reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Witam sie laski[emoji16] jak tam wasze brzuszki? Rosną? Jal wyprawki? Mam pytanko jakie kosmetyki kupujecie? Ja rozwazam między hipp a baby dream bo maja skład ok. Pieluchy kupilam jedne pampersa kupie jeszcze dada i z lidla.
 
reklama
Dzień dobry.

Ale ładne łóżeczko 🤩

Wyprawka pomału się zbiera. Jest już łóżeczko, wózek, przewijak z wanienką, fotelik. Muszę dokupić materac i prześcieradła. Jakiś śpiworek trochę cieplejszy(na wszelki). Większość już jest. Teraz muszę to usystematyzować i spisać listę czego jeszcze brakuje.

Kosmetyków jeszcze nie mam. Jest czas 😇 na początek nie chcę za dużo. Lekki krem, olejek i to chyba by było na tyle.
Pieluchy mam HiPP jedną paczkę bo w promocji była 😂😂😂 moje kurczaki małe były i w "2" pływały. Dlatego mam "1" ale kolejne chyba jednak "2" kupię 🤔 zobaczymy 🤷🏼‍♀️

Aaaa...waga mi wreszcie wyhamowała. Od 8.05. przytyłam 300 gram! Nie skacze już 1kg na tydzień(!) 🙈 Mam w tej chwili 9,2 kg na plusie. I trochę odetchnęłam 😂

Miłego dnia życzę wszystkim.
 
Witam dziewczyny 😁 u mnie bardzo skromnie z wyprawka, bo szykuje się, ze po remoncie zacznę kupować wszystko co potrzebne 😅
Narazie mam pare ubranek, butelki smoczki, a z większych rzeczy to jeszcze nic a nic... mam nadzieje, ze zdążę ze wszystkim na czas 🙀
U mnie 7,5 kg na plusie od początku 😁 narazie nie tak złe, wszystko idzie w brzuch 😁
 
Ciesz sie ze idzie ci w brzuszek... Mi poszlo po calosci, uda, biodra plecy... [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]i 12 kg na plusie do 20 odbije jak nic. Ale woda mi sie zatrzymuje takze co się dzwic.
Witam dziewczyny [emoji16] u mnie bardzo skromnie z wyprawka, bo szykuje się, ze po remoncie zacznę kupować wszystko co potrzebne [emoji28]
Narazie mam pare ubranek, butelki smoczki, a z większych rzeczy to jeszcze nic a nic... mam nadzieje, ze zdążę ze wszystkim na czas [emoji79]
U mnie 7,5 kg na plusie od początku [emoji16] narazie nie tak złe, wszystko idzie w brzuch [emoji16]
IMG_20200524_091728.jpeg
 
Ciesz sie ze idzie ci w brzuszek... Mi poszlo po calosci, uda, biodra plecy... [emoji24][emoji24][emoji24][emoji24]i 12 kg na plusie do 20 odbije jak nic. Ale woda mi sie zatrzymuje takze co się dzwic.

Oliwka ! Ty masz bardzo zgrabny brzuszek ! Gdzie te 12 kg? 😁 nie widać !
Patrz jaki mój już jest! A gdzie tam do połowy sierpnia...
FB7FB955-AD02-4E72-B1E4-CE62E4BEA96D.jpeg
 
Ja mam już ubranka, lozeczko, wozek i fotelik. Jakieś kocyki. Niedługo zamawiam wszystko co potrzebne do wyprawki do szpitala.
Muszę też kupić jakaś komode na ubranka.

A tu małe porównanie brzuszka w 30tc obecnie i 5lat temu z synkiem :)
Polish_20200525_103710793.jpg
 
Ładne macie brzuszki, mój to ledwo widać. A jak założę jakąś luźniejszą bluzkę normalną, to w ogóle mąż mi mówi, że on by mi w komunikacji miejsca nie ustąpił bo by nie zauważył, że ja w ciąży :D

Wyprawka do szpitala to jakaś masakra. Czytam sobie co niby powinno być w "torbie do szpitala" (np. na stronach szpitali) i oni chyba powariowali. Zwłaszcza, jak teraz trzeba mieć tam naprawdę WSZYSTKO bo w wielu szpitalach nie ma możliwości przekazywania rzeczy przez osoby z zewnątrz. No i szkoda mi słodkich ubranek dla maleństwa do szpitala, bo potem to prać w 90 stopniach, to się zniszczy :p Tak samo kocyk. Myślałam wcześniej, że szpital coś jednak zapewnia, a tu wszystko sam człowieku.
Albo wymóg szlafroka? Ktoś wie po co to? Bo ja nie używam, nigdy nie używałam i nie lubię. Mam specjalnie kupować, bo mnie, nie wiem, nie wpuszczą na porodówkę jak nie będę miała? :D
Albo 3 koszule do karmienia - ja w ogóle zamierzam mieć max 3 (z czego jedną mam taką, co się ludziom w niej nie wypada pokazywać, tylko dla męża XD ), to jak wszystkie do szpitala wezmę to w czym w domu? :D Albo 2 ręczniki - po co 2? Albo pierdyliad wszelakich ubranek dla dziecka, to wymieniają więcej niż ja mam w rozmiarze 56. I tak dalej..... po co to wszystko? Czy te listy na stronach szpitali to jest "wymóg", czy bardziej luźna sugestia? Co się tak naprawdę przydaje w szpitalu?
 
Ładne macie brzuszki, mój to ledwo widać. A jak założę jakąś luźniejszą bluzkę normalną, to w ogóle mąż mi mówi, że on by mi w komunikacji miejsca nie ustąpił bo by nie zauważył, że ja w ciąży :D

Wyprawka do szpitala to jakaś masakra. Czytam sobie co niby powinno być w "torbie do szpitala" (np. na stronach szpitali) i oni chyba powariowali. Zwłaszcza, jak teraz trzeba mieć tam naprawdę WSZYSTKO bo w wielu szpitalach nie ma możliwości przekazywania rzeczy przez osoby z zewnątrz. No i szkoda mi słodkich ubranek dla maleństwa do szpitala, bo potem to prać w 90 stopniach, to się zniszczy :p Tak samo kocyk. Myślałam wcześniej, że szpital coś jednak zapewnia, a tu wszystko sam człowieku.
Albo wymóg szlafroka? Ktoś wie po co to? Bo ja nie używam, nigdy nie używałam i nie lubię. Mam specjalnie kupować, bo mnie, nie wiem, nie wpuszczą na porodówkę jak nie będę miała? :D
Albo 3 koszule do karmienia - ja w ogóle zamierzam mieć max 3 (z czego jedną mam taką, co się ludziom w niej nie wypada pokazywać, tylko dla męża XD ), to jak wszystkie do szpitala wezmę to w czym w domu? :D Albo 2 ręczniki - po co 2? Albo pierdyliad wszelakich ubranek dla dziecka, to wymieniają więcej niż ja mam w rozmiarze 56. I tak dalej..... po co to wszystko? Czy te listy na stronach szpitali to jest "wymóg", czy bardziej luźna sugestia? Co się tak naprawdę przydaje w szpitalu?
A teraz to trzeba sie przygotowac na wszystko. Kto wie czy odrazu z nosidelkiem nie trzeba😂😂😂
U nas w szpitalu napewno laktatora nie daja wiec trzeba wziac, oslonki na piersi, masc, na bank dla siebie wszystko bede musiala wziac. Natomiast dla dziecka jak fajne pielegniarki to przyniosa paczke pieluszek, korzystaja ze swoich kosmetykow przy dziecku mimo ze nakazane wziac swoje. Jakies podklady dla mamy czy pieluchy tetrowe byly na korytarzu i do psikania octenisept. Ale jak to w takiej sytuacji teraz jest jak np pacjentki z okolicznych szpitali beda bo inne sa jednoimienne to chyba warto nie nastawiac sie na ich pomoc bo oszczednosci. Nawet do sklepiku wyjsc nie mozna bo nie ma poruszania sie miedzy oddzialami. Wiec wode i jakieś cos do jedzenia tez warto wziac w razie ataku małego głodu. I ubrania na wyjscia chyba tez? O matko to trzeba te torby rumunki kupic bo jak sie zmieścić?????🤭🤭😂
 
No dokładnie :D I jeszcze czytam z przerażeniem, że kolacje dają o 16, a śniadanie o 9 :O To trzeba pół walizki na prowiant zapakować :D Z wodą, to ja kranówę na co dzień piję, w szpitalu też mam zamiar, więc chociaż to odpada.... :D
 
reklama
No dokładnie :D I jeszcze czytam z przerażeniem, że kolacje dają o 16, a śniadanie o 9 :O To trzeba pół walizki na prowiant zapakować :D Z wodą, to ja kranówę na co dzień piję, w szpitalu też mam zamiar, więc chociaż to odpada.... :D
A może do sierpnia coś sie zmieni?????
 
Do góry