reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

O u mnie 3 mies i to samo odmawia piersi robi się aż czerwona od płaczu nie raz ... Jeśli dobrze przybiera to znaczy ze nie potrzebuje więcej widocznie nie ma co wciskać :) jak odciągam to tez raz tyle raz tyle zje ...
 
reklama
Hej 😁
Mam taki problem. Dziecię skończyło 30 listopada 3 miesiące. Waży 4310 i mierzy ok 62-63 cm. Przy urodzeniu było 3280 i 54. Kilka dni temu byliśmy u lekarza i przez niecały miesiąc przybrał 110g. Lekarka kazała dokarmiac mm. I zastanawiam się, czy faktycznie tak zrobić czy zapytać o konsultacje innego lekarza... I czy rzeczywiście malutko waży? Fakt, jest drobny. Ale w sumie i ja i mąż jesteśmy bardzo szczupli i wysocy. Więc może to kwestia genów... 🤔
 
Sprawdź czy trzyma się na tym samym centylu na siatce czy spadł, ale wydaje mi się że to jednak za mało, nikt wcześniej nie zauważył? Na wizycie po miesiącu bądź na szczepieniach?
Rozmawiałaś z CDL?
Jak często je? Może trzeba zrobić jakieś badania, konsultowałaslś tylko z jednym lekarzem?

Edit:wg apki z której korzystam to jest waga poniżej 1centyla, osobiście szybko bym konsultowała z jakimś porządnym pediatra.

Hej [emoji16]
Mam taki problem. Dziecię skończyło 30 listopada 3 miesiące. Waży 4310 i mierzy ok 62-63 cm. Przy urodzeniu było 3280 i 54. Kilka dni temu byliśmy u lekarza i przez niecały miesiąc przybrał 110g. Lekarka kazała dokarmiac mm. I zastanawiam się, czy faktycznie tak zrobić czy zapytać o konsultacje innego lekarza... I czy rzeczywiście malutko waży? Fakt, jest drobny. Ale w sumie i ja i mąż jesteśmy bardzo szczupli i wysocy. Więc może to kwestia genów... [emoji848]
 
Sprawdź czy trzyma się na tym samym centylu na siatce czy spadł, ale wydaje mi się że to jednak za mało, nikt wcześniej nie zauważył? Na wizycie po miesiącu bądź na szczepieniach?
Rozmawiałaś z CDL?
Jak często je? Może trzeba zrobić jakieś badania, konsultowałaslś tylko z jednym lekarzem?

Edit:wg apki z której korzystam to jest waga poniżej 1centyla, osobiście szybko bym konsultowała z jakimś porządnym pediatra.
Wcześniej pediatra mówiła, że trochę za mało ale na kolejnej wizycie po tygodniu przybrał 400g więc stwierdziła, że to bardzo ładnie i na tym koniec. Aż do teraz. Je średnio co 3h, nocki zaczął mi całe przesypiac więc może w tym tkwi problem bo mówią, że mleko w nocy jest tlustsze i tresciwsze... Miał ostatnio robiona morfologie i wyniki niemalże książkowe... Właśnie z mężem rozmawiałam i trzeba do innego pediatry jechać...
 
Mój syn od początku spał nocami conajmniej po 5-6h, karmiony raz, zdarzyły się też przespane noce a od urodzenia jest 4,5kg na plusie, tylko jest miesiąc starszy niż Twój.
Generalnie to pediatra i CDL mogą pomóc.
Dzieci przybierają skokowo, ale powinny się trzymać swojego centyla lub jedenax. dwa w gore/dół na początku ale w pewnym momencie powinno się stabilizowac.

Wcześniej pediatra mówiła, że trochę za mało ale na kolejnej wizycie po tygodniu przybrał 400g więc stwierdziła, że to bardzo ładnie i na tym koniec. Aż do teraz. Je średnio co 3h, nocki zaczął mi całe przesypiac więc może w tym tkwi problem bo mówią, że mleko w nocy jest tlustsze i tresciwsze... Miał ostatnio robiona morfologie i wyniki niemalże książkowe... Właśnie z mężem rozmawiałam i trzeba do innego pediatry jechać...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Hej 😁
Mam taki problem. Dziecię skończyło 30 listopada 3 miesiące. Waży 4310 i mierzy ok 62-63 cm. Przy urodzeniu było 3280 i 54. Kilka dni temu byliśmy u lekarza i przez niecały miesiąc przybrał 110g. Lekarka kazała dokarmiac mm. I zastanawiam się, czy faktycznie tak zrobić czy zapytać o konsultacje innego lekarza... I czy rzeczywiście malutko waży? Fakt, jest drobny. Ale w sumie i ja i mąż jesteśmy bardzo szczupli i wysocy. Więc może to kwestia genów... 🤔
Mojej znajomej córeczka nie przybierała i okazało się że ma infekcję w układzie moczowym. Po przeleczeniu zaczęła znow przybierać. Może warto sprawdzić co tam w moczu..
 
Mój syn od początku spał nocami conajmniej po 5-6h, karmiony raz, zdarzyły się też przespane noce a od urodzenia jest 4,5kg na plusie, tylko jest miesiąc starszy niż Twój.
Generalnie to pediatra i CDL mogą pomóc.
Dzieci przybierają skokowo, ale powinny się trzymać swojego centyla lub jedenax. dwa w gore/dół na początku ale w pewnym momencie powinno się stabilizowac.
A no właśnie, a mój nocki prawie całe przesypia ale w dzień średnio co 2h je... No jego pediatra wspomniała tylko o dokarmianiu mm
 
Mojej znajomej córeczka nie przybierała i okazało się że ma infekcję w układzie moczowym. Po przeleczeniu zaczęła znow przybierać. Może warto sprawdzić co tam w moczu..
Pediatra nawet się nie zajaknela o jakichkolwiek badaniach, jedynie ta morfologie miał ale to też dlatego, że ja sama poprosiłam o skierowanie... Ale może faktycznie warto ten mocz sprawdzić. A ta dziewczynka oprócz nie przybierania miała jeszcze jakieś objawy związane z tą infekcja?
 
Hej 😁
Mam taki problem. Dziecię skończyło 30 listopada 3 miesiące. Waży 4310 i mierzy ok 62-63 cm. Przy urodzeniu było 3280 i 54. Kilka dni temu byliśmy u lekarza i przez niecały miesiąc przybrał 110g. Lekarka kazała dokarmiac mm. I zastanawiam się, czy faktycznie tak zrobić czy zapytać o konsultacje innego lekarza... I czy rzeczywiście malutko waży? Fakt, jest drobny. Ale w sumie i ja i mąż jesteśmy bardzo szczupli i wysocy. Więc może to kwestia genów... 🤔
Moja Milenka mając 3 miesiące ważyła 5780g to teraz pewnie ma te 6kg, bo 19tego kończy 4 miesiące :) A urodziła się z wagą 2930g.
Ale każde dziecko rozwija się inaczej i inaczej przybiera na wadze.
 
reklama
Hejka :)
U nas ok, jakoś bardzo nie narzekam.
Karmimy się mm, i właśnie do was pytanko ile wasze jedzą?
Moj ma 2,5 Msc i ledwo wcisnie 120 co 4 h.... A czasem się nawet zdarzy, że zje tylko 60,80...
Moja malutka 19tego skończy 4 miesiące i też do niedawna jadła cały czas 120ml. Nawet jeszcze tak jej się zdarza, choć częściej już 150ml wciąga :)
To też zależy jakie mleko dajesz. My na początku dawaliśmy Nan to hipoalergiczne, bo takie dostawala w szpitalu, ale po jakimś czasie miała problemy z brzuszkiem i zmieniliśmy na takie antykolkowe Bebilon Comfort. No i to Nan bylo bardziej rzadkie i z tygodnia na tydzien jadla o te 10ml więcej, a jak zmienilismy na Bebilon to ono jest gestrze i bardziej sycące i chyba od 1 miesiąca do teraz malutka zatrzymala się na 120ml. No a jakby dalej byla na Nanie to teraz pewnie jadlaby z 200ml ;)
 
Do góry