reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
uszzz... ale wieści z rana. Adeline trzymaj się jesteśmy z tobą na bank to musiała być jakaś pomyłka.

Ja już po wizycie na nfz - a raczej jej braku. Myślałam, że padnę ze śmiechu. Weszłam a lekarz co się stało?
Ja: No ciąża. Miałam być dziś na badaniach...
L: A no tak i jak się czujesz?
J: Źle bo non stop wymiotuję.
L: To znaczy, że dobrze się rozwija. Kartę ciąży masz?
J: Jeszcze nie, miała być założona dziś i miałam dostać skierowanie na badania i miało być usg....
L: który tydzień?
J: 9 i coś
L: I nie masz badań?
J: Od was nie. Internistka mi dała skierowanie to zrobiłam (tu naciągniecie nie musi wiedzieć, że prywatny xD)
L: Pokaż. Masz grupę krwi?
J: Czekam na wyniki. Potrzebuje do kadr zaświadczenie do pracy, że jestem w ciąży.
L: Masz wypisz sobie. Ja przybije.
J: Co mam wpisać w rozpoznaniu.
L: No ciąża.
J: Ale ile tygodni. Tu wyliczenie jest na ponad 9 a z ostatniego usg mniej wychodzi.
L: Wpisz tyle ile uważasz. Idź do położnej założy ci kartę.
J:A badanie? Ostatnie usg miałam 29.12 i serce nie biło, nie trzeba sprawdzić? A co z genetycznym? Nie pora się umawiać?
L: Siostra założy jej kartę!!!
Siostra: Masz badania?
J: A no tak.
S: Popatrzyła ooo ok.
J: Glukoza mi za duża wyszła.
S: Grupę krwi masz?
J: Za parę dni bo czekam na wynik...
S: To te badania dorzucam do ogólnej karty przyjdź 6.02 z grupą krwi i hiv i założymy kartę ciąży, i zrobimy badanie
J: I nie będzie za późno na mierzenie przezierności i inne takie? Bo to chyba nie tutaj.
S: Masz 30 lat to co się stresujesz. Jak się będziesz stresować i denerwować to będziesz miała nerwusa. A sobie nie dasz rady bo to pierwsze dziecko. Idź się zrelaksuj i serial obejrzyj....

W tym momencie mnie zatkało totalnie. Nawet nie wiedziałam co odpowiedzieć. Po prostu wzięłam zaświadczenie i wyszłam. Całość trwała może z 10 m I szczerze? Nie mam ochoty wracać.



To i mi zostaje w brzuchu więc od dłuższego czasu jem tylko to tylko u mnie wersja jest z pomidorem bo rzodkiewka za bardzo mnie pali.

Dziś jak usiadłam w obcisłej koszulce zauważyłam, że z jednej strony mam większy brzuch. Może tak lekko nierówno rosnąć?
Cały obraz naszej "opieki" medycznej
 
reklama
Guarana mogą być takie wysokie nt przy trisomiach właśnie.Tak mi genetycy powiedzieli.U mnie było niskie nt bo to nie trisomia tylko niewielka wada genetyczna.
Adeline jak byś zdecydowała się na amnio to Ci mogę opisać jak zabieg wygląda ale nie ma czego się bać naprawdę a będziesz miała pewność.Amnio można od 16 tc zrobić.
Wiem co przeżywasz bo ja też przy Wiki tyle łez wylałam.I nie było warto.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kotomiś no nie wierzę. Cyrk normalnie. Chyba sobie jaja robią z człowieka...

Dzag on już wszystkie wyniki ma, ale dzięki mojej mamie załatwimy dobrego neurologa, holter itp., wiesz jak to jest na IP...

Adeline a do swojego gina będziesz też dzwonić? Trzymaj się tam dzielnie kobitko! My tu wszystkie jesteśmy z Tobą!!!

Obiecałam młodej kino....a tak mi się nie chce po wczorajszym dniu. I tak muszę na zakupy jechać i zatankować...ech lenistwo

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
nie wiem właśnie czy dzwonić mój mówi żebym szła do niego też jeszcze, a ja już mam dość wszystkiego wolę jechać na badania porządne
 
Moja mama też się śmiała jak ją obudziłam po 8, że nie robili mi znowu tutaj badania.
Ja mam pakiet w Luxmed. I wszystko co z ciążą i badania mam bezpłatne. Mam tam mega fajną ginekolog, ale wizyte u niej dopiero na 31. Jest tak oblegana, że zapisywałam się do niej na początku grudnia jak jeszcze nie podejrzewałam ciąży tak na kotrolę z cytologią.Byłam w zeszłym tygodniu u zwykłego jednogwiazdkowca na znanym lekarzu co jest podobny do tych z nfz, choć i tak był bardziej rzeczowy i konkretny niż oni. Jedynie zastanawiałam się po skierowaniu na badania czy cytomegalii nie trzeba też robić.
 
Klusek mnie też na niesmak pomaga rennie.Ja mdłoścj już nie mam.Ale ciągle niewiele rzeczy mogę zjeść.Wczoraj się zajadałam chlebem z polską szyneczką.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Haha @kotomiś przecież to są chyba jakieś jaja, sama masz sobie kartę wypisywać, zaświadczenia i co może jeszcze skierowania? No masakra ja bym w życiu do takiego lekarza nie wróciła bo niczego o ciąży się od niego nie idzie dowiedzieć
@Adeline89 trzymamy kciuki, jesteśmy z Tobą :)
 
Na zdjęciu z USG jest 1.53cm a na mm 15.3 a dopuszczalna jest 3mm jak już jest 5 to ponoć tragedia. Mój się mnie pyta o wszystko ,a co ja wiem sama jestem głupia i nie wiem co się dzieje.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestem załamana po badaniach w szpitalu nie chce mi się żyć, dziecko może mieć wadę, mam jutro umawiać się pilnie na Wrocław i robić badania. Cały czas płacze i odechciało mi się wszystkiego przestałam się cieszyć z ciąży depresja na całego chyba włosy z głowy sobie wyrwę. Nawet nie chciałbyście wiedzieć jakie pytanie zadal mi ginekolog. [emoji29][emoji20][emoji37]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Adelinka trzymaj się jakoś. ..
 
reklama
Do góry