reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

No właśnie je teraz zauważyłam , że nie bujanie dziala na moją alicje tylko moje : szszsz .. , :p
Więc szumis by się przydał bardzo. I mialam pytac czy oplaca się zapłacić więcej z ten sensor czy nie. Bo jak zacznie dziecko płakać to i tak trzeba podejść sprawdzić co się dzieje. A miś wychwyci tylko wiercenie się , jęki, steki ?
Czasami maluch jak kichnie to tez sie wlaczy ale bardziej jak tak glosniej sie wierci to dziala czy np zaplacze ale jak moj maly zaczyna gadac to tez wychwyci to i sie uruchamia. Ja z reguly i tak zagladam do Marcela zeby sprawdzic czemu sie wierci bo wiadomo jak to z dziecmi. Ja se chwale ale wiesz to moja opinia :)
 
reklama
Ja właśnie dzisiaj liczę na dłuższą kąpiel bo musze się wydepilowac a mam depilator który można używać we wodzie... tesciowa przyjedzie a ja uciekne na solarium. trzeba trochę zadbać o siebie po ciąży i porodzie. No i człowiek lepiej się czuje [emoji23]
Wystarczy się porządnie wykąpać i kobieta się czuje prawie jak po SPA przy takim małym brzdacu [emoji23]
 
Biedna :( a gdzie cie boli dokladnie? Bo ja mialam jakby z tylu,z przodu, pod zebrami i okazalo sie to kolką nerkową.. i tez nie chcialo przejsc.. dobe ponad sie meczylam i pojechalam na pogotowie,dali mi zastrzyk ketonalu..

No boli mnie tak na wysokości prawego biodra właśnie. Mój mąż miał parę lat temu ostre zapalenie wyrostka to go tylko trochę bolalo hehe
 
Wystarczy się porządnie wykąpać i kobieta się czuje prawie jak po SPA przy takim małym brzdacu [emoji23]
... Jakiś czas temu pamiętam jak mojego wyzwalam bo wieczorem poszłam się kapac a on miał czuwać bo spala a jak to brzdac zaraz może się obudzić. Nie zdążyłam wejść do wanny a młoda się rozplakala, myślałam że on nie może jej uspokoic wiec szybko na jednej nodze a on sobie na tarasie na fajce i rozmawia sobie przez telefon... Kutwa jak ja się wtedy zdenerwowalam
 
Czasami maluch jak kichnie to tez sie wlaczy ale bardziej jak tak glosniej sie wierci to dziala czy np zaplacze ale jak moj maly zaczyna gadac to tez wychwyci to i sie uruchamia. Ja z reguly i tak zagladam do Marcela zeby sprawdzic czemu sie wierci bo wiadomo jak to z dziecmi. Ja se chwale ale wiesz to moja opinia :)
Może i u nas podziała :) wiadomo , że jak dziecko się rozkrzyczy to żaden sprzęt nie pozę :D
 
... Jakiś czas temu pamiętam jak mojego wyzwalam bo wieczorem poszłam się kapac a on miał czuwać bo spala a jak to brzdac zaraz może się obudzić. Nie zdążyłam wejść do wanny a młoda się rozplakala, myślałam że on nie może jej uspokoic wiec szybko na jednej nodze a on sobie na tarasie na fajce i rozmawia sobie przez telefon... Kutwa jak ja się wtedy zdenerwowalam
Haha , no facet to facet. Ale mój i tak ostatnio wporzadku się zachowywał. Nad ranem bujał mała dwie godziny żeby nawet nie jekla , żebym mogła sobie odespać ;p a twój jak się wytlumaczyl ?:D
 
reklama
Moja mała też super reaguje na mój szuuuuum ;), ale chyba dam sobie spokój z szumisiami i yt też nie odpalam :), ona jest rozdrazniona tylko jak jest głodna i śpiąca, nawet pełna 1 kg pielucha jej nie przeszkadza, także cycek daje radę i lullanie ojca :)

Tak z innej beczki, czy Wy też macie teraz większą potrzebę dbania o siebie tzn chodzę jak lachmaniarz na spacery i tak samo po domu - najważniejsze żeby była bluzka która udostępnia łatwe wyrzucenie cyca na wierzch ;) chodzi mi o "zabiegi" kosmetyczne, nigdy w życiu tak regularnie nie robiłam sobie maseczek na twarz i dekolt, normalnie co dwa dni lekki peeling twarzy i maska w wannie :D, odżywka na włosy, peeling ujędrniający do ciała i prawie zawsze nakladam balsam na ciało - w życiu tego nie robiłam (no oprócz ciąży). Efektów nie widać, ale co tam :D
Ja chyba tak nie mam :) W ogóle od rana latam w ciuchach domowych i sprzątam. Ogarniam się dopiero około poludnia. Z wszystkich zabiegow to tylko solarium jak mogę wyjść sama i paznokcie robię. A pilingi i maseczki jakoś mi nie w głowie. Chyba mi czasu szkoda :)
Kurcze nie pomogę. Z tego co słyszałam że jak ktoś chce oduczyć smoczka to dziecko ssie kciuk bo do 4 miesiąca jest najwieksza potrzeba ssania wiec ja chyba jeszcze się wstrzymam z oduczaniem.
No właśnie gdybym była pewna że sam odrzuci kciuk przed powiedzmy 6 miesiącem to luz. Dziewczyny moje kochaly smoczki miłością bezkresna. Oduczylam je około roku bo po prostu zabrałam smoczek i już. Obyło się bez kłopotów. A jak małemu kciuk zabrać?? :D już bym wolała by smoka memlił.
Cześć Dziewczyny.
Ja już po zajęciach fitness, dziś posladki+brzuch:) odniosłam rano syna do przedszkola, męża mam w domu, bo miał wyrywana ósemke. Więc opiekuje się trojka:D ale chociaż wyjść można. Zaraz idziemy w tym deszczu podpisać umowę z restauracja na chrzciny (W 2 dzien świat chrzcinmy). Jutro jedziemy na wieś na 3 dni do moich rodziców. Jakoś tak zdziadzialam, nie chce mi się pakować...za dużo do zabierania... Ale pogoda ma być ładna, to co w domu będziemy siedzieć. A może i młoda lepiej będzie spała na wiejskim powietrzu:):):) nadzieja matka glupich:D

Co do kapania, zawsze była to działka męża. Syna nigdy nie kapalam jak był mały. Przy córce się też bałam, ale pomyślałam,że nie chce więcej dzieci i co? Nigdy nie mam spróbować wykąpać noworodka? No i teraz na przeważnie kapie mloda:) lubię to, chociaż nie powiem, coraz ciezej;)

@Avalia poczytaj trochę o tym kciuku. Moja też miała fazę. I po noc do 2 roku życia nic się z tym nie robi:D ja mimo wszystko oduczalabym wcześniej,ale mysl e że do 4-5 miesiąca nie ma co się tym denerwowac:)
Czyli i Ciebie czeka wielkie pakowanie :) fajnie że wyjeżdżacie. Może dziadkowie zajmą się dziećmi A wy z mężem sobie pozblizacie się do siebie :) ja też dziś po ćwiczeniach. Dziś kardio i dupka na tapecie:) dziękuję za rady odnośnie kciuka. Poczytam w wolnej chwili. Ale faktycznie chyba odpuszczę póki co. Pomartwie się za dwa miesiące;)
 
Do góry