reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Pierwsze co dałam Frankowi to była ugotowana marchewka ale pluł dalej niż widział, potem ziemniaczek i to już w ogóle był odruch wymiotny 😒 ale jak kupiłam dynie Gerbera to wsunął pół sloiczka 😂 później już sama gotowałam mu jarzynki i miksowałam ale okazało się że on nie lubi takich mega rzadkich i gładkich konsystencji tylko takie żeby jeszcze pociamlac w buzi (smakosz mi się trafił). Potem doszły owocki, kaszki, a teraz to już normalnie moje zupy wcina tylko oczywiście bez przypraw i zblendowane razem z mięskiem. Hitem jest pogniecione widelcem awokado z bananem i odrobina masła orzechowego💪 Ja mam filozofię żeby dawać wszystko ale obserwować reakcje czy nie ma uczuleń, albo po prostu jakie upodobania. My się naprawdę dłuuugo naczekalismy aż polubi marchewkę i teraz nawet daje mu taki słupek mięciutki z zupki i sobie ciamka 😉 Wodę pije tylko z doidy cup albo z normalnego kubka bo smoczki i bidony jakoś przeskoczył. Nie bój się ksztuszenia, to normalne że pokasuje albo że ma odruchy wymiotne bo musi się oswoić z nową konsystencją, a jak coś to od razu przez kolano, główką w gol i klepać po pleckach jak coś źle wpadnie 😉 Ja mam akurat egzemplarz 'wszystkożrący' i nawet czasami mam wrażenie że za bardzo się rozsmakował bo jak widzi że coś jemy to krzyczy i wyciąga łapki ze tez chce 🤷‍♀️
 
reklama
Mój mały też wszystko zje co mu się da, nie wybrzydza. @Adunia91 mam to samo 😂
Zje swój obiadek i jeszcze chciałby nasz zjeść.
Nie potrafi jeszcze z bidonu pić. Narazie tylko butelka ze smoczkiem. Już mu kupiłam te musy wyciskane z Gerbera ale nadal nie może zaczaić jak to jeść/pić.

Coś czuję że mi szybko stanie na nogi a raczkować nie będzie. Już prostuje nogi jak siedzi albo go trzymasz żeby stać. A jak go postawie to dosyć sztywnie chwilę stoi.

Dziś byliśmy na kontrolnym USG brzucha. Poszerzona miedniczka nerki lewej nadal jest. Na szczęście się nie powiększyło. Pani dr mówi że jak skończy rok sprawdzimy jeszcze raz. Gdy będzie tak samo to czyli taka jego uroda. Po prostu tak mu się wykształciło gdy był w
brzuszku. 😊
A tak Leo już się sam bawi. 😊❣️
Screenshot_20210211_153251.jpg
 
Ostatnia edycja:
Moja aż się trzęsie jak widzi jedzonko 😃
A nóżki też trzyma sztywno jakby chciała stać. :)
Jutro mamy szczepienie. Fiu fiu ....
No i mamy już pół roczku.
Polish_20210211_201328182.jpg
 
Mój mały też wszystko zje co mu się da, nie wybrzydza. @Adunia91 mam to samo 😂
Zje swój obiadek i jeszcze chciałby nasz zjeść.
Nie potrafi jeszcze z bidonu pić. Narazie tylko butelka ze smoczkiem. Już mu kupiłam te musy wyciskane z Gerbera ale nadal nie może zaczaić jak to jeść/pić.

Coś czuję że mi szybko stanie na nogi a raczkować nie będzie. Już prostuje nogi jak siedzi albo go trzymasz żeby stać. A jak go postawie to dosyć sztywnie chwilę stoi.

Dziś byliśmy na kontrolnym USG brzucha. Poszerzona miedniczka nerki lewej nadal jest. Na szczęście się nie powiększyło. Pani dr mówi że jak skończy rok sprawdzimy jeszcze raz. Gdy będzie tak samo to czyli taka jego uroda. Po prostu tak mu się wykształciło gdy był w
brzuszku. 😊
A tak Leo już się sam bawi. 😊❣️
Zobacz załącznik 1237165
U nas tez w marcu badanie ukm nerek i torbieli w glowie. Jak bedzie nadal male to nas wypisza z poradnii.
A mam takie pytanko czy u Was odrazu bylo widac na usg w ciazy ze cos tam ma większe??
 
U nas nic. Wszystko niby było okej.
Wgl po urodzeniu nic takiego nie było na wypisie i nic mi lekarz nie mówił.
Tylko w 5dniu życia trafiliśmy ze żółtaczka do szpitala i tam zrobili USG i niby coś wyszło.
 
U nas nic. Wszystko niby było okej.
Wgl po urodzeniu nic takiego nie było na wypisie i nic mi lekarz nie mówił.
Tylko w 5dniu życia trafiliśmy ze żółtaczka do szpitala i tam zrobili USG i niby coś wyszło.
U nas tez nic. Ale przy pierwszym dziecku i rorbiel i asymetria komór. Ale czulam ze cos dziwne zeby wsio bylo idealne. A 3 roznych lekarzy mnie badalo. Tak samo z ta przepukliną. Mialam robione usg miesiac przed, 2 tyg przed i w dniu porodu porzez 3 roznych i tez nic nie widzieli. Co to zaćma ich ogarnela czy co??? Tym bardziej ze lekarze ci sami i sprzet tez co przy pierwszym dziecku
 
Dziewczyny, za zgodą administratorki i założycielki forum - Ani Ślusarczyk, wklejam Wam linki do rozmów ze specjalistami, które odbędą się niedługo:

22.02.21 r. Kiedy warto skonsultować się z gastrologiem dziecięcym - tu możesz zadać pytania https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-pojsc-z-dzieckiem-do-gastrologa-22-02-21-webinar.112434/

27.02.21 r.W jakich obszarach pomoże nam psychiatra dziecięcy?
https://www.babyboom.pl/forum/temat/kiedy-skorzystac-z-pomocy-psychiatry-dzieciecego.112435/

20.02.21 r.Jak wygląda nastoletnia depresja z perspektywy rodziców i dlaczego trzeba zadbać o siebie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc próbujcie się zapisać Link do: DZIEŃ OTWARTY 20.02.2021 – ON-LINE | Forum Przeciw Depresji

4.02 została nagrana rozmowa, która się przyda każdej z nas, a może być impulsem, żeby zadbać o własne zdrowie. Dr n. med. Filip Dąbrowski opowiadał o badaniach, o których powinnyśmy pamiętać oraz rozmawialiśmy o tym, jak podczas pandemii wyglądają porody, przebywanie z dziećmi itd. Oto link:
https://www.babyboom.pl/forum/temat...ii-rozmowa-z-ginekologiem-poloznikiem.112436/

A tutaj znajdziecie link do programu Mamo, zaopiekuj się sobą: https://www.babyboom.pl/rodzina/psychiczna-rownowaga

Pozdrawiam Was serdecznie,

Gabriela Nowak
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, wasze maluchy też się tak turlają przez zaśnięciem z boku na bok? Franek potrafi się tak walkowac z 15 minut aż na końcu się złości, chwilkę pokrzyczy i zasypia... Już zgłupiałam czy mu nie wygodnie czy po prostu ten typ tak ma i wierci się jak jego stara🤷‍♀️ (ja też się wiercę w nocy że stary mnie kiedyś wygoni spać do wanny 🤦‍♀️)
 
Dziewczyny, wasze maluchy też się tak turlają przez zaśnięciem z boku na bok? Franek potrafi się tak walkowac z 15 minut aż na końcu się złości, chwilkę pokrzyczy i zasypia... Już zgłupiałam czy mu nie wygodnie czy po prostu ten typ tak ma i wierci się jak jego stara🤷‍♀️ (ja też się wiercę w nocy że stary mnie kiedyś wygoni spać do wanny 🤦‍♀️)
Moja też. Lewy boczek, prawy boczek. A nie jednak lewy. A może prawy. A może prosto. Dobra lewy, prawy itd... 😁 A teraz ma fazę na " gadanie" przed snem. Wypije mleko. Trzyma smoczek i do niego gada i gada. Chyba że jest mega zmęczona to zasypia w trakcie picia mleka.
 
reklama
Do góry