reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Edda chodzić można ale o przeziębienie pechęrza łatwiej.
No w końcu Was nadrobiłam.
Ja dziś odsypiałam zmianę nocną ale czułam się okropnie po przebudzeniu....mdłości i zawroty głowy Ciekawe kiedy mi miną te atrakcje pierwszego trymestru.
Za tydzień moje usg...już się nie mogę doczekać.
Emikaa czekam na wieści.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Za prywatne chcą tu 100 f.Zrobię napewno jakieś w 3 trymestrze ale uznałam że w 1 trymestrze poczekamy aż do tego 12 tc i tak już tylko tydzień został.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja 5 :30 :D


A to w zimie nie wolno chodzić w sukienkach ? Grube rajstopy, fajny bucik i heja :D

Powiedzcie mi. Mam wyniki badań z 1 ciąży i miałam TSH 3,36. Za dużo nie ? Pamiętam, że wtedy mówił, żeby to sprawdzać jeszcze, ale w końcu zapomnieliśmy :o
Jako, że mnie łapią wszystkie świństwa to mam również niedoczynność tarczycy. Twoje TSH jest trochę za duże, normy niby do około 2, ale powinno być około 1-1,5. Ostatnio miałam 0,9 (przy przyjmowanych lekach), ale w ciąży wzrosło mi do 2,3 i lekarka mówi, że to górna granica normy i koniecznie zwiększyć dawkę leków. Po prosto podczas ciąży zwiększa się ilość tych hormonów i trzeba je kontrolować. :)
 
Witam dziewczynki.
Gratuluje udanych wizyt. Bardzo się cieszę. :)
Trzymam kciuki @emikaa i wierzę, że wszystko będzie dobrze. :)

U mnie mały zawał serca z tego powodu, że na budowie gdzie mój mąż pracuje w nieszczęśliwym wypadku zmarł pracownik z Ukrainy bez zarejestrowania i cały tydzień nie pracują.
Mam nadzieje, że w poniedziałek dalej ruszą z pracą, bo przecież dopiero co poszłam na zwolnienie i już wystarczająco mało pieniędzy dostanę.

Brzuch mam coraz większy, ewidentnie widzę, że maluch jest wyżej :)
Ciągnięcia i pobolewnia też mam, więc to norma.
Dzisiaj się przestraszyłam bo u mojej cioci młody owczarek na mnie skoczył i przywalił w brzuch.
Bolało mnie podbrzusze, ale to było rano i do tej pory nic się nie dzieje więc jest chyba ok.

Ogólnie cały czas Was czytałam na bieżąco, ale od kiedy jestem na zwolnieniu to NIC mi się nie chce... Spie do 11:00, mąż w domu bo jak wspominałam praca zawieszona, więc on mnie we wszystkim wyręcza.
A ja tylko leże i jem... i jem... i jem... :p

Czy osoba taka jak ja czyli 22 lata mogę mieć też takie badania prenatalne zrobione za darmo jeżeli mnie lekarz skieruje, bo poproszę?
 
reklama
Nieee, ponad 20-tu stron nie nadrobię. Czy Wy nie macie zajęć w dzień?? :rofl2:

Angelika pisze:
Czy osoba taka jak ja czyli 22 lata mogę mieć też takie badania prenatalne zrobione za darmo jeżeli mnie lekarz skieruje, bo poproszę?
Angelika, jak widać tu na forum nie ma ogólnych zasad w NFZ, panuje totalna samowolka. Chromka92 dostała skierowanie na usg prenatalne, a ja - 10 lat starsza - jestem wg lekarza za młoda na nie i nie widzi wskazań. Wiec może Ci się uda, może nie.
Ja juz mam w dooopie NFZ po tym, jak się we wtorek wybrałam jak na wojnę z dzieckiem na obciążenie glukoza, a usłyszałam, że ten kretyn w poradni dał mi kolejne skierowanie na zwykłą glukozę na czczo. Kiedy na czczo zawsze mam wszystko w normie, a źle wychodzi dopiero po obciążeniu. Idę w sobotę prywatnie do Diagnostyki zrobić. Przynajmniej bez dziecka będę mogła je zrobić. Na usg genetyczne tez się już umówiłam w "mojej" poradni, na 20 lutego. I nie chodzi mi nawet tylko o ewentualne wyłapanie tych genetycznych chorób. Jakoś tego się nie boję. Bardziej chodzi mi o to, że Maleństwo będzie dokładnie przebadane i sprawdzone, czy wszystkie narządy są ok i na miejscu, mózg, serce itp. Przy pierwszym synu były niewielkie nieprawidłowości z kolorami mózgu i układem miedniczkowym i po porodzie było to dokładnie zbadane, na wszelki wypadek.

Edda, 3 z hakiem to już za dużo przy tsh. Ja miałam 2,65 i juz euthyrox uruchomiony, bo w poprzednich dwóch ciążach miałam niedoczynność tarczycy. Więc ja juz do końca ciąży zapewnie na euthyroxie.
 
Do góry