reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Kurektyna mogę iść prywatnie na usg ale póki co nie widzę takiej potrzeby.Myślałam że może w 3 trymestrze zrobię jakieś dodatkowe ale dowiedziałam się że w tej ciąży będę więcej usg w 3 trymestrze z powodu tej wady genetycznej.
Marii19 pomyliła mi się literka czyli miałobyć 15,5 mm czyli 5,5 cm.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Adeline, może poczekaj na wizytę. Bo łatwiej potem szybko zjeść coś słodkiego żeby Dzidzię obudzić, niż rozbrykaną uspokajać :laugh2:

Za_necia, ale w Polsce też jest coś takiego jak dodatkowy pakiet ubezpieczenia medycznego. oferują to firmy ubezpieczeniowe. Wykupujesz jakiś pakiet, podstawowy czy rozszerzony o specjalistów, i korzystasz z placówek wskazanych, masz listę do wyboru. Wiem, że mBank miał kilka lat temu fajna ofertę we współpracy z którąś ubezpieczalnią. Mój znajomy, korzystał z tego, bo jego dwie córeczki wymagały opieki specjalistów (alergolog i pulmonolog), wiec co prawda płacił sporo, ale dzieci leczył bez łaski NFZ i korzystał z prywatnych gabinetów, wychodziło to taniej niż by miał za tych specjalistów z kieszeni płacić za każdym razem. A na NFZ to chodził do lekarza pierwszego kontaktu, badania podstawowe u niego robił, do dentysty. Tak więc korzystał i z tego i z tego.
 
JustynaWM godzinę moje usg trwało.Naprawdę babka próbowała ale co jak dzidzia uparta.Zobaczymy co test pappa pokaże ale wiecie dziewczyny że u mnie o wiele większe szanse nie na zd są a na tą moją wadę genetyczną.Więc się nie stresuje narazie.Zobaczymy.Mogę pójść jeszcze prywatnie na nt ale co jak dzidzia znów nie będzie współpracować.Ale też będą jeszcze sprawdzali odnośnie zd na usg w 20 tc.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem czy wprowadzenie prywatnej służby zdrowia uleczyloby sytuację ale napewno w aktualnej formie to jest absurd a nie służba zdrowia.. miałam problemy z nawyków zwichnieciem rzepki czas oczekiwania na operację 3 lata. Znalazłam lekarza, który pracuje w szpitalu, poszłam prywatnie czas oczekiwania na zabieg 2 miesiące.. obydwa na kasę chorych.. każdy lekarz zajmuje sobie terminy zabiegów i wkręcić 'swoich' pacjentów a reszta niech czeka latami...

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom

O to mi chodzi... Moja babcia w wieku 82 lat ma zabieg na zaćmę za 3 lata... Czy dożyje ? Sie okaże.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też jestem za wprowadzeniem prywatnej służby zdrowia, i tak do wielu lekarzy, chcąc nie chcąc, chodzę prywatnie - dentysta. ginekolog, ostatnio też musiałam do endo iść prywatnie., bo terminy na nfz zajęte na 3 miesiące do przodu!
Ostatnio dostałam też skierowanie z córką do okulisty i co- najwcześniejszy termin na nfz to czerwiec!!! Ludzie to paranoja jakaś jest!

Wiecie, ja nie mam jeszcze 35 lat, ale gin, do którego chodzę, robi usg prenatalne i test pappa każdej pacjentce. Trochę się zdziwiłam i myślałam, że to zbędne, ale jednak teraz zmieniam zdanie i widzę, że warto je zrobić, chociaż z tego co czytałam to ocenę prawdopodobieństwa wad genetycznych, w tym zespołu Downa, ocenia się w połączeniu wyniku przezierności karkowej + wyniki testu pappa + wywiad lekarski. Poza tym właśnie wyczytałam, że w ogóle te badania łącznie pozwalają na wykrycie 90% przypadków zespołu Downa i 60% różnych wad łącznie - więc w sumie istnieje prawdopodobieństwo, że badania wyjdą poprawnie, a dzidziuś i tak może być obarczony jakąś wadą... A z drugiej strony wyczytałam jeszcze, że : "Nieprawidłowy wynik to nie wyrok. Nie wskazuje na chorobę płodu, lecz na podwyższone ryzyko - np. 70 procent dzieci z wynikiem między 3 a 4,5 mm (chodzi o NT) rozwija się prawidłowo"
Czyli, że te badania wskazują na % PRAWDOPODOBIEŃSTWA wystąpienia wad, ale i tak nie dają pewności ani w jedną, ani w drugą. I bądź tu mądry...

Żródło - Link do: Ocena przezierności karkowej płodu - nieinwazyjne badanie prenatalne

Adeline - myślę o Tobie :*
 
JustynaWM godzinę moje usg trwało.Naprawdę babka próbowała ale co jak dzidzia uparta.Zobaczymy co test pappa pokaże ale wiecie dziewczyny że u mnie o wiele większe szanse nie na zd są a na tą moją wadę genetyczną.Więc się nie stresuje narazie.Zobaczymy.Mogę pójść jeszcze prywatnie na nt ale co jak dzidzia znów nie będzie współpracować.Ale też będą jeszcze sprawdzali odnośnie zd na usg w 20 tc.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
U mojego gina jest tak, że jak się dzidziuś źle na usg układa to każe przyjść później tego samego dnia - w ramach tej jednej opłaconej wizyty (chodzę prywatnie) - tak mi przynajmniej moje koleżanki, a jego pacjentki mówiły.
 
No już napisałam że pomyłka.Powoli Was nadrabiam bo drukujecie jak szalone.A ja dodatkowo jeszcze psikam i wycieram oczy i nos co 2 minuty.
Dzag82 w UK istnieje tylko państwowa opieka zdrowotna nie płatna.My w Szkocji nawet leki mamy za darmo.Istnieje tzw.nisza prywatnych lekarzy i gabinetów ale ich diagnozy nie są uznawane przez nhs czyli naszą służbę zdrowia.Chcesz się udać do specjalisty najpierw musisz mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu tzw.gp.Oczywiście zwykle swoje trzeba odczekać ale nie dłużej niż 3 m.Każdy pracujący płaci składkę ale nie jest ona zawrotnie duża.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Adeline moja dzidzia też spokojna i nieśmiała.Ale dziwne to było uczucie zobaczyć że jednak tam jest.W końcu do mnie zaczyna to docierać bo ostatnio w ogóle nie czuję się jak w ciąży.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry