reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Mi lekarz powiedział, że ta waga ocenia z prawdopodobieństwem 30%. Szwagierce mówili przed 3,5 a chłopak prawie 5 się urodził. Mi waga spędza sen z powiek... Mam nadzieję, że urodzi się w normie, bo narazie to okruszynka.
30%... niskie to prawdopodobieństwo.
Szwagierka rodziła naturalnie ? 1,5 kg to bardzo duża różnica... Mam nadzieję, że jeśli lekarz się u mnie myli, to w tą drugą stronę... Wolałabym urodzić kruszynkę niż olbrzyma.
 
reklama
30%... niskie to prawdopodobieństwo.
Szwagierka rodziła naturalnie ? 1,5 kg to bardzo duża różnica... Mam nadzieję, że jeśli lekarz się u mnie myli, to w tą drugą stronę... Wolałabym urodzić kruszynkę niż olbrzyma.
To ponoć bardzo orientacyjne. Tak... Kleszczowo. Moja ma dobić do max. 3kg.
 
Ja też czytałam o tym zwolnieniu-opiece nad żoną po porodzie. Zwłaszcza, że ja będę miała cesarkę. Też chcemy to załatwić. Ponoć w szpitalu mogą takie zaświadczenie wystawić albo ginekolog prowadzący ciążę, to prawda?
Czyli mąż może wziąć 2 tyg tej opieki i dodatkowo przysługuje mu też 2 tyg tacierzyńskiego?
 
Ja też czytałam o tym zwolnieniu-opiece nad żoną po porodzie. Zwłaszcza, że ja będę miała cesarkę. Też chcemy to załatwić. Ponoć w szpitalu mogą takie zaświadczenie wystawić albo ginekolog prowadzący ciążę, to prawda?
Czyli mąż może wziąć 2 tyg tej opieki i dodatkowo przysługuje mu też 2 tyg tacierzyńskiego?
Dokładnie tak, już nawet w szpitalu powinni wystawić dwa tygodnie opieki (nie zapomnij o to poprosić) i zostaje jeszcze 2 tygodnie ojcowskiego do wykorzystania w dowolnym terminie, nie później niż 2 lata (chyba) po porodzie.
 
Ja też czytałam o tym zwolnieniu-opiece nad żoną po porodzie. Zwłaszcza, że ja będę miała cesarkę. Też chcemy to załatwić. Ponoć w szpitalu mogą takie zaświadczenie wystawić albo ginekolog prowadzący ciążę, to prawda?
Czyli mąż może wziąć 2 tyg tej opieki i dodatkowo przysługuje mu też 2 tyg tacierzyńskiego?
Wygląda na to, że tak :)
 
A chodzisz prywatnie czy na NFZ? To właściwie też masz podobnie planowane wizyty :) Ile maleństwo waży, że mówią, że sporo ? Słyszałam, że na usg bardzo często waga jest zawyżana...
Tylko prywatnie chodzę na wizyty :). Na ostatniej wizycie czyli 33tc +5 ważyła 2750 zgodnie z usg ale moje poprzednie dzieciatka też tak usg pokazywało, że dość ta waga jest "spora" a urodziły się 3230 i 3200 za to z długimi nogami :) (synek miał 59cm córcia 55) a wiadomo,że do pomiarów wagi usg bierze chyba obwód główki, brzuszka i długość kości :) - urodzone w terminie bo 38+1 i 38+5.

Ta opieka 2 tygodnie dla męża to chyba zależy od szpitala - u Nas wystawia szpital i szczerze to nawet przy wypisie pytaja się czy chcemy. Wiem,że niektóre szpitale wystawiają zaświadczenie i opiekę wystawia np lekarz prowadzący ciążę albo (dziewczyny na jakimś forum pisały) nawet lekarz rodzinny na podstawie właśnie tego zaświadczenia ze szpitala.
Nie wiem czy coś się zmieniło odnoście urlopu 2 -tygodniowego dla tatusia :) bo wcześniej był do wykorzystania do czasu ukończenia przez dziecko 1 roku życia. Ale to dane sprzed 5 lat mam bo wtedy tak było - nie patrzyłam teraz czy coś się zmieniło czy nie.
 
reklama
Co do wolnego dla Tatusiów :-)

Jeśli chodzi o zwolnienie lekarskie-opiekę niestety nie zawsze w szpitalu je dają- częściej jak jest cesarka- ale nic straconego! Mąż/Partner idzie do lekarza rodzinnego z naszym wypisem ze szpitala, mówi mu, że żona źle się czuje i nie chce jej zostawiać samej i lekarz zazwyczaj idzie na rękę - tylko Tatuś musi pamiętać aby wypisać u pracodawcy druk Z-15, bo za zwolnienie to płaci ZUS ;-)

Urlop ojcowski- 14 dni nastepujących po sobie lub 2 x 7 dni wliczając weekendy i święta, na wykorzystanie ojciec ma 2 lata od narodzin dziecka

I jeszcze jest urlop okolicznościowy z okazji narodzin - 2 dni do wykorzystania w okolicy okoliczności czyli gdzieś tam krótko po narodzinach ;-)
 
Do góry