reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Ze względu na dziwne zachowanie szyjki i twardnienie brzucha dostałam dzisiaj zalecenie żeby brać nospę jak tak się będzie działo i luteinę dopochwowo dwa razy dziennie. Teraz zauważyłam że są różne dawki luteiny 25mg, 50mg i 100mg. Czy ktoras z Was przyjmyje luteinę i w jakiej dawce?
 
reklama
Ok, pytanie o dawkę nieaktualne. Już się doszukałam tej informacji w zleceniach na portalu pacjenta :) Ale zostaje pytanie czy też bierzecie :)
 
Ze względu na dziwne zachowanie szyjki i twardnienie brzucha dostałam dzisiaj zalecenie żeby brać nospę jak tak się będzie działo i luteinę dopochwowo dwa razy dziennie. Teraz zauważyłam że są różne dawki luteiny 25mg, 50mg i 100mg. Czy ktoras z Was przyjmyje luteinę i w jakiej dawce?
Ja biorę Luteine 100mg dwa razy dziennie. Nospa nie jest zalecana bo może powodować obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka - tak twierdzi moja doktor... Ja biorę spasmoline rozkurczowo. Ile Ci zalecił tej no spy?
 
Tak, teraz mam 33 tc. Do lekarza idę prawie za tydzień, więc będzie to już 34 tc. A Ty idziesz jeszcze tydzień później, to nie będzie już Twój 35 tc? Sama nie liczę tych tygodni, ufam aplikacji ;) Z usg miałam 1 i 7 sierpnia termin, om 5 sierpnia... A Mały i tak pewnie wybierze sobie jakiś inny dzień przyjścia na świat, tak na przekór ;)
No właśnie ciekawe to wszystko. Ja mam dzisiaj 33 tc, usg mam 24.06 w poniedziałek i wtedy będzie 34t4d, a termin wg OM 1.08. Może nie znamy się na wyliczeniach :p
 
Ja już miałam, jutro mam powtórkę bo troszku było za dużo wód i trzeba sprawdzić czy spadają czy co tam...

Ogólnie sprawdzają znowu czy widać narządy, czy się rozwijają prawidlowo, robią pomiar główki, brzuszka, rączek i nóżek i sprawdzają czy jedno nie odbiega bardziej od drugiego wiekiem... i czy waga w normie ;-)
Ja miałam usg w 30tc, a teraz będę miałam w ponad 34. Na tym w 30 w sumie nic nowego.. Sprawdza, wymierza i tyle. Niewiele widać, bo dzidź duży. :)
 
Ja biorę Luteine 100mg dwa razy dziennie. Nospa nie jest zalecana bo może powodować obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka - tak twierdzi moja doktor... Ja biorę spasmoline rozkurczowo. Ile Ci zalecił tej no spy?
Dokładnie to samo czytałam o nospie i nie będę jej brała. Nie mam bolesnych skurczów, ani takich jakby miesiączkowych tylko twardnienie brzucha głównie wieczorami. Zalecała raz dziennie nospę.
Luteinę będę brała.
 
No właśnie ciekawe to wszystko. Ja mam dzisiaj 33 tc, usg mam 24.06 w poniedziałek i wtedy będzie 34t4d, a termin wg OM 1.08. Może nie znamy się na wyliczeniach :p
Znamy się! :) To już wszystko wyjasnilas :) Czyli będziesz wtedy w 35 tc, bo będzie to już rozpoczęty tydzień ;) Ja dziś mam dokładnie 32t3d, czyli tydzień 33, wszystko się zgadza, jesteśmy w domu! :D
 
Dokładnie to samo czytałam o nospie i nie będę jej brała. Nie mam bolesnych skurczów, ani takich jakby miesiączkowych tylko twardnienie brzucha głównie wieczorami. Zalecała raz dziennie nospę.
Luteinę będę brała.
Twardnienie jest ok, jeśli nie boli i nie towarzyszy temu nic innego typu biegunka, wymioty, ból krzyża. Jak czujesz, że zaczyna twardnieć nabieraj dużo powietrza nosem do przepony i pomału wypuszczaj ustami - mi to bardzo pomaga. Ja brałam nospe tylko do 20tc. Luteina też działa rozkurczowo na macice.
 
Cześć dziewczyny!

Jestem mamą lipcowego maluszka z poprzedniego roku. Przepraszam, że wcinam się Wam na główny wątek, ale widzę że nie macie chyba wątku zakupowego.. Domyślam się co prawda, że macie już pewnie w większości gotową wyprawkę, ale przyznam, że się zagapiłam z porządkami- dlatego dopiero teraz chciałabym dać znać, że mam pełen komplet ubranek dla chłopca, od rozmiaru 50/56 do rozmiaru 68 w sumie, ale oczywiście mogę podzielić na rozmiary. Ubranka są firm: zara, h&M, kapp ahl, okaibi, GAP, tap a loeil, mango :) Wrzucam kilka zdjęć poglądowo! w razie zainteresowania proszę o priv a poza tym trzymam za Was kciuki, żebyście dały radę dotrwać w tych upałach do terminów! :)
 

Załączniki

  • IMG_3307.jpeg
    IMG_3307.jpeg
    2,2 MB · Wyświetleń: 68
  • IMG_3330.jpeg
    IMG_3330.jpeg
    2 MB · Wyświetleń: 70
  • IMG_3332.jpeg
    IMG_3332.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 71
  • IMG_3327.jpeg
    IMG_3327.jpeg
    2,4 MB · Wyświetleń: 70
  • IMG_3334.jpeg
    IMG_3334.jpeg
    2,9 MB · Wyświetleń: 68
reklama
Cześć dziewczyny!

Jestem mamą lipcowego maluszka z poprzedniego roku. Przepraszam, że wcinam się Wam na główny wątek, ale widzę że nie macie chyba wątku zakupowego.. Domyślam się co prawda, że macie już pewnie w większości gotową wyprawkę, ale przyznam, że się zagapiłam z porządkami- dlatego dopiero teraz chciałabym dać znać, że mam pełen komplet ubranek dla chłopca, od rozmiaru 50/56 do rozmiaru 68 w sumie, ale oczywiście mogę podzielić na rozmiary. Ubranka są firm: zara, h&M, kapp ahl, okaibi, GAP, tap a loeil, mango :) Wrzucam kilka zdjęć poglądowo! w razie zainteresowania proszę o priv a poza tym trzymam za Was kciuki, żebyście dały radę dotrwać w tych upałach do terminów! :)
Priv :)
 
Do góry