reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Dziewczyny co u Was? Pojutrze Oli ma pierwsze urodzinki :D

Kamila jak tam nastawienie przed powrotem do pracy?

Nic nie mów będę płakała jak bóbr. Z Julką byłam 3 lata. Mąż już dostał pismo o zgodzie na wychowawczym i 2 tygodnie ma teraz wolnego a wcześniej miał 2 tygodnie urlopu i muszę powiedzieć że radzi sobie świetnie. Dużo się bawią chodzą na spacery i bardzo się kochają. Dużo się śmieją. Mąż gotuję ogólnie więcej niż ja, w lekcjach młodej też pomaga i nic nie stoi na przeszkodzie oprócz moich emocji.
 
Filip zaczyna chodzić. Po powrocie z namiotów przemyślał sprawę i szybko robi postępy. Stawia już powoli kroki przy meblach i już stoi trzymając się 1 ręką i ćwiczy puszczanie się bez trzymania. Próbuje też wstać tak z 2 kolan na jedno kolanko i do góry a tydzień temu ledwo wstawał przy kanapie i nie wykazywał zainteresowania tą kwestią. Mówi też więcej np. Bije sobie brawo i mówi bawo bawo. Też macie takie wrażenie że jak wracacie z wyjazdu to jakby dzieciaki nabierają nowych umiejętności jakby klapki w mózgu nowe się otwierały?
 
Myślałyście już o pierwszych butach na podwórko? Jak tak jakie macie typy? Jeszcze tego nie ogarniam. Ja z ubranek już gotowa na jesień. Skorzystałam z wyprzedaży i no i kocham się w hand made. Zamawiam dresiki kominy czapki. Ostatnio znalazłam materiał w Fiata 126P i zamówiłam 2 pary spodni 86 i 92 bluzę z kominem i komin i czapkę.
 
Filip zaczyna chodzić. Po powrocie z namiotów przemyślał sprawę i szybko robi postępy. Stawia już powoli kroki przy meblach i już stoi trzymając się 1 ręką i ćwiczy puszczanie się bez trzymania. Próbuje też wstać tak z 2 kolan na jedno kolanko i do góry a tydzień temu ledwo wstawał przy kanapie i nie wykazywał zainteresowania tą kwestią. Mówi też więcej np. Bije sobie brawo i mówi bawo bawo. Też macie takie wrażenie że jak wracacie z wyjazdu to jakby dzieciaki nabierają nowych umiejętności jakby klapki w mózgu nowe się otwierały?
Kamila, no proszę jakie postępy. Brawo dla Filipka! Moj starszy juz chodził na roczek a Olek sam wstaje z podłogi nie trzymając się niczego i w taki sam sposob siada. Tupta przy meblach ale mnie się wydaje ze do samodzielnego chodzenia jeszcze długa droga.
O bucikach jeszcze nie myslalam. Kupie jak zacznie chodzić bo są drogie a dzieci tak szybko wyrastają. Ostatnio oglądalam program PnŚ i tam specjalista wypowiadała się o obuwiu dla maluchów, ze musi się zginąć w 1/3 od czubka palców, miec profilowana wkładkę, elastyczną podeszwe i wcale nie musi kosztować majątek.

Mój skarb ma dzisiaj pierwsze urodzin i.

Ile śpią Wasze dzieci? Olek 2 razy dziennie po ok 1,5-2 godz ale nie wiem czy niedługo nie przestawienia go na jedną drzemke bo np wczoraj obudził się o 16:30 i przez to później poszedł spać i prawie w ogóle wtedy nie mam wolnego wieczoru. Za chwile wracam do pracy i bede chciała wieczorami nadrabiac domowe obowiązki i przygotowywac się do pracy.

Kamila, jestem z Tobą. Będziemy razem wyplakiwac się sobie w rękaw. Zostało nam dwa tyg wakacji....
 
Oluś

Do zabawy mnóstwa siły,
Żeby każdy dzień był miły.
Pelen śmiechu i radości,
Stu urodzinowych gości,
Aut, klocków i pluszaków,
stu prezentów, stu buziaków,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy
Tego Tobie Filip życzy.
 
Kamila, no proszę jakie postępy. Brawo dla Filipka! Moj starszy juz chodził na roczek a Olek sam wstaje z podłogi nie trzymając się niczego i w taki sam sposob siada. Tupta przy meblach ale mnie się wydaje ze do samodzielnego chodzenia jeszcze długa droga.
O bucikach jeszcze nie myslalam. Kupie jak zacznie chodzić bo są drogie a dzieci tak szybko wyrastają. Ostatnio oglądalam program PnŚ i tam specjalista wypowiadała się o obuwiu dla maluchów, ze musi się zginąć w 1/3 od czubka palców, miec profilowana wkładkę, elastyczną podeszwe i wcale nie musi kosztować majątek.

Mój skarb ma dzisiaj pierwsze urodzin i.

Ile śpią Wasze dzieci? Olek 2 razy dziennie po ok 1,5-2 godz ale nie wiem czy niedługo nie przestawienia go na jedną drzemke bo np wczoraj obudził się o 16:30 i przez to później poszedł spać i prawie w ogóle wtedy nie mam wolnego wieczoru. Za chwile wracam do pracy i bede chciała wieczorami nadrabiac domowe obowiązki i przygotowywac się do pracy.

Kamila, jestem z Tobą. Będziemy razem wyplakiwac się sobie w rękaw. Zostało nam dwa tyg wakacji....

Filip wstaje 6:30 pierwsza drzemka od 9 do 10 potem druga od 14:30 do 15:30 o 18 kasza 18:30 kąpiel pielęgnacja o 19 już śpi
 
Wszczesniej przesyłał cała noc a od jakiś 3 dni się kręci przez sen ciągnie cyca stęka ale wychodzą mu górne jedynki albo jakiś wzrost bo je tyle że szok. Dzisiaj rano cyc potem kawałek bułki z masłem kabanos i kiszony ogórek, potem banan, jabłko, 1 placek, gruszka, mała kanapka z serem, cyc, obiad pałka kurczaka 3 ziemniaki pół buraka, kawałek świeżego ogórka na kolacje cały jogur z musli i zapite cycem. Do tego wypija cały bidon wody i łyczki cyca jak najdzie.
 
reklama
Filipku dziekujemy za życzenia :*
Kamila a ja myslalam ze Olek dużo je! Ale Filip bije go na głowę! :D
U nas nocki niestety trudne....ale Olek ma juz 12 zębów, wiec non stop mu dokuczają i odbija się to na spaniu :(
Olus tez pije duzo wody w te upały. Jeden Bidon roztrzaskał! Rzucał nim i mówił: baaa.
Kupilam szczoteczki do mycia slomek od bidonu. Czego to nie wymyślą :D

Olgierda, żyjesz????:)
 
Do góry