reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Jest taka luka, że można wrócić na niepełny etat a na resztę ciągnąć wychowawczy (np. na 1/4 etatu), przysługuje na dziecko bodajże do 4 czy 5 r.ż. I wtedy nie mogą ci wypowiedzieć umowy. Szwagierka tak korzystała. Ale właśnie nie wiem jak z tym zwolnieniem grupowym.

Napisane na KIW-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

No ja właśnie mimo niepełnego etatu przy grupowce dostałam wypowiedzenie. Ale nie wiem czy to tez nie jest obwarunkowe zapisami w regulaminie w danej firmie. U mnie korpo :) w której tak czy siak dalej pracuje to sie nie patyczkują...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Z tymi lekarzami z NFZ to coraz to gorsze historie. Oni chyba minęli sie z powołaniem...ale jak do jednego czy drugiego by sie poszło prywatnie bo pewnie tez niektórzy maja własne gabinety to rozmowa pewno jest inna...kasa kasa kasa[emoji383][emoji383][emoji383][emoji383]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No i zaraziłyście mnie wirtualnie[emoji13] Wy kichacze prychacze!!
Pokasływac zaczęłam w nocy ale teraz to masakra.... tak kaszlę że aż na wymioty mnie zbiera. Kupiłam w aptece jakiś lek na kaszel na bazie miodu i jest obrzydliwy!!!! W składzie anyż którego nienawidzę... nie wiem czy mi to pomoże...
Ogolnie czuję co się świeci... Przy tych wymiotach co Wam pisałam popękały mi naczynka w przełyku (na wysokości krtani)podrażniła mi się śluzówka i myślę że to się stało swietnym miejscem na wejscie infekcji...!!!! Boję się ze w zwiazku z tym dojdzie do zapalenia krtani... a od tego się zaczęło dokładnie rok temu przed zapaleniem płuc...[emoji53] Jak mi nie przejdzie to jutro po pracy zapierniczam do internisty, bo nie chcę nowu się dorobic!!! Najważniejsze że póki co do tego jeszcze niema zadnej gorączki[emoji2] Jutro w żłobku bal karnawałowy więc nie mogę się wymigać...
 
Co do lekarzy to u mnie jest jeszcze tak, że jak jest się prywatną pacjentką mojego lekarza (zastępca ordynatora w szpitalu..) to podczas porodu i leżenia później jest się inaczej traktowanym. Bo jest się JEGO pacjentką i każdy bierze to pod uwagę. Dla mnie akurat dobrze ;P No ale wiem od innych dziewczyn, że jak się chodzi do niego na NFZ to jest gburem, ciężko się czegoś dowiedzieć itp.. Niby ten sam człowiek, a ja złego słowa nie mogę powiedzieć.. No, chyba że na ubywającą kasę w portfelu po wizycie hehe :D
 
Z tymi lekarzami z NFZ to coraz to gorsze historie. Oni chyba minęli sie z powołaniem...ale jak do jednego czy drugiego by sie poszło prywatnie bo pewnie tez niektórzy maja własne gabinety to rozmowa pewno jest inna...kasa kasa kasa[emoji383][emoji383][emoji383][emoji383]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Moja koleżanka ostatnio na IP trafiła na lekarza u którego prowadzi ciąże, mowi że na NFZ zupełnie inny człowiek!!!!
 
Szalejecie dziewczyny. Nadrobiłam.

Ale dostałam dziś OPR od dyrektorki...nooo dawno nikt mnie tak nie opieprzył. Ale przyjęłam na klatę i niech się buja...
No, nareszcie! :D Gdzie planujesz rodzić?
Ja też mam taki apetyt, jem ciągle... Jak gdzieś wychodzę to muszę pakować żarcie, bo bym chyba z głodu ogłupiała :D ja jem bardzo dużo wszystkiego, jak znajdziesz jakieś cudowne sycące przekąski to daj znać :D :D

Będę rodzić w Mikołowie, tak jak za 1 razem

Moja małam teraz pociągnęła w górę nie wiem ile dokładnie ma wzrostu ciuszki na 116 ale to są tak na styk, waży niecałe 19kg dźwigać nie dzwigam bo własnie ona jest moim policjantem ktory w tym mnie pilnuje!!! "Mamusiu weź....albo nie tatusiu przenieś mi krzesło bo mama nie może dźwigać" "Mamusiu nie podnoś mnie bo jesteś w ciąży!" "Nie podnoś tego ja poniosę" i tak ciągle[emoji8][emoji8][emoji8] Moja troskliwa starsza siostra!!!
Moja H ma 20kg i też ciuchy na 116. Jest sobie taka pulchna od początku była.


Kłuje Was na dole w sensie tak ciągnie? Mnie coś podszarpuje.

ciągnie i kłuje.

Czytałyście dziś mamaginekolog? Pisała o cc. Jak wygląda. I kurde się boje....

Ja mam w piątek badania. Też jestem ciekawa toxo bo mam kota zabójce co łapie myszy a potem je żre.. Robiłam sobie badanie we wrześniu bodajże to nie miałam. Zobaczymy. Moja koleżanka miała toxo i chyba brała całą ciąże antybiotyk. U niej dzieć zdrowy :)
 
Szalejecie dziewczyny. Nadrobiłam.

Ale dostałam dziś OPR od dyrektorki...nooo dawno nikt mnie tak nie opieprzył. Ale przyjęłam na klatę i niech się buja...


Będę rodzić w Mikołowie, tak jak za 1 razem


Moja H ma 20kg i też ciuchy na 116. Jest sobie taka pulchna od początku była.




ciągnie i kłuje.

Czytałyście dziś mamaginekolog? Pisała o cc. Jak wygląda. I kurde się boje....

Ja mam w piątek badania. Też jestem ciekawa toxo bo mam kota zabójce co łapie myszy a potem je żre.. Robiłam sobie badanie we wrześniu bodajże to nie miałam. Zobaczymy. Moja koleżanka miała toxo i chyba brała całą ciąże antybiotyk. U niej dzieć zdrowy :)
Ja miałam CC wcale się nie bałam, musiałam mieć nic w tym nie ma strasznego. Tylko po bardzo boli i długo się do siebie dochodzi. Jedynie co to operacja i wiaze się z większym ryzykiem dla matki i dziecka niż poród Sn. Teraz może jak mam dziecko jedno to więcej o tym myślę,bo tyle się słyszy o śmierci po CC. A ty czego się boisz? Musisz mieć? Z własnej woli ja w życiu bym nie chciała i się nie zdecydowała.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
JustynaWM podobno to prawda z tym wpływem diety w ciąży na rozwój alergii.Moja alergolog też mi o tym mówiła.Dlatego ja nie szaleje w ciąży z cytrusami.
Mahoniowa niekoniecznie musi tak być że Ty też będziesz mieć cukrzycę ciążową skoro Twoja mama miała.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry