reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Ok, nazwalismy je Biale ciasto, nie wiemy jak ono się nazywa

2 paczki krakersow słonych
Puszka masy krowkowej
Krem do karpatki (ja kupuje ten bez gotowania) i mleko do przygotowania kremu
500-600 ml śmietanki do ubicia (najlepiej w folii lub w kubeczkach), 2 -3 łyżki cukru pudru, cukier wanilinowy i 3 śmietan fixy

Na standardowej prostokątnej blaszce ulozyc ściśle krakersy jeden obok drugiego. Krakersy posmarowac kremem krowkowym (ja biorę polowe lub 3/4 puszki) . Na kremie krowkowym znowu rozłożyć krakersy. Na to krem do karpatki ubity według przepisu na opakowaniu. Znowu krakersy i na krakersy śmietaną ubita z cukrem pudrem, wanilinowym i smietan fixami. Mozna posypać wiorkami lub starta czekolada. Schlodzic 3 godziny w lodówce.
Na pewno zasmakuje gościom a ty się nie na robisz bo trwa to cywilne a efekt jest niesamowity.
 
reklama
Łał jak wątek kulinarny nam się zrobił ;-) ;)
Aneczqa ciasteczka są pyszne ale słodkie. Dzisiaj robiliśmy pierniki że strony Ani Starmach i też są pyszne.
Ja się ciastkami i ciastami obzeram, nie mogę się powstrzymać. Nie jadłam po porodzie jeszcze czekolady a taką mam ochotę na ptasie mleczko :laugh2:
 
Kamila podziwiam tyle gości i takie przygotowania. U nas jest Wigilia w tym roku, ale każdy coś ze sobą przynosi. Taka jestem wygodna ;-) ;)
 
reklama
Kamila, nie wiem jak ta śmietaną zachowa się na tym kiermaszu...

Ja na takie okazje robię raczej cos bardziej "suchego" Link do: Łaciate muffinki z tofii - VIDEO
A jak chce zablysnąc :wink::p to kupuje w sklepie spożywczym paczkę kruchych babeczek do nadziewania (tam są chyba 24 szt) , wkladam jakies owoce np bezpestkowe winogrona ,zalewam tezejaca galaretką i jak stezeje na wierzch klade ubity krem do tortow smietankowy, taki z proszku który ubija się na mleku i dodaje 2 łyżki miękkiego masła do niego. Czyli szybko i ładnie. Na wierzchu można ułożyć połówki winogron czy zetrzeć czekoladę. Ostatnio na urodziny starszego zrobilam te babeczki i białe ciasto. Wszystko jest mega szybkie w wykonaniu a goście się dziwili ze mam czas przy niemowlaku takie frykasy robić. Myslalam ze pekne ze śmiechu :-) :):rofl::-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry