reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Jestem po wizycie. Maluchy ważą 300 i 280g. Niestety lekarz potwierdził u jednej dwunaczyniowa pępowinę oraz znalazł dwa torbiele splotu naczyniówkowego w mózgu [emoji21]. Powinny się wchłonąć do 25-26 tygodnia, ale kolejny powód do niepokoju znowu. Dobrze tego echa też nie zrobił dla małej, co ma tą pępowinę, bo coś mu nie pasowało i mam przyjść za kilka tygodni bo może za małe serce jest, żeby dobrze zbadać. A właśnie ze względu na nią miałam mieć echo.
Humor mam taki, że bez kija nie podchodź. Zawsze coś ku.. jest nie tak. Dlaczego z żadnej wizyty nie mogę wyjść i po prostu się cieszyć, że jestem w ciąży [emoji24]. Ryczeć mi się chce, jeszcze mam mega wyrzuty sumienia przez to, co pomyślałam na kozetce jak się dowiedziałam. Ze dlaczego nie mogę mieć tylko jednego dziecka, tego zdrowego [emoji24]. Mam ochotę sobie strzelić w ten głupi łeb za taką myśl...

Domyślam się że to duży stres, każda mama martwi się o swoje dziecko/dzieci ale pamiętaj że musisz być silna właśnie dla swoich dzieci. Trzeba myśleć pozytywnie to jest najważniejsze.
Pamiętam mojej siostrze też mówili że coś jest nie tak że dziecko jest za małe, że coś tam się dzieje, jeździła w ciąży, badali się, a mała urodziła się zdrowa ale bardzo drobną (to akurat w genach miała)
Więc nie myśl na przód źle, będzie dobrze. Trzymaj się bo maluszki czują mame..
 
reklama
Jestem po wizycie. Maluchy ważą 300 i 280g. Niestety lekarz potwierdził u jednej dwunaczyniowa pępowinę oraz znalazł dwa torbiele splotu naczyniówkowego w mózgu [emoji21]. Powinny się wchłonąć do 25-26 tygodnia, ale kolejny powód do niepokoju znowu. Dobrze tego echa też nie zrobił dla małej, co ma tą pępowinę, bo coś mu nie pasowało i mam przyjść za kilka tygodni bo może za małe serce jest, żeby dobrze zbadać. A właśnie ze względu na nią miałam mieć echo.
Humor mam taki, że bez kija nie podchodź. Zawsze coś ku.. jest nie tak. Dlaczego z żadnej wizyty nie mogę wyjść i po prostu się cieszyć, że jestem w ciąży [emoji24]. Ryczeć mi się chce, jeszcze mam mega wyrzuty sumienia przez to, co pomyślałam na kozetce jak się dowiedziałam. Ze dlaczego nie mogę mieć tylko jednego dziecka, tego zdrowego [emoji24]. Mam ochotę sobie strzelić w ten głupi łeb za taką myśl...

Jak się maja wchłonąć to tylko się cieszyć! Dzieciaczki takie małe często zaskakują i nawet jak coś jest nie tak to po porodzie okazuje się często ze wszystko jest ok. Rozumiem twój niepokój, musisz być silna i wierzyć ze wszystko będzie dobrze. Pozytywne nastawienie dużo daje! Ochłoń dziś, płacz jak potrzebujesz, jutro będzie lepszy dzień [emoji177]
 
To moje dzieciaki były do przodu, jedno na 6 drugie na 7 miesięcy siedziało już, także przy jednym i drugim gondola była do 5 miesiąca i to nie pełnego, wolałam spacerówkę gdzie też dziecko może leżeć, ma pasy i jest bezpieczniej. Moje doświadczenia, dlatego nie patrzyłam nawet za duża gondola tylko te standardowe bo wiem że wystarczą 🙂 lekki wózek teraz dla mnie do podstawa i jestem bardzo zadowolona z mojego trochę szybkiego zakupu 😁
Mój tez zaczął siadać wcześnie a chodzić przed roczkiem ale na spacerach zawsze grzecznie leżał w gondoli i nawet nie próbował siadać
 
Ja albo nie czuję ruchów albo nie potrafię tego rozpoznać, to moja pierwsza ciąża, więc może dlatego? Zaczynam się martwić jak piszecie, że czujecie parę razy dziennie. Jeszcze te nieszczęsne przeziębienie... Kurcze 😥
 
Ja albo nie czuję ruchów albo nie potrafię tego rozpoznać, to moja pierwsza ciąża, więc może dlatego? Zaczynam się martwić jak piszecie, że czujecie parę razy dziennie. Jeszcze te nieszczęsne przeziębienie... Kurcze 😥
W kolejnej ciąży zazwyczaj szybciej się czuje ruchy. U mnie tak jest. W pierwszej pierwszy raz czułam gdzieś ok 20tyg. A teraz ok 17. Dziś rano jak się obudziłam to poczułam takie twardnienie brzucha i jak spojrzałam na brzuch to był inny niż zwykle. Jakby dzidzia zmienila pozycje. 20200313_081258.jpg
 
W kolejnej ciąży zazwyczaj szybciej się czuje ruchy. U mnie tak jest. W pierwszej pierwszy raz czułam gdzieś ok 20tyg. A teraz ok 17. Dziś rano jak się obudziłam to poczułam takie twardnienie brzucha i jak spojrzałam na brzuch to był inny niż zwykle. Jakby dzidzia zmienila pozycje. Zobacz załącznik 1091366
[/QUOTE
Moj brzuch tydzień temu 🤭 nie wiedziałam co się dzieje. Hahahs
 

Załączniki

  • IMG_20200308_074535.jpg
    IMG_20200308_074535.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 102
Ja albo nie czuję ruchów albo nie potrafię tego rozpoznać, to moja pierwsza ciąża, więc może dlatego? Zaczynam się martwić jak piszecie, że czujecie parę razy dziennie. Jeszcze te nieszczęsne przeziębienie... Kurcze 😥
A który masz tydzień? Moja kolezanka czuła 2 tygodnie już ale myslala że jej się w brzuchu przelewa. To takie bąbelki słodkie na początku 😋
 
reklama
Jestem po wizycie. Maluchy ważą 300 i 280g. Niestety lekarz potwierdził u jednej dwunaczyniowa pępowinę oraz znalazł dwa torbiele splotu naczyniówkowego w mózgu [emoji21]. Powinny się wchłonąć do 25-26 tygodnia, ale kolejny powód do niepokoju znowu. Dobrze tego echa też nie zrobił dla małej, co ma tą pępowinę, bo coś mu nie pasowało i mam przyjść za kilka tygodni bo może za małe serce jest, żeby dobrze zbadać. A właśnie ze względu na nią miałam mieć echo.
Humor mam taki, że bez kija nie podchodź. Zawsze coś ku.. jest nie tak. Dlaczego z żadnej wizyty nie mogę wyjść i po prostu się cieszyć, że jestem w ciąży [emoji24]. Ryczeć mi się chce, jeszcze mam mega wyrzuty sumienia przez to, co pomyślałam na kozetce jak się dowiedziałam. Ze dlaczego nie mogę mieć tylko jednego dziecka, tego zdrowego [emoji24]. Mam ochotę sobie strzelić w ten głupi łeb za taką myśl...
Nie obwiniaj się za te mysli. Staraj się je odganiac jak najszybciej. Myslnpozytywnie mimo wszystko. Jeśli jesteś wiążąca powiedz te sprawy i wierz że będzie dobrze. Trzymam mocno kciuki
 
Do góry