reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Cześć dziewczyny! 😊
mi także twardnieje brzuch - praktycznie każdego dnia, jak się dosłownie chwile poruszam 🤷🏼‍♀️ Biorę magnez i doraźnie nospe - jedno i drugie można spokojnie łykać ;) a na noc luteinę. Szyjka na szczęście się nie skraca. Na pewno nie można się macać po brzuchu, bo to powoduje jego większe napinanie.. 🙄

ja zapisałam się na usg 4d 🤩 zobaczymy jakie będę efekty, ale to dopiero 19/06.
 
reklama
Jak się nie macać po brzuchu?! 😲 To jedyna okazja żeby poczuć jak ktoś kopie od środka i od zewnątrz 🤪 nie mogę się powstrzymać! Już kolejnego brzdąca nie planuję więc to ostatnia taka okazja! 😜

A z innej strony ponoć są badania mówiące że dziecko wyczuwa już tę bliskość jak się głaszczemy po brzuchu. Mój mały mużdżek tego nie ogarnia- jakim cudem? Ale ponoć już teraz dzidzia uczy się bliskości. A w samej ciąży i porodzie jest tyle niesamowitych rzeczy, że właściwie nie mam podstaw żeby nie wierzyć. 😜

Miłego dnia! U mnie dziś zdecydowanie lepiej 🍀 🌻🍀
 
Podobno mamy co maja zagrożoną ciąże to nie mogą głaskać swojego brzucha, a tak to jest bardzo ważne :) bo tak jak pisze @Mdła już wtedy wzmacniamy nasza więź i dziecka 😊 a maleństwo wszystko czuje 😊
 
Ja mam ciągle twardy brzuchol. A wieczorami wrażenie że brakuje mi skóry :). Ale wszystko jest ok więc tak już musi być. Tak samo miałam z synkiem. Brzuch pod koniec ciąży dość mały A dziecko duże. Biedne mają tam ciasno :).
Chce się zabrać za wyprawkę do szpitala. Ale nie umiem he...
 
Dziewczyny od tygodnia mam klucia po prawej stronie brzucha... Dzisiaj więcej pochodzilam i cały czas boli... Szyjka 3 tyg temu miała 3 cm.... Tydzień temu przeżyłam ogromny stres i teraz się boje ze te klucia to jakieś początki skracajacej się szybko szyjki... Jestem w 28 tc. Czy któraś z Was odczuwa podobne klucia teraz i są one normalne? ;(
 
Dziewczyny od tygodnia mam klucia po prawej stronie brzucha... Dzisiaj więcej pochodzilam i cały czas boli... Szyjka 3 tyg temu miała 3 cm.... Tydzień temu przeżyłam ogromny stres i teraz się boje ze te klucia to jakieś początki skracajacej się szybko szyjki... Jestem w 28 tc. Czy któraś z Was odczuwa podobne klucia teraz i są one normalne? ;(
Poloz sie , uspokój, nie panikuj. Jutro zadzwoń do dr i opowiedz co sie dzieje. Tydzien to troszke dlugo. Skonsultuj to. Wez nospe, nie nakrecaj sie bo to potęguje nerwobole i inne cuda. Jak nie chcesz czekac zawsze mozna do szpitala. W ciazy sa rozne odczucia a to cos zakluje, a to cos zaciagnie, twardnieje, zapiecze, tu zaboli, tam odboli. Tylko badanie da Ci pewność.
3 mam kciuki zeby bylo ok. Daj znac jak czegos sie dowiesz!
 
Ból bólowi nierówny, a jak trzyma Cię od tygodnia to najlepiej skonsultować z lekarzem. Tak jak pisze @Mystic87 tu coś boli, tam coś boli, każdej coś 😂 o kłuciu słyszałam, ze to niby normalne jak więzadła się poszerzają, ale czy normą jest, ze boli to ciągle ? Nie jesteśmy lekarzami :) jedno jest pewne ze jak coś zaczyna bolec trzeba sobie wrzucić na luz - położyć się, łyknąć nospe, odpoczywać.
Dziewczyny a jeszcze co do tych twardych brzuchów :) Wiadomo ze każda z Nas je głaszcze dając znać dziecku, ze my tu tez jesteśmy i na nie czekamy :) Ja mowie o sytuacji ze kiedy ten brzuszek twardnieje to nie powinno się tego robić, bo nie pomaga to na zmniejszenie tego uczucia napięcia. To zdanie mojej Pani doktor :) Każdy może zapytac swojego lekarza :) Mi niestety towarzysza te napięcia i czasem pewnie tez się sama do tego przyczyniam 😉
Miłego!
 
@Kinia5792 Tak jak piszą dziewczyny powyżej, weź nospe i magnez. Jak nie przejdzie przez dzień lub dwa to skonsultuj to z lekarzem

Dzien dobry sierpniówki 💙
Kiedy wizytujecie? Ja lecę we wtorek na usg i w końcu zobaczę słodka buźkę mojego synka w 4d
Już się nie mogę doczekać 😜
 
reklama
Do góry