reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Cześć dziewczyny!! Co u Was słychać? Taka cisza na forum? Zdrowi wszyscy? Moja teściówa zasugerowała że może Stasiu miał szkarlatyne. Macie jakieś doświadczenie z tą chorobą? Bo w sumie lekarz stwierdził wirusowe zapalenie gardła ale taka gorączka? Ponoć dla szkarlatyny to charakterystyczne i ta wysypka....jeszcze kilka dni temu zeszła mi skóra ż opuszkow palców... dziwne. Teraz na szczęście przestała. Jak tam Olek się czuje?
 
reklama
Cześć dziewczyny!! Co u Was słychać? Taka cisza na forum? Zdrowi wszyscy? Moja teściówa zasugerowała że może Stasiu miał szkarlatyne. Macie jakieś doświadczenie z tą chorobą? Bo w sumie lekarz stwierdził wirusowe zapalenie gardła ale taka gorączka? Ponoć dla szkarlatyny to charakterystyczne i ta wysypka....jeszcze kilka dni temu zeszła mi skóra ż opuszkow palców... dziwne. Teraz na szczęście przestała. Jak tam Olek się czuje?
Dziękuje, Olek juz zdrowy. Mocz czysciutki. Teraz musimy za parę dni zrobić posiew i USG brzuszka bo podobno przy pierwszym ZUMie u dzieci się wykonuje.

Olgierda, moj Starszy w wieku 6 lat miał szkarlatynę. Nie sadze żeby któryś lekarz nie rozpoznał u Stasia. Gardło i język przy tej chorobie są charakterystyczne, malinowe. Bierze się tez dość długo antybiotyk . Myślę ze nie przeszloby stasiowi bez antybiotyku. A jak on się teraz czuje?

Co u Was słychać dziewczyny? My za tydzień jedziemy nad morze :)
 
Ale masz fajnie z tym morzem. My ciągle kiblujemy bo ć.d. remontu. Ale ostatecznie 8 lipca koniec. Staś już zdrowy. Miał krwiak czerwone gardło. Powiedziałabym nawet że malinowe. Język raczej normalny. Też myślę że lekarz by wpadł na to choć nie wiem czy to taka czeka choroba. Poza tym byliśmy u 4 lekarzy i kazdy co innego mówił. Miłego Dnia:)
 
Kamila i co jest Filipowi? Czasem goraczka wyprzedza inne objawy i dopiero po kilku dniach dołącza czerwone gardelko i katar.
Olek zdrowy ale u nas zawsze COŚ musi się dziać wiec ostatni raz z piersi pil o 19 wczoraj i do tej pory nie chce! A najgorsze ze piersi pełne a ja nie mogę idciagnac bo laktatorem mi nigdy nie wychodzi. Z jednej strony chcialabym go pokarmic jeszcze parę miesiecy a z drugiej chcialabym żeby ten koszmar juz się skończył. Znowu mnie boli bo mały chwyta zębami i puszcza piers przeciagajac brodawek przez zęby. Mam zaczerwienienia, otarcia i siniaki.
 
Lekko czerwone gardło. Uszy ok. Nurofen i tantum werde 2x3 razy dziennie i powinno za 2 dni przejść. Wirus. W piątek był u kolegi jak się wczoraj okazało miał to samo przed przyjściem Filipa. Mam nadzieję że tak będzie i do czwartku zapomnimy o gorączce. Bardzo polubił psikanie gardła. Nie boli go chyba bo ma wilczy apetyt.
 
Kamila i co jest Filipowi? Czasem goraczka wyprzedza inne objawy i dopiero po kilku dniach dołącza czerwone gardelko i katar.
Olek zdrowy ale u nas zawsze COŚ musi się dziać wiec ostatni raz z piersi pil o 19 wczoraj i do tej pory nie chce! A najgorsze ze piersi pełne a ja nie mogę idciagnac bo laktatorem mi nigdy nie wychodzi. Z jednej strony chcialabym go pokarmic jeszcze parę miesiecy a z drugiej chcialabym żeby ten koszmar juz się skończył. Znowu mnie boli bo mały chwyta zębami i puszcza piers przeciagajac brodawek przez zęby. Mam zaczerwienienia, otarcia i siniaki.

Tak jak moja Julia wręcz nie cierpiała w takim wieku cyca. Skończyłam karmić 2 tygodnie przed rokiem bo porostu uciekła krzycząc ne a na lodówkę aż cmotkała. Nic na siłę, jak Filip nie będzie chciał cyca trudno. Też czasami myślę jak go będę odstawić jak już będzie miał blisko 2 lata. Ponoć ciężko później. Z Julką nie miałam tego problemu. Poszła na bebilon pepti pity z kubka i tyle.
 
Jak usypiacie maluszki? U nas cyc albo na spacerku. Więc zawsze z mamusią wieczorem. Czy takie maluszki zasypiają wogóle same. To znaczy bez cyca, smoka lub bujania. Nad ranem jak się przebudzi zadrapię plecki i śpi ale tak sam wieczorem jakoś nie widzę tego.
 
reklama
Oj to Bogu dzięki ze tylko wirus :-) Na pewno szybko przejdzie!
Jeśli chodzi o usypianie to temat rzeka :-D U nas musi być mamusia, tulenie, masowanie po dupce :p W nocy gdy się przebudzi jest Cyc i tak zasypia. Gorzej jak nie będzie chciał cyca, to trzeba będzie kombinowac.
Nie ma opcji żeby zasnął sam!
 
Do góry