reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Ja osobiście uważam że fajnie pojechać do sklepów z wózkami i zobaczyć wózki bo na zdj inaczej a realnie inaczej, każda musi dopasować do swoich potrzeb 🙂 ja mam easy go optimo choć opinie są różne dla mnie jest idealny, zgrabny, bardzo skrętny a co najważniejsze mega lekki 😉 gondola może nie z tych największych bo ma 77cm ale z doświadczenia wiem że w grudniu byłam już w spacerówce bo jednak to 5 miesiąc już dziecka więc spokojnie wystarczy 😁
 
reklama
Ja osobiście uważam że fajnie pojechać do sklepów z wózkami i zobaczyć wózki bo na zdj inaczej a realnie inaczej, każda musi dopasować do swoich potrzeb 🙂 ja mam easy go optimo choć opinie są różne dla mnie jest idealny, zgrabny, bardzo skrętny a co najważniejsze mega lekki 😉 gondola może nie z tych największych bo ma 77cm ale z doświadczenia wiem że w grudniu byłam już w spacerówce bo jednak to 5 miesiąc już dziecka więc spokojnie wystarczy 😁
Mój jeździk w gondoli 7 miesięcy a pojeździłby i dłużej ale sprzedałam wózek.
 
Mój jeździk w gondoli 7 miesięcy a pojeździłby i dłużej ale sprzedałam wózek.

To moje dzieciaki były do przodu, jedno na 6 drugie na 7 miesięcy siedziało już, także przy jednym i drugim gondola była do 5 miesiąca i to nie pełnego, wolałam spacerówkę gdzie też dziecko może leżeć, ma pasy i jest bezpieczniej. Moje doświadczenia, dlatego nie patrzyłam nawet za duża gondola tylko te standardowe bo wiem że wystarczą 🙂 lekki wózek teraz dla mnie do podstawa i jestem bardzo zadowolona z mojego trochę szybkiego zakupu 😁
 
Dziewczyny jak szczęście czuć maluchy to już czujecie wyraźnie codziennie czy raz były raz cisza i przerwa w odczuwanie?
 
Pierwsze ruchy to smyranie, raz na jakiś czas u mnie zdarzały się przerwy 2-3 dni ale jak mały się rozkręcił to po 2 tygodniach już codziennie bryka ☺️
 
Dziewczyny poradzcie mi coś proszę. Prace mam super od 7 do 15, siedząca, fajni ludzie, warunki spoko ale codziennie przez biuro przewija się kilkadziesiąt osób i jak podpisuje dokumenty to mi chuchaja, kaszla, dotykam często gęsto ich papierów które są brudne, no i płyn do dezynfekcji jest dość mocny i sie duszę a robimy to 3 razy dziennie... I jak mam siedzieć w ciazy i wdychac mocne plyny skoro to mega niezdrowe dla maluszka i dla mnie😳 no ale jak pomysle o siedzeniu w domu to mnie skręca bo jeszcze nie mieszkamy sami i to nie będzie wypoczynek tylko nerwowka od rana do wieczora.... Nie wiem co robic :( wiem że teraz moj skarb rosnący we mnie jest najważniejszy ale i tak źle i tak niedobrze :(
 
Dziewczyny poradzcie mi coś proszę. Prace mam super od 7 do 15, siedząca, fajni ludzie, warunki spoko ale codziennie przez biuro przewija się kilkadziesiąt osób i jak podpisuje dokumenty to mi chuchaja, kaszla, dotykam często gęsto ich papierów które są brudne, no i płyn do dezynfekcji jest dość mocny i sie duszę a robimy to 3 razy dziennie... I jak mam siedzieć w ciazy i wdychac mocne plyny skoro to mega niezdrowe dla maluszka i dla mnie😳 no ale jak pomysle o siedzeniu w domu to mnie skręca bo jeszcze nie mieszkamy sami i to nie będzie wypoczynek tylko nerwowka od rana do wieczora.... Nie wiem co robic :( wiem że teraz moj skarb rosnący we mnie jest najważniejszy ale i tak źle i tak niedobrze :(

Patrząc na to co się dzieje w naszym kraju i innych chyba bym nie ryzykowała zarażeniem, tym bardziej że jak piszesz masz styczność z wieloma osobami. Wiadomo że zarazić się można gdzie kolwiek ale po co dodawać sobie takich okazji ? ... Moje zdanie ale zrób jak uważasz.
 
reklama
Jestem po wizycie. Maluchy ważą 300 i 280g. Niestety lekarz potwierdził u jednej dwunaczyniowa pępowinę oraz znalazł dwa torbiele splotu naczyniówkowego w mózgu [emoji21]. Powinny się wchłonąć do 25-26 tygodnia, ale kolejny powód do niepokoju znowu. Dobrze tego echa też nie zrobił dla małej, co ma tą pępowinę, bo coś mu nie pasowało i mam przyjść za kilka tygodni bo może za małe serce jest, żeby dobrze zbadać. A właśnie ze względu na nią miałam mieć echo.
Humor mam taki, że bez kija nie podchodź. Zawsze coś ku.. jest nie tak. Dlaczego z żadnej wizyty nie mogę wyjść i po prostu się cieszyć, że jestem w ciąży [emoji24]. Ryczeć mi się chce, jeszcze mam mega wyrzuty sumienia przez to, co pomyślałam na kozetce jak się dowiedziałam. Ze dlaczego nie mogę mieć tylko jednego dziecka, tego zdrowego [emoji24]. Mam ochotę sobie strzelić w ten głupi łeb za taką myśl...
 
Do góry