reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

reklama
Dziewczyny bierzecie pod uwagę znieczulenie zewnątrzoponowe? Myślicie że to dobry sposób łagodzenia bólu? Któraś z Was może miała?
 
Dziewczyny bierzecie pod uwagę znieczulenie zewnątrzoponowe? Myślicie że to dobry sposób łagodzenia bólu? Któraś z Was może miała?
Nie miałam. Odradzała mi bardzo położna że względu na zwiększoną możliwość powikłań. Ostatnio też pytałam o to położną swoją i ta w szpitalu, która mnie meldowała. Zgodnie powtarzają żeby zrobić wszystko żeby nie stosować. Mówiły o problemach dziecka podczas wstawiania się w kanał rodny i o utrudnionej współpracy ze strony matki. Po prostu w trakcie bólu reagujemy intuicyjnie. Każda z nich dodała jednak że jeśli matkę sparaliżują te bóle i nie jest zdolna do współpracy to jest to wtedy dobre wyjście. Poczytałam też trochę opowieści bardzo zadowolonych kobiet ale też dużo o skutkach ubocznych i ostatecznie nastawiam się na rodzenie bez znieczulenia. Ale też staram się nie zamykać na taką ewentualność w razie czego 😉
 
Tak jak pisze @Mdła, nastawiam się na poród bez znieczulenia :) ale jak będzie to wyjdzie w trakcie 😅 może będę o nie błagać 😂😅 moja położna tez mówiła, ze lepiej najpierw próbować rodzic naturalnie i stosować naturalne metody łagodzenia bólu, ale jeśli widzi że kobieta się meczy to od razu proponuje to znieczulenie. Nic na siłe :)
 
No więc póki młodego zabrali na szczepienie to napisze jak było. Ogólnie to urodził się kwadrans po północy i poród od kiedy się zaczęło trwał 24h 🤦‍♀️Bolało jak cholera, bo zaparł krzywo główkę więc parłam i darłam się jak diabeł ✌️musieli mnie naciąć ale ogólnie dzisiaj samopoczucie spoko

Gratulacje! 🥳 Mały jest śliczny. 😍 Zdrówka dla Was, szybko wracajcie do domu. 😊😊
 
śliczny słodziaczek, teraz może Lipka? ojej zaraz pójdzie nam falowo, oby szybko i bezpiecznie. co do znieczulenia, to 4x dałam radę bez, choć 1x bardzo chciałam i wszyscy w szpitalu pl odradzali, domyślam się dlaczego, oni po prostu nie potrafią tego dobrze monitorować , ponieważ jak ogląda się np porody USA wygląda to dobrze, ale tam mają wprawę, oczywiście przedluża to pewnie akcję. życzę nam dwupakowym szybkich i jak najmniej bolących porodów.
 
Gratulacje kochana Aduniu, jak się cieszę, jak się dziś czujesz?
Powiem wam że dupa boli 😂 srogo mnie nacieli i szwy trochę ciągną ale jestem zdziwiona ze tak spoko to znosze. Oczywiście trzeba się nauczyc wygodnych pozycji do funkcjonowania ale miałam w mojej głowie gorsza wizję 😜 pierwsze siku też było bez problemy chociaż po prostu mi się nie chciało bo więcej wypacam. Jeśli chodzi o znieczulenie to na początku dostałam gaz ale jak dla mnie to trochę efekt jak przy upiciu alkoholowym ale ulgi to nie daje, a potem dostałam znieczulenie z dolarganu i tak myślę że on pozwolił mi zebrać siły na najważniejszy etap porodu chociaż działał krótko. Zewnątrz oponowego nie chciałam bo pomimo że mocno znieczula to rozleniwia akcje i spłyca parametry dziecka
 
reklama
Do góry