reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Dziewczyny ù mnie będzie rok i 9 miesięcy różnicy i jestem tym przerażona mimo że ciaza planowana...moj synek jeszcze nie chodzi ( jest leniem i do tego lubi sobie dobrze zjesc) obawiam się że może nie zacząć chodzić do sierpnia więc będę miała istny Armagedon. Codziennie wieczorem się pocieszam że jakoś to będzie, on jest bardzo grzecznym dzieckiem ale za te kilka miesięcy wszystko się może zmienić. Pocieszcie mnie jakoś bo przez źle samopoczucie i obawy przed tym co będzie nie potrafię cieszyć się ciaza :(

Przepraszam że tylko o sobie ale dzisiaj nie jest mój dzień ( jak ostatnio często się zdarza)

Pozdrawiam Was serdecznie i zazdroszczę tej różnicy troszkę większej między dziećmi:)

Hej, u mnie różnica rok i 5 miesięcy:) na poczatku bylam przerazona, teraz jakos to ogarnelam i sie ciesze, ale też boje. Synek nie odstepuje mnie na krok, nie chce sam sie bawic, zostac w pokoju, wszedzie ze mna wiec tez nie wiem jak to bedzie od sierpnia...mam cicha nadzieje ze przez ten czas zrobi sie bardziej samodzielny, bedzie sam chodzil spac itd...:) tego sie trzymajmy
 
@Mamadrugiraz - Ile teraz ma Twój synek? Wiadomo, że dzieciaczki rozwijają się swoim tempem i jak będzie miał chodzić to zacznie ale jeśli chcesz nie opóźniać chodzenia to zwracaj uwagę na to żeby za dużo go nie nosić. Dzieciaki mają dużo lepsze pole widzenia z naszych rąk - wiadomo. Ale jeśli ciągle nosimy to nie muszą się pionizować i dążyć do mobilności. Naturalne, że oszczędzają swoje siły bo musi je to bardzo frustrować, że nie dają rady przemieszczać się tak sprawnie jakby chciały. Jak stażowałam w ośrodku rehabilitacji wieku rozwojowego to większość dzieci nie chodzących koło 14 miesiąca okazywała się być noszona na rękach przez znaczną część dnia. Oczywiście rodzice nie mówili o tym wprost, ale da się o to wypytać na różne sposoby ;)
A i żeby nie było że namawiam do ograniczenia kontaktu fizycznego. Absolutnie nie! Tulić, lulać i kołysać. Na siedząco, na kanapie, na leżąco itd. Tylko nie chodź po domu za dużo z maluchem na rękach. Z resztą - jeśli różnica ma wynosić rok i 9 miesiecy to mała szansa żeby starszy miał jeszcze nie chodzić ;)
Rozumiem, że chodzenie to tylko jedna z Twoich obaw, ale myślę, że sobie poradzisz, mamy mają super-moce.
 
reklama
Po wielkich trudach z dostaniem się do lekarza, wizji tego, że na badania będę musiała jechać ponad 100km w jedną stronę (nawet nie chce mi się liczyć ile dokładnie), udało się. Idę dziś na prenatalne w moim mieście. Ktoś zrezygnował i termin się zwolnił [emoji1][emoji1][emoji1]

Niecierpliwie czekamy [emoji173]️
f2w3flw1cbdbspns.png
Wspaniale. Trzymam kciuki. Ja jutro pierwsza wizyta...wrrrrr lekki stres

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry