reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

Witam[emoji4]Dziewczyny moja młoda ta anioł nie dziecko do momentu gdy zbliża się wieczór. Od około 20/21 do 24 jest strasznie marudna płaczliwa nie chce jeść nie może zasnąć nawet na rękach. Jak zaśnie to zaraz się przebudzi i poplakuje. Wiem ze to nie brzuch ani kolki bo jak dziecko ma kolki to doświadczenie mam po młodym... Słyszałam że to może być skutek cesarskiego cięcia i co za tym idzie jakieś zaburzenia sensoryczne. Ze dzieci na wieczór są podraznione płaczliwe. Czy macie podobna sytuacje i jak sobie z tym radzicie ? ?

Moim zdaniem dziecko po prostu nie będzie spało 24 h, nie ma tak dobrze, że tylko cyc pampers paciorek i do spania ciagle :) u nas Kornelia to tez anioł od rana do 19 śpi, karmienie, pampers ponosić pobujać i spi, a od 20-23 ma swoje godziny czuwania i tak codziennie, jest głodna bardziej, marudna, płaczliwa nieraz tak głośno jakby ją ze skory obdzierali, chce się nosić, nie umie już później łapać cyca, bo zmęczona i nawet jak jej pomagam z sutkiem roluje itd to nic, darła się wczoraj strasznie i okazało się, ze chciała być noszona i tylko stanie koło okapu wyłączanego wywiewu i światła tam zapalonego ją uspokoiło, bo się patrzyła. Odeszłam gdzieś dalej i nosiłam to zaczynała znowu grymasić itd. Także norma moim zdaniem takie zachowanie pod wieczór u dziecka. Ja rodziłam SN i moim zdaniem no każde dziecko na nasze nieszczęście musi się wymeczyc[emoji28] żeby później spało w nocy ;) i nasza już tak od 23-4 spała ;)
 
reklama
To moja zaczyna później. Ale też w dzień jest bardzo spokojna i dużo śpi. Po północy jak juz ja uspie to jest ok i budzi się tylko na karmienie. Ale to chyba minie ? ?

Mi się wydsje, ze z wiekiem będzie gorzej hah ;) dziecko coraz mniej będzie spało im starsze :D więcej uwagi bedzi potrzebowało i zabawy itd :)
 
Witam się w nowym roku szkolnym[emoji5]córa odprawiona do przedszkola, poszła chętnie. Mąż zawiózł ja zostałam w domu z małym. Wczoraj mi marudziła , że ją trochę boli gardło. Dostała od razu neo angin. Dzisiaj rano sama nie wiedziała , czy ją boli czy nie. Raz mówiła że trochę drapie a raz że nic nie boli. Ale temp nie ma. Mam nadzieję, że nie pogorszy jej się w przedszkolu.
Była u nas położna. Jeszcze 2 razy przyjedzie. Mały ma podejrzenie skazy białkowej. Mam nie jeść nabiału przez tydz i na kolejnej wizycie zobaczymy jak skóra będzie wyglądać. Ma taką drobną szorstką wysypkę na buzi troszkę i na rączkach. Co ja teraz będę jadła? Ja taka mleczna jestem..
Zobacz załącznik 894258
Czyli mleko ryżowe, kokosowe albo kozie tym tygodniu pijemy. Masło roślinne trzeba kupić. A jogurty jakieś bez mleka krowiego są? Czy serki?
W Lidlu są bardzo dobre jogurty kokosowe i nie mają w składzie bmk[emoji16]
 
Mi się wydsje, ze z wiekiem będzie gorzej hah ;) dziecko coraz mniej będzie spało im starsze :D więcej uwagi bedzi potrzebowało i zabawy itd :)
Tak ja wszystko rozumiem. Bo w dzień ma godzinę pół godziny czas czuwania ale jest przy tym spokojna. A wieczorem tak jakby mi dziecko podmienili [emoji5] bo nawet noszenie nie pomaga bo chlipie cały czas
 
Tak ja wszystko rozumiem. Bo w dzień ma godzinę pół godziny czas czuwania ale jest przy tym spokojna. A wieczorem tak jakby mi dziecko podmienili [emoji5] bo nawet noszenie nie pomaga bo chlipie cały czas

Wiem, to może być stresujące dla rodziców i ja tez mega się wtedy stresuje, bo mam wrażenie, ze to może jakiś ból czy coś a ja jej nie umiem pomoc, ale jednak z drugiej strony wydaje mi się, ze po prostu musi pomęczyć siebie i nas :D
 
Cześć dziewczyny ja jestem z forum Wrześniowek termin mam za 5 dni oczywiście jak małej zechce się wyjść na czas [emoji16] ale do czego zmierzam , pytanie odnośnie znieczuleniu ZZO czy któraś miała z Was podczas porodu podane te znieczulenie i czy warto ? Przepraszam że się tutaj tak wtracilam , ale chciałabym znać Wasza opinie na ten temat .[emoji4]
Miałam i nie wyobrażam sobie rodzić bez [emoji16]
 
Katinails. Ty chyba trochę się znasz na mlekach. Mogłabyś doradzić które z tych jest najlepsze ?
Screenshot_2018-09-03-11-34-56-158_com.opera.browser.png
Screenshot_2018-09-03-11-35-02-999_com.opera.browser.png
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-09-03-11-34-56-158_com.opera.browser.png
    Screenshot_2018-09-03-11-34-56-158_com.opera.browser.png
    72 KB · Wyświetleń: 287
  • Screenshot_2018-09-03-11-35-02-999_com.opera.browser.png
    Screenshot_2018-09-03-11-35-02-999_com.opera.browser.png
    61,1 KB · Wyświetleń: 295
reklama
Katinails. Ty chyba trochę się znasz na mlekach. Mogłabyś doradzić które z tych jest najlepsze ?
Zobacz załącznik 894271 Zobacz załącznik 894272
Jeśli już bebiko to pro +. To beżowe. Ono jest częściowo fermentowane. Żółte bebiko ma dużo cukru w składzie. . I dzieci zdarza się że przez to mają problemy z brzuszkiem. Z wyżej polki mleko to hipp combiotic i enfamil.
Mleko ar to antyrefluks. Więc jeśli dziecko nie refluksu nie ma sensu takich kupować. Ha hypoalergiczne ale to też jeszczs nie jest typowe mleko dla alergików.
W praktyce jednak szuka się takiego mleka jakie spasuje małemu brzuszkowi. Każde dziecko jest inne i co podejdzie jednemu to nie podejdzie drugiemu
 
Do góry