reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Witam się z Wami [emoji4] coś mi ostatnio tel.szwankuje, bo nie pokazuje nowych wiadomości tutaj. Ale już odnalazłam. U nas dzień zaczyna się bardzo wcześnie, ale tylko dlatego, że trzeba starszaków porozwozić do szkoły i przedszkola. Tak to byśmy spali dłużej. Leon ostatnio pobija rekordy spania: od 22 do 6-7, przerwa na jedzenie i dalej potrafi spać do 10-11. Mały Niedźwiadek [emoji2] sen zimowy przyszedł [emoji1] z radością pałaszuje swoje kończyny, przewraca się z brzucha na plecy i kręci się wokół własnej osi. Śmieje się na głos i jest cudownym, pogodnym Maluchem [emoji4] ok, odezwę się poźniej, bo zbieramy się właśnie do wyjścia [emoji26]

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom
Pięknie śpi aż pozazdrościć u nas 3 pobudki nawet. Idzie spać 19:00 potem budzi się o 1,4 i 6. Wstaje różnie najczęściej po 8 też pół godziny się pobawić i drzemka. I tak co godzinę. Godzina zabawy pół godziny snu. Czasami zasypia przed 18 już na noc wtedy jak idę spać o 22 to go lekko budzę. Przewijam, przebieram daje cyca i śpi dalej. Kąpię co 2 dni w te właśnie jak nie pada przed 18. Śmieje się ze dla niego kąpiel powinna być o 17. Z córką było tak samo. Jak miała rok wszystkie maluszki miały spanie 2 razy dzienne a ona zasypiała o 18 i spała do 8 rano. Bez jedzenia. Aż się neonatologa pytałam czy normalne i jedna drzemka w dzień. Jak miała niecałe 2 wogóle nie spała w dzień a na noc zasypiała nawet przed 18. Jako maluszek też wolała w dzień krótkie drzemki i wczesne chodzenie na noc.

Super że chwyta też już nozki mega szybko. U nas przewraca się czasami na plecki i dopiero zaczyna odkrywać funkcje rąk. Ulubiona zabawa teraz to włosy rodziców. Wyciąga rączki i się cieszy jak uda się złapać włosy. Ogólnie nadal przez większość czasu ma je jednak zacisniete.
 
reklama
Źle się wyraziłam [emoji23] chodziło mi o ręce. Na nogi jeszcze za wcześnie, ale już je odkrył. Jak leży w bujaczku, to wielkie zainteresowanie co tam dynda na dole [emoji23][emoji23] zabawnie to wygląda. Ale ręce to wciśnięte nie raz po nadgarstek do buzi [emoji23] najlepszy smakołyk [emoji6] ulewanie dalej trwa i zastanawiam się kiedy to minie. Pieluchy tetrowe to piorę nieustannie i garderoba moja i Leona wiecznie wymieniana. Obecnie waży 6,5 kg i wyrastamy już z 62 rozmiaru. W przyszłym tyg.mamy kolejne badanie obowiązkowe i chyba szczepienie na meningokoki B - jakaś nowość.

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hm, u nas też najsmaczniejsze są rączki.
Teraz próbuje nasze wkładać do buzi :laugh2:
I uwielbia jak ją całuje w stópki. Uśmiecha się od ucha do ucha, ale jeszcze nie na głos.
 
Hej dziewczyny. Jedziemy za ponad godzinę na szczepienie. Mały ma 37, myślicie że można szczepic jak ma taka temperaturę? Poza tym nic mu chyba nie jest...sama nie wiem co robić.
 
A myślisz że 37 to już temperatura? Bo mi pokazuje 36,8 - 37 za każdym razem jak mu mierze a mierze dość często....moze mam jakiś lewy termometr..ile normalnie ma niemowlę?
Nie no zaraz zwariuje . Ten termometr pokazuje za kazdym tazem co innego. A Wy czym mierzycie? Ja mam elektroniczny mikrolife nie polecam...
 
Ja mam zwykły termometr cyfrowy z rossmanna i nie dość że mierzy ekspresowo to bardzo dokładnie. Ja nie wierzę w te temp.bezdotykowe czy do czoła. Dla starszaków mierzę zwykłym rtęciowym.

Napisane na SM-N910F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewcayny ja mam ten dotykowy i on pokazuje dzień rzeczy...np na jednej skroni 36.6 a na drugiej 38,1. Porażka

Anitek, często jezdzimy na USG? U nas tak każe lekarz. Moje koleżanki tez jeżdżą tak często, tzn 3 razy co sześć tygodni. Po prostu lekarz na koniec wizyty mówi ze za sześć tyg mamy skontrolować.
A mój starszy ma 13 lat i w sumie nie wiem na do bedzie szczepiony ;) Wiem, ze chcialabym zaszczepic go dodatkowo przeciwko ospie tylko czy takiego starego można? :p

Asinka a ja sie zastanawialam gdzie przepadlas.
 
Do góry