reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
@kemyt ja brałam tylko tydzień ale znacząco pogorszył się wtedy mój nastrój, do tego silniejsze nudności i brak apetytu, po nim jak ręką odjął. Ponoć zamiennie dają lżejszą Luteinę zapytaj lekarza
 
reklama
Witajcie z wieczora wreszcie człowiek może poodpoczywać

Ag.ta nie słuchaj koleżanki i nie nakręcaj się.Wszystkiego najlepszego dla męża.
Evelinia 26 marca to moja teściowa ma urodziny.U nas urodzinki rozłożone tylko ja i Wiki jesteśmy z maja i mąż,brat i szwagierka z lutego.
Ja w te dni co nie pracuje a często mam 4 lub 5 dni wolnego nawet nie kojarzę daty bo dzień tygodnia to tak ale głównie z powodu dziewczynek i ich zajęć dodatkowych...codziennie co innego.
Mnie naszło na kalafior smażony więc dziś mam to na obiadek.Mąż też miał ochotę.
Mnie przynajmniej dziś głowa nie boli.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

No u nas marzec to w ogóle śmieszny i pełen wydatków ale mój brat ma jeszcze lepiej ma trójkę dzieci tj. trzech synów i oni są z marca wszyscy się śmiejemy, że on ich robił w dzień dziecka
Luśka mnie też głowa nie bolała,jakie to cudowne uczucie powiadasz, że urodzinki masz w maju,a czy Ty aby byczek nie jesteś o_O bo jakoś tak wyczuwam ;)

Okej piszę powizytową relacje ;)

No dzisiaj to jestem zadowolona z mojej ginekolog ;) miała dobry humor, pogadała, odpowiedziała na wszystkie pytania. Zrobiła usg, tzn sama przyznała że mają tutaj tak słaby sprzęt że jedynie to może zobaczyć że dziecko jest. I jest rzeczywiście ;) serce jak dzwon i to tyle co widzieliśmy nawet pomiarów nie miała za bardzo jak zrobić. Więc na płeć muszę poczekać do 22.03 ;) Najważniejsze że fika bo po wczorajszym dniu już schizowałm ...No ale z moim ciśnieniem coraz gorzej. Dostałam leki, za dwa tygodnie wizyta i zobaczy jeżeli unormuje się po lekach to okej jeżeli nie to szpital, diagnostyka i lepiej dopasowane leki. No i leukocyty mam przekroczone znacznie, norma do 10 a ja mam 15 ,5. Zleciła ponownie morfologie i crp bo powiedziała że w ciąży może być podwyższone ale u mnie to już za dużo. No nic narazie się nie martwię na zapas :) Pochwaliła za przytycie 0,5kg i że trzymam dietę [emoji23] [emoji23] uśmiałam się w duchu jak pomyślałam o tych codziennych lodach [emoji14] ale naprawdę dzisiaj byłam z niej zadowolona pomimo tego słabego usg, no ale to nie jej wina tylko przychodni.

p19uflw1jarcljhd.png

Wspaniałe wieści :happy: Najważniejsze, że z maleństwem wsio dobrze :-) :)
Mam nadzieję, że tabletki dadzą radę i ciśnienie się poprawi ;-) ;)

My mamy tak w listopadzie babcia ma 11 ja 12 chrzesniak 13 córka 17a mąż 18 [emoji5]

Napisane na ZTE BLADE A310 w aplikacji Forum BabyBoom

Listopad macie oblegany :-D wszystko fajnie ,ale wydatki w jeden miesiąc kosmos:rolleyes2:


Niestety wyniki dopiero będą w poniedziałek.Przed chwilą miałam telefon ze szpitala.No cóż a myślałam że już weekend bez stresu będę mieć.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Kurde a liczyłam, że jak wejdę na forum to już będzie info od Ciebie :sad:
No nic na szczęście to tylko dwa dni,damy radę ;-) ;) czekamy na optymistyczne prognozy ;)

Luska u mnie ryzyko zd i to zahamowanie wzrostu największe.
U mnie wyniki pewnie pod koniec tygodnia.
Mam nadzieje, ze Twoje poniedziałkowe wyniki będą dobre i odetchniesz.

Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze u was dziewczyny, nie widzę inaczej :happy:

Kochane spedzilam 2h na pogotowiu z mezem, dusil sie, wiec musielismy jechac. Trauma dla mnie godzina w kolejce, a nim az trzepalo :( potem tour po nocnych aptekach, bo musi brac leki. Padam na twarz .. mam nadzieje, ze u Was wszystko ok!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Ale akcja dużo zdrówka dla M i obyś nie miała więcej takich stresów,choć astma potrafi dać w kość :hmm:


A c powiecie na coś takiego? Warto kupić czy zbędny bajer? Link do: Leżaczek bujaczek łóżeczko 5w1 UNIMO żółty

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom

Dzisiaj przeglądałam te leżaczki o_O
fajna sprawa, sama się nad tym zastanawiam :wink:

No nic nadrobiłam was i teraz mogę powiedzieć miłego wieczoru :)
idę wszamać kolacyjkę i lulu :happy:
 
Kotomiś pisze:
@emikaa a co do Starynkiewicza zobacz czy nadal mają ograniczenie wiekowe dla odwiedzających. Moja sąsiadka jak rodziła tam kilka lat temu mówiła, że nie wpuszczają tam dzieci poniżej 10 roku życia i jej córeczka nie mogła przyjść z wizytą. Podobno ze względów epidemiologicznych
A to nie w każdym szpitalu są takie ograniczenia?:oo: W "moim" są. I logiczne. Dzieciaki różne wirusiska wloką ze sobą. Dla rodziców katar to nie choroba, a Maleństwu można sprzedać niestety. Chociaż nie wiem jaki jest sens takich zakazów, bo i tak dzieci przyjeżdżają - tak jak mój synek :laugh2: - na salę nie wchodzą, tylko w wejściu w korytarzu stoją i te Maleństwa się tam wywozi. Każdy tak robi. A przecież to jeszcze gorsze, wywozić do wejścia na oddział, gdzie pełno ludzi, bo tam tez poczekalnia do przyjęć i badań.

25_pixels, słodziak Twój synek :blink: A to zdjęcie w wozie takie... amerykańskie :rolleyes2:

kemyt pisze:
Widzę, ze jest tutaj sporo mam, które spodziewają się trzeciego dziecka. Na poprzednim forum byłam nieliczna, która spodziewa się drugiego i wszystkie się dziwiły jak ja daje radę
Ja na Grudniówkach dokładnie tak samo!! :laugh2: A tu to strasznie dużo mam po raz n-ty.

Luska, rozumiem, że jak będą dobre wieści, to też w poniedziałek? A nie, że tak wcześnie tylko ewentualnie gorsze?

Truskaweczka gratuluję mieszkania :blink: A to od dewelopera, czy z drugiej ręki?

Kemyt, ja brałam duphaston na początku ciąży, jak krwiaka miałam. Nie czytaj tej ulotki absolutnie!!! :laugh2: Albo dobrze doczytaj - takie objawy mogą wystąpić przy długotrwałym przyjmowaniu, leczeniu, a nie takim kilkunastodniowym z doskoku. Duphastonem się niektórzy latami leczą. Jak długo masz brać? Każda dziewczyna, która wiem że brała duphaston, miała go przepisywanego na początku ciąży...

Ja tam przez pierwsze kilka miesięcy piorę wszystko dziecięce w Dzidziusiu lub Białym Jeleniu. Po Polsku, a nie jakaś Lovela dużo droższa :-p (nie licząc promocji). A płyny mające w nazwie "Sensitive" są sensitive z nazwy tylko :tak:. Po prostu ciut mniej pachną, ale też pachną, też mają sporo niepotrzebnych dodatków, które oczywiście nie zabijają! ale po co Maleństwu... To też takie mydlenie oczu klientom. W sensitive płuczę nasze ubrania i jak dziecko ciut większe.

Safiya, o współczuję i Tobie i mężowi. Kurczę, astma to paskudztwo straszne. Nigdy nie wiadomo, kiedy ci się pogorszy... A on jako astmatyk nie ma w domu zastrzyku na stałe? Żeby Maleństwo po tatusiu nie odziedziczyło...:baffled:

Z ekspresu do mleka modyfikowanego mam polewkę od kilku lat :laugh2:. A najlepsze, że znajoma, której bym o to nie podejrzewała, kupiła sobie. I sobie chwaliła :laugh2: OMG!!

Ag.ta, hmmmmm... , ciekawe to ustrojstwo z Kinderkraft. Choć ja szacunku dla firmy nie mam, taka marketowa :-p Ale jak by tak pomyśleć nad tym czymś 5w1 to całkiem niegłupie. Tylko drogie jak pieron... Ale pewnie markowe odpowiedniki jeszcze droższe są :tak: Ciekawe do jakich rozmiarów się składa. Ja na przykład często jeżdżę do rodziców z dziećmi, tak na dłużej, z nockami, to bym miała gdzie Maleństwo położyć na noc, w dzień bujaczek... Miałam taki bujaczek z Fisher Price, dokładnie taki: http://www.bajkowybazarek.pl/img/p/194-750-large.jpg to to musiałam na miejscu dla pasażera wsadzać do samochodu i pasem zapinać, takie rozłożone,bo skręcone na stałe śrubami, nie chciałoby się nikomu tego rozkręcać i skręcać za każdym razem. Z resztą przy takich częstych operacjach pewnie by się rozklekotało szybko.
Oby tylko ten pałąk z zabawkami był regulowany, bo w takiej pozycji to dziecko raczej do tych zabawek nie dosięgnie. Ale w sumie niegłupi taki gadżet...

Nadrobiłam. Lecę do łóżka. Znowu dzisiaj przysnęłam przy usypianiu Witka...:dry:
Wyczaiłam, że po cebuli surowej mam zgagę. Co za straszna wiadomość dla mnie, bo ja uwielbiam pomidorka z cebulką na kanapce...:sorry:
 
Witajcie po dłuuugim dniu ;)
@kemyt Ja brałam duphaston najpierw kilka miesięcy jak starałam się o ciążę (w określone dni cyklu na podtrzymanie ciąży jakby się udało) i jak już się udało to codziennie 2 tabletki do końca 14 tygodnia. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, jakbym łykała witaminę C. Każde leki mają rozpiskę co do niepożądanych oznak, nie ma co brać do głowy.. ;) Zobaczysz że coś się dzieje to zmieni Ci na luteine.

@luska1979 Wiadomo już coś??


Kurczę jak człowiek mieszka z dala od rodziny to przywyczaja się szybko do życia w małym grodzie. A dziś u babci pełna chata! Zjechały się u niej wszystkie moje siostry, każda z innych stron Polski i mama z Niemiec ;P A kochana babcia zrobiła na obiad zrazy i pyszną kaczkę pieczona z jabłkami. Normalnie dzień jak w niebie! [emoji14]

Jedyny minus to to, że tak trzesło w pociągu, i potem zakupy i latanie po mieście.. Ze wzięłam nospe bo czułam zmęczony/napięty brzuch..

 
25_pixels, słodziak Twój synek :blink: A to zdjęcie w wozie takie... amerykańskie :rolleyes2:
:

Ha! A mi się ono wydawało bardzo zwykle. Czy to te hotdogi nas zdradziły [emoji12]? Z tych bardziej hamerykańskich mam te:
84f03259baefbbd8c1de8d28e31902f7.jpg
7bfed73db595a704a4741a92f1df5ac4.jpg
b6ff9f842a4d8a8469e9bb09d892e89e.jpg
0869aae972cf4b36acb2baadb292c053.jpg

Moje serce nauczyło się w lecie snorkeling na Key West i Sanibel [emoji7] No i jak widać żaden sprzęt mu niestraszny. Ja tylko wciąż się drę: zwolnij. Jak był mniejszy miał power wheels z Lightning McQueen (po polsku to chyba Zygzak). Ale juz jest "za wolny". No rajdowcem będzie jak nic [emoji23][emoji23][emoji23] szałem było jak mu pozwoliliśmy łodzią wpłynąć do zatoki tatuś stoi na za nim dosłownie, tak w razie czego. W tym roku chciałam go nauczyć jeździć na nartach wodnych, ale chyba nie dam rady. Ponton czy tubę ciągnięta przez łódź już w tamtym roku przerabialiśmy.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Luska1979 na jakie wyniki czekasz? Prenatalne?
Truskaweczka 2017 gratuluje kupna mieszkania, teraz będzie szaleństwo wykańczania i urzadzania. My właśnie jesteśmy nanetapie wykańczania piętra. Najgorszy sajgon mamy za sobą, nie mogę doczekać się końca i efektu.

Dziewczyny brała, któraś z Was duphaston? Lekarz mi przepisał na bolący brzuch ale naczytałam się o skutkach ubocznych, depresja itd. Powiem szczerze, ze mam lekkie obawy.
Bralam duphaston przez pierwszy miesiąc (tj od 5tyg do 10). Nie odnotowalam nic dziwnego poza mega wzdetym brzuchem :)
 
Dziewczyny masakra wczoraj dostałam tabletki na wywołanie o 10 i nic dostałam później drugie o 20 i skurcze caly czas bolesne ale jakby akcja w miejscu. Juz nie mówiąc o tym jaki stres przezylam wczoraj leżąc w jednym pokoju z dziewczyna która dostala tabletki i zadzialaly jej na Maksa , darla sie w pokoju , plakala, z bolu a oni jej jeszcze kazali rodzic na łóżku to po prostu plakalam z nią i bylam przerazona, później wody jej w łóżku odeszly a ona krzyczała ,ze dziecko urodziła,zabrali ja i dokończyli resztę na sali zabiegowej. Dopiero później przenieśli mnie do sali osobno jak juz wszystko widziałam :'( mąż śpi kolo mnie na fotelu. Ja nie śpię wcale kolejna dobre. Boli ...chce miec to juz za sobą a to trwa i trwa
 
@Adelide kochanie siły!! Myślami tyle nas jest z Tobą! Przykre to że musiałaś oglądać takie sceny :( trzymaj się i musisz dać radę...

p19uflw1jarcljhd.png
 
reklama
GuaRaNa ale nospa nie pomaga, jak napisałam wcześniej oprócz bólu brzucha były plamienia.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Jak lekarz kazał bierz:) oni sie znają:) jak będziesz sie zle czuła poprosisz o zmianę. Ja miałam plamienia ale duphaston nie pomagał, przeszły po luteinie dopochwowej , bo działała bezpośrednio tam gdzie trzeba, która teraz odstawiłam i nawet sam lekarz powiedział ze teraz i mdlosci powinny minąć. I jak któraś dziewczyna pisała teraz to juz jest łożysko i dodatkowy progesteron niepotrzebny ale moze dupek ma tez inne działania :):)spróbuj aby bóle przeszły !!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry