z głowy i do przodu :)

Olgierda nie martw sie na zapas ze mały nauczy się sam zasypiac. Na razie jest jeszcze malutki a ty bardzo dobrze robisz ze go tulisz skoro tego potrzebuje. Nauczy sie wszystkiego, zobaczysz. Ja starszego nauczylam bujac w wózku do zaśnięcia i tez się balam ze sie nie nauczy. Ale to nieprawda. Jeszcze trochę i tego spania będzie mniej w dzień, wtedy bedziesz mogła wypracować jakis sposób usypiania w lozeczku np kołysanki, przytulanka itp.
 
reklama
E-O, Olek tez nie przepada za lezeniem na brzuszku ale staram się żeby chociaż troszeczke, doslownie 3-4 minuty. Wychodze z założenia ze lepszy rydz niż nic ;))
Olgierda, widać ze Staś lubi być blisko mamusi. Mój Olek tez, ale np spać lubi w lozeczku. Jeśli jedziemy w gości i chce mu się spać to marudzi bo pewnie chciałby do lozeczka a nie na raczkach.
Ja na poczatku uzywalam kosmetyków Hipp, bo jako jedne z nielicznych nie zawieraja konserwantów i szkodliwych sztucznych dodatków. Te nasze problemy skorne to najprawdopodobniej wina moich hormonów :/ Plus taki ze go to nie swedzi bo chyba by płakał a on ma ciągle uśmiech przyklejony do buzki.
Kamila, to pierwsze szczepienie juz z głowy i do przodu :)

Olgierda nie martw sie na zapas ze mały nauczy się sam zasypiac. Na razie jest jeszcze malutki a ty bardzo dobrze robisz ze go tulisz skoro tego potrzebuje. Nauczy sie wszystkiego, zobaczysz. Ja starszego nauczylam bujac w wózku do zaśnięcia i tez się balam ze sie nie nauczy. Ale to nieprawda. Jeszcze trochę i tego spania będzie mniej w dzień, wtedy bedziesz mogła wypracować jakis sposób usypiania w lozeczku np kołysanki, przytulanka itp.
Ale czy przed spaniem Wasze maluszki też są marudne?mój płacze jakby go coś bolało albo jakieś nieszczęście się stało a po chwili zasypia jakby nigdy nic. Aneczqa dzięki, nie będę się martwić na zapas. A chyba faktycznie jak chce się przytulać znaczy że tego potrzebuje...a jak często kapiecie? Bo my raczej brudaski raz na 3 dni. I skóra jest idealna. Już nawet trądzik zszedł.a smarowalam tylko olejem kokosowym i przecieralam woda przegotowana.i to nie codziennie tylko raz na jakiś czas. A wanienka zaraz będzie za mała:/..Dobrego poniedziałku:)
 
Tak, Olgierda, zdarza się ze marudzi przed spaniem. To ze zmęczenia a jeszcze nie zawsze potrafi wyłączyć się i zasnąć . Może nie płacze, ale właśnie marudzi, szczegolnie wieczorem, jak mu smoczek wypada.
My kapiemy codziennie ale to raczej nie kwestia higieny (taki sam rezultat moim zdaniem byłby gdybym obmyla ciallko wacikami nawilzonymi w wodzie) tylko kwestia rytuału. I u nas tez wanienka robi się za mała :/ Przez to mam problem z domyciem lewej raczki :p
Widzę ze u Ciebie spisuje się olej kokosowy. Ja za wasza reklama ;-) tez chciałam kupić ale póki ma te skore taka wrażliwa i znaleźliśmy kosmetyk który nie podraznia to nie bede na razie zmieniać. Ale jak będzie troszkę starszy to wyprobujemy na pewno. Tym bardziej ze cena jest atrakcyjna i jest to produkt naturalny. No i pachnie kokosem :-D
 
To przetrwaliśmy szczepienie :blink:
Zojka płakała tak, że cała dzielnica ją słyszała:-p ale w domu jest już ok, ogląda swoje karty i uśmiecha. No i waży 5600:szok: a ma 8 tyg. Niedługo kręgosłup mi wysiądzie. Mąż przyzwyczaja ją do bujaczka.
A ja dostałam bólu gardła, co polecacie aby to wyleczyć?
 
To przetrwaliśmy szczepienie :blink:
Zojka płakała tak, że cała dzielnica ją słyszała:-p ale w domu jest już ok, ogląda swoje karty i uśmiecha. No i waży 5600:szok: a ma 8 tyg. Niedługo kręgosłup mi wysiądzie. Mąż przyzwyczaja ją do bujaczka.
A ja dostałam bólu gardła, co polecacie aby to wyleczyć?
Ja polecam imbir i goździki na zmiane do ssania i sól do płukania.:blink:
 
Anitek, brawo Wy!!!
A Zoja widać ma w nosie kalorie :-D I tak trzymać ;-)
Ja również polecam imbir. W ciąży pilam taką miksturę: woda z cytryną, miodem i imbirem. Skuteczna!
Olgierda, no co Ty, do dychy to mu chyba trochę brakuje? :p
 
Cześć, my z Mają też byłyśmy się szczepić. Szczepionka 6 w 1, pneumokoki i rotawirus. Po szczepieniu zauważyłam że bardziej ulewała i marudziła, poza tym wszystko ok. Jedyne co mnie martwi to jej male przybieranie na wadze. Byłam u doradcy laktacyjnego, który wyliczył, że powinna przybierać minimum 25g dziennie, a ona w ciągu dwóch tygodni przybyła 140g. Aktualnie ma 9 tygodni i 5120 g. Waga urodzeniowa 3650g. Jaka jest Wasza opinia na temat tego przyrostu. Maja jest teraz tylko na piesi, wcześniej dokarmiana mm :)
 
Melduje, ze u nas tez juz po szczepieniach, dalismy rade, choc oczywiscie płacz był.
Ludek idzie w ślady rodzeństwa, czyli wszystko wskazuje na to, ze bedzie długi i chudy jak brat z siostra. Ma 10 tygodni i mierzy juz 61 cm a wazy 5.3 kg.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry