reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Hej. Wczoraj mój lekarz powiedział że jestem w takiej ciąży, powiedział k ogromnym ryzyku itd. Opowiesz mi szerzej swoja historię? Jak przebiAga ma Twoja ciąża, czy były jakieś komplikacje ? Będę baaaardzo wdzięczna w danym momencie potrzebuje wszystkiego, a będzie mi bardzo miło jak przeczytam to od kogoś kto ma juzbto za sobą. Dzięki j Pozdrawiam
Hej. Na połówkowych okazało się, że jednak jest to jednokosmówkowa dwuowodniowa, chociaż badając łożysko po porodzie nie byli pewni [emoji28]. Ja urodziłam w 31+5tc po nagłym odejściu wód. Podczas ciąży nic się nie działo, wszystko książkowo. Jednak ryzyko takiej ciąży jest podobne do jednoowodniowej przez TTTS, czyli podbieranie przez drugiego bliźniaka. Jeśli różnica wagi jest większa o 20% (o ile się nie mylę), wtedy trzeba zakończyć ciążę. Ale nie martw się, będziesz pod dobrą opieką. Musisz chodzić na wizyty dużo częściej niż w pojedynczej ciąży. Prawdopodobnie co 2-3 tygodnie, więc od razu wykryją jakieś zagrożenie. No i poród max 36tc, a w szpitalu będziesz pod obserwacją chyba od 26tc. Jeśli masz Facebooka, bardzo polecam grupę 'Bliźniaki Bliźnięta Ciąża mnoga dla bliźniąt bliźniaków Twins'. Bardzo dużo przydatnych informacji, historie ciąży oraz porodów.
Trzymam kciuki, żeby dzieciaczki rosły i były zdrowe [emoji110][emoji110]
 
reklama
Hej. Na połówkowych okazało się, że jednak jest to jednokosmówkowa dwuowodniowa, chociaż badając łożysko po porodzie nie byli pewni [emoji28]. Ja urodziłam w 31+5tc po nagłym odejściu wód. Podczas ciąży nic się nie działo, wszystko książkowo. Jednak ryzyko takiej ciąży jest podobne do jednoowodniowej przez TTTS, czyli podbieranie przez drugiego bliźniaka. Jeśli różnica wagi jest większa o 20% (o ile się nie mylę), wtedy trzeba zakończyć ciążę. Ale nie martw się, będziesz pod dobrą opieką. Musisz chodzić na wizyty dużo częściej niż w pojedynczej ciąży. Prawdopodobnie co 2-3 tygodnie, więc od razu wykryją jakieś zagrożenie. No i poród max 36tc, a w szpitalu będziesz pod obserwacją chyba od 26tc. Jeśli masz Facebooka, bardzo polecam grupę 'Bliźniaki Bliźnięta Ciąża mnoga dla bliźniąt bliźniaków Twins'. Bardzo dużo przydatnych informacji, historie ciąży oraz porodów.
Trzymam kciuki, żeby dzieciaczki rosły i były zdrowe [emoji110][emoji110]
Dzięki za słowa otuchy, tego chyba teraz trzeba najbardziej . Mój lekarz powiedzial, że najprawdopodobniej wizyty co tydzień ale to się jeszcze okaże za 2 tyg , podobno dopiero w 10tygodniu można więcej powiedzieć gdyż do tego czasu 1 z bliźniaków może się po prostu wchłonąć, albo z jednoowodniowej zrobi się dwuowodniowa . Trzymaj ,trzymaj kciuki , przydadzą się na pewno :). Dzięki za radę z tym forum, na pewno dołączę
 
Dzięki za słowa otuchy, tego chyba teraz trzeba najbardziej . Mój lekarz powiedzial, że najprawdopodobniej wizyty co tydzień ale to się jeszcze okaże za 2 tyg , podobno dopiero w 10tygodniu można więcej powiedzieć gdyż do tego czasu 1 z bliźniaków może się po prostu wchłonąć, albo z jednoowodniowej zrobi się dwuowodniowa . Trzymaj ,trzymaj kciuki , przydadzą się na pewno :). Dzięki za radę z tym forum, na pewno dołączę
W razie czego, pisz śmiało [emoji171]
 
A co z witaminami? Lekarz powiedział żebym jakieś brała ale ja z tego ogromnego szoku nawet nie zapytałam czy na coś szczególnie powinnam zwrócić uwagę. To że kwas foliowy to oczywiste , ale czy coś jeszcze ? Jak powinnam wspomagać moje maluchy żeby było wszystko dobrze? Jeżeli coś przyjdzie Ci do głowy na co powinnam teraz na początku zwrocic uwage to napisz proszę, będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
 
Hejka dziewczyny 😉 Jak tam u was że spacerami w te mrozy 🥶 u nas jest - 10 i nie mam zamiaru wystawiać ani siebie ani młodego na te dramatyczne warunki ❄️ Jak tam się patrzy na insta gramie to jednak wolałabym smażyć się w upałach Zanzibaru niż siedzieć w tym mroźniku😜
 
Hejka dziewczyny 😉 Jak tam u was że spacerami w te mrozy 🥶 u nas jest - 10 i nie mam zamiaru wystawiać ani siebie ani młodego na te dramatyczne warunki ❄️ Jak tam się patrzy na insta gramie to jednak wolałabym smażyć się w upałach Zanzibaru niż siedzieć w tym mroźniku😜
My staramy się wychodzić codziennie chociaż na parę min. Mała ma spiworek w wózku, cieplutki, że nie odczuwa tego mrozu tak ja ja zmarźluch. :D ja to najbardziej cierpię w mrozy na ręce i stopy. Mam futerkowe rękawiczki mega grube A jak wracam nawet po 30min spacerku to ręce mam czerwone A czasami nawet białe jak odmarzniete 🤣
Polish_20210207_202556755.jpg
 
U nas Franek już z 2 tygodnie temu wcinał miąższ z bułki 😜 i żadnych problemów gastrycznych nie ma💪 tak na prawdę to dostaje wszystko co można rozmemłac bez zębów 😁
 
reklama
Cześć Dziewczyny! 😄
Widzę, ze u Was temat rozszerzania diety mocno zaawansowany 💪🏻 U nas średnio.. Miłosz nie siedzi jeszcze stabilnie i boję się podawać mu coś innego niż papki 🙈
A jak u Was było/ jest? Jaki przyjęłyście system - co najpierw, w jakiej kolejności. Podajcie coś dla przykładu plis 🙈
Wodę pijemy z bidonu i tez łapczywie i się krztusi. Więc ja to tez mam ogólny schiz krztuszenia 😬😩
A robicie z Maluchami jakieś ćwiczenia żeby były „silniejsze” czy raczej niech idą swoim tempem? Z tego co widzę jedne dzieci łapią coś mega szybko i już się kręcą uciekają z maty etc, a mój dalej kręci zegarki 😅
 
Do góry