reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Ja dzisiaj pierwszy raz mialam zawroty glowy i mdlosci... leze caly dzien w lozku, nie mam na nic sily. Mąż troche posprzatal... Wczoraj lekarka zalecila mi brac teraz 0,5 Euthyroxu zamiast 0,25 jak do tej pory. Na poczatku listpada Tsh 3,6. Może po tym mnie tak trzasnęło ...
 
reklama
Ja dzisiaj pierwszy raz mialam zawroty glowy i mdlosci... leze caly dzien w lozku, nie mam na nic sily. Mąż troche posprzatal... Wczoraj lekarka zalecila mi brac teraz 0,5 Euthyroxu zamiast 0,25 jak do tej pory. Na poczatku listpada Tsh 3,6. Może po tym mnie tak trzasnęło ...
W jakiej dawce ten Euthyrox? Brałam pół 75, ale TSH na początku ciąży wyszło dobrze ponad 3 i endokrynolog zwiększył mi dawkę to jednej 50. Tylko że nie widzę różnicy w samopoczuciu, a takie mdłości i zawroty już nie raz miałam 🙈
 
Ja dzisiaj pierwszy raz mialam zawroty glowy i mdlosci... leze caly dzien w lozku, nie mam na nic sily. Mąż troche posprzatal... Wczoraj lekarka zalecila mi brac teraz 0,5 Euthyroxu zamiast 0,25 jak do tej pory. Na poczatku listpada Tsh 3,6. Może po tym mnie tak trzasnęło ...

Jak mi podczas ciąży wyszło, ze mam niedoczynnosc to przyjmowałam 50-tkę. Ale lekarz ostrzegał przed objawami typu drżenie rąk lub kołatanie serca.
Myśle, ze to może po prostu słabszy dzień :)
Teraz biorę 75 i czuje się ok
 
Hej kobietki! Ja dziś po przejściach, miałam rano lekkie krwawienie ze skrzepem krwi. Z samego rana pojechałam na sor, wysłali mnie na oddział w celu przebadania i ustalenia czy fasola jest cała. Dzięki Bogu wszystko w porządku. Myślałam, że zawału dostanę. Serduszko bije jak dzwon, widać już zalążki rączek i kształt ❤ najgorzej, że męża nie było w domu i myślałam, że oszaleję z nerwów. Ale szykuje się zwolnienie, a taką miałam nadzieję, że będę pracowała chociaż do 6 m.

Ale miałaś stresior z rana! Najważniejsze, że wszystko w porządku i nawet widziałaś fasolke, która kształtem przypomina już człowieczka ❤ Wiadomo skąd skrzep i krwawienie? Czemu wysyłają Cię na zwolnienie?

Powariowali jakby koniec świata był, ja miałam ochotę na mandarynki to mój biedny mąż z 20 minut przy kasie stał, żeby za nie zapłacić, a miał tylko to 🤣🤣🤣

Haha, to nieźle załatwiłaś mężusia :-) :) Mam miłe wspomnienia z mandarynkami, pół poprzedniej ciąży nie jadłam nic innego :wink: tylko mandarynki i ogórki kiszone 😀
 
Ja mam hashimoto i biorę euthyrox 50/75 naprzemiennie, ostatnio tsh 2,8 i
Mam nadzieje ze nie podskoczy teraz gwałtownie.

Dziewczyny jakie badania krwi na początku ciąży trzeba zrobić?
 
Ja już w domu mu mojemu zdziwieniu wszystko odbyło się dość szybko lekarz był przezabawny wszystko na luzie dostałam dupka i mam się oszczędzać na szczęście nic się nie dzieje ciąża prawidłowa i z ust i z okresu
Ale zapomniałam się zapytać o bete ale w poniedziałek mam lekarza mąż chce wejść to się wypytamy o wszystko [emoji39]
 
U mnie podobna sytuacja, ale wczoraj :(
Byłam w pracy i podczas toalety zauważyłam leciutko brązowo żółto różowy śluz. Ale od tamtej pory cisza. Nawet jak do tej pory ciągnął mnie prawy jajnik to wczoraj popołudniem tak jakbym mniej go czuła.
Ale od wczoraj staram się wypoczywać, dużo leżę.
Mam duże zaparcia i mam nadzieje, ze to od tego.
Ale do toalety chadzam z dusza na ramieniu :/

Wypoczywaj i się nie denerwuj na zapas. Mam nadzieje, że żadnych więcej plamień nie zauważysz!

Jestem na ip dla własnego spokoju muszę czekać na lekarza
Ta nasza służba zdrowia masakra

POWODZENIA! Czekamy na wieści.
 
Ja już w domu mu mojemu zdziwieniu wszystko odbyło się dość szybko lekarz był przezabawny wszystko na luzie dostałam dupka i mam się oszczędzać na szczęście nic się nie dzieje ciąża prawidłowa i z ust i z okresu
Ale zapomniałam się zapytać o bete ale w poniedziałek mam lekarza mąż chce wejść to się wypytamy o wszystko [emoji39]
Super wieści :) Dobrze, że pojechałaś, teraz będziesz spokojniejsza :) Przypomnisz wiek ciąży? WIdziałaś serducho? ❤ :)
 
Ja mam hashimoto i biorę euthyrox 50/75 naprzemiennie, ostatnio tsh 2,8 i
Mam nadzieje ze nie podskoczy teraz gwałtownie.

Dziewczyny jakie badania krwi na początku ciąży trzeba zrobić?

Po ostatnich badaniach tarczycy zalecił 75, bo TSH wyszło 1,91 i chciał mi jeszcze obniżyć. Ale wtedy nie wiedziałam jeszcze, ze jestem w ciąży. Mam nadzieje, ze nie podskoczy mi dużo przy takiej dawce [emoji848]

Na początku to robisz pełna morfologię, mocz, TSH i ft4, grupa krwi, toxoplazmoza, różyczka, badania poufne na HIV i rzezaczke i usg do 10tc
To badania podstawowe.
Może w związku z hashimoto są jeszcze jakieś dodatkowe..., może te antyciała... tez je miałam badane przy podejrzeniu hashimoto w ciąży
 
reklama
Jak widzę to świąteczne szalenstwo to mi słabo, my na szczęście w tym roku wyjezdzamy na święta w góry i tak wlasnie sie zastanawiam... Myslicie ze mozna normalnie chodzic po gorach? Czy raczej sobie odpuscic? Ogolnie moj tryb zycia jest raczej aktywny, bardzo duzo chodzimy po gorach, chodzę na fitness, wiec ja tak mysle, ze nie powinno byc przeciwwskazań.
 
Do góry