reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Tyle ząbkow na raz.... Wspolczuje😘 Nam idą górne jedynki i też mlozy ma drzemki max godzinne, jak nie śpi to popiernicza na czworaka ze tez nie mam czasu na nic. Chyba że go usadze w krzesełku ale on ma pieprz w gacia i długo tak nie usiedzi
@Lipka Współczuję....tyle na raz się zwalilo to nie dziwię się że załamka, ale zawsze po burzy wychodzi słońce 😉 Ja z kolei mam jeszcze sraczke psa bo pinda wyjadła kotu mokre a jest uczulona na drób i nie wyrabia, zanim poprosi już się zesra na podłogę 🤦‍♀️ Happy Easter 🥳
 
reklama
Hej dziewczyny!!
Spotkalyscie sie moze z taka wysypka???
Drobne krosteczki, bezbolesne, nieswedzace, symetrycznie na dolnych bokach policzkow i od przedramion po nadgarstki. Raz sa bladawe a jak skora sie zagrzeje to zarozawiaja sie. Nie zjadl nic nowego, proszki te same, kąpiele bez zmian. Zero gorączki. Zero dolegliwosci brzuszka. Tak sie pojawila z nienacka. Nie jest swiecaca , szklista, w dotyku raczej sa suche. Ale reszta ciala ok. Ide do lekarza ale jestem ciekawa czy wy macie jakies doświadczenia.
Myślałam ze moze potowki ? Chyba nie Alergia? Od zębów chyba nie możliwe
Eh☹
 

Załączniki

  • Screenshot_20210403-143123_Gallery.jpg
    Screenshot_20210403-143123_Gallery.jpg
    189,3 KB · Wyświetleń: 62
  • Screenshot_20210403-143116_Gallery.jpg
    Screenshot_20210403-143116_Gallery.jpg
    203,7 KB · Wyświetleń: 62
  • Screenshot_20210403-143045_Gallery.jpg
    Screenshot_20210403-143045_Gallery.jpg
    93 KB · Wyświetleń: 63
Mój miał coś podobnego ostatnio.
Pt, sb dostał temp 37,7 w sobotę mi wymiotował z 3 razy ale tak porządnie, normalnie fontanna a w nd się pojawiły na brzuchu takie plamki a w pn już miał buźkę, plecki, brzuszek. Był strasznie marudny. Ale za to temp miał normalna 36,6 i apetyt jak zawsze. Też nic nie zmieniałam, płyn do prania, pampersy, jedzonko wszystko to co zawsze.
Troszkę się przeraziłam bo miał kontakt z dzieckiem z ospa. Więc dzwonię do dr w poniedziałek a tam nie odp, we wtorek się wkoncu udało. Pani dr oczywiście teleporada, ale po rozmowie tel zaraz kazała przyjechać. I się okazało że to tzw. "3 dniówka". Jakiś wirus się wdarł. I jeżeli nie ma podwyższonej temperatury to nic się nie podaje tylko obserwować. No i w czwartek już nie miał nic.
 
Moja tez co jakiś czas sma goraczke ok 37.5.. kaszel, katar. Jak zakaszle to zaraz placze. Robie jej inhalacje, mam syrop, żel do smarowania klatki. Oby było lepiej. Dzisiejsza noc była okropna. Mialam bol głowy jak nigdy az bylam blada..do tego mala co kaszlniecie budziła się i plakala. W głowie moj biedny kotek... chodzę zaryczana. Ja tak kocham zwierzęta, wszystkie.. No a moje to szczególnie. Jest mi tak źle. Nie mam ochoty na nic. Swieta w domu bo wszyscy chorzy. Wszystko takie do d...
 
Mój Franek miał też klasyczna trzydniówke ale z wysoką gorączka bo podchodziło pod 39. Krostki dostał na 3-4 dzień, najpierw na brzuchu potem buzia i głowa ale nie byly tak wypukłe. Jak dla mnie to wygląda na alergie kontaktowa bo ja mam takie coś na niektóre rośliny ale lekarzem nie jestem i to może być wszystko 🤷‍♀️
 
@Lipka mój w lutym miał zapchany nos i troszkę pokasływał. Mieliśmy do inhalacji ectodose 2 razy dziennie i do noska Rhinoargent 3 razy dziennie. 3-4dni i było dobrze.
Ja akurat kotków nie lubię ale pieski bardzo. Wiem co czujesz. 😞

@Adunia91 u nas też nie były wypukłe.

Wesołych Świąt Kochane 🥚🐤🐰🐑
 
Ostatnia edycja:
O matko dziewczyny co za wirus chodzi po dzieciach!!!
Bardzo wam współczuję.
Zycze wszystkim zdrowia i spokoju w te swieta!
A jak jest takie uczulenie kontaktowe albo pokarmowe czy cos to te krostki zmieniaja kolor w zaleznosci od tego czy dziecku goraco ???
Bo te jego to sa ledwo widoczne kiedy jest blady ( wyczuwalne podczas dotyku , suchawe i jakby mniej ich. Reszta ciala mięciutka, delikatna i nawilzona)
A jak sie rozgrzeje to je widac wtedy golym okiem.
Ile takie cos sie moze utrzymywac jak to.alergiczne? Ile czasu trwac jak kontakt z alergenem by znikl?
Czytalam ze alerg pokarm to czerwone krostki, plamy, sucha skora w zagieciach lokci, szkliste policzki - to chyba bez zmian na temp ciala???i sa non stop?
Chyba z biegiem czasu by sie pogarszaly skoro nie zmienilam nic a to dalej takie samo lub mniejsze i bledsze jak mlodemu " chłodniej "?
Nie byl chory.
Moze jest przegrzany?
Niby w domu staram sie zeby nie bylo gorąco ale a to od gotowania, a to mieszkanie nie za duze i robi sie cieplawo pow 20 °C. Wietrze ale po chwili znowu za ciepło. Chodzimy w krotkich rekawkach.
Przeciez kostnicy tez z mieszkania nie zrobie.
Moze to jednak potowki?
W sumie to bym wolala bo to najmniejszy problem.
 
Hejj😚
@Lipka przykro mi z powodu kotka 😞

Nasza córcia też miała 3dniówkę. Ale wysypka to były raczej plamki , A te krostki są troszkę jakby wypukłe.
Nam pojawiły sie dwa dolne ząbki, poprzedził je katar , katar przeszedł, A córcia nadal cherczy . Mialyscie tak może u dzieci ? Nie cały czas ale często. Mamy tez problem z kamieniem córcia nie chce jeść w dzień potrafi 4 godziny nie pić z cyca A zzawsze potrzebowała co godzinę, także duża różnica. Jak wasze karmienie piersią ile czekalyscie po przebiciu sie dolnych jedynek na kolejne ząbki?
 
Ja tak ja kiedyś napisałam... Z momentem pojawienia się pierwszych kłów odstawiam gryzonia od piersi i w sumie daje mu tylko rano i wieczorem. I to tylko dlatego że nie pasuje mu żadne modyfikowane i je zwraca. Ale u nas dieta już na maksa rozszerzona także za chwilę od cyckujemy się na dobre... A przy wyrzynaniu u nas młody też nie chciał jeść i nie zmuszałam go😉 chyba taki normalny etap że jak w buzi boli to i apetytu nie ma. Cycek co godzinę to wydaje mi się bardzo często 🤔 swoją drogą może już po prostu tyle nie potrzebuje. U nas dolne jedynki pojawiły się miesiąc temu i teraz mega wolno wychodzą górne... I w porównaniu do dolnych to teraz jest jakiś hardcore 👎młody się wybudza z histerycznym placzem, łapy pcha do buzi co potęguje jego płacz...te żele to teraz za przeproszeniem można sobie w dupe wsadzić 😜 marudny cały czas, ale dziąsła ma wielgaśne i czerwone więc wróżka zębuszka czai się za rogiem 👶
 
reklama
Moja juz miala tyle objawów ząbkowania, a zębów jak nie bylo tak nie ma :o. Jak miala katar i kaszel to tez malo co jadla i się nie dziwie. Ja jak jestem chora to tez malo co jem. I faktycznie cyc co godzinę to naprawdę dużo :D
Słuchajcie a ma któraś z was taka jazdę, że chciałaby kolejne dziecko? Jezu ja nie wiem co mi jest. Zawsze mowilam, że w sumie jedno ok styka, pozniej chcielismy jednak drugie. I koniec. A teraz ja marzę o 3cim :o gdzie kiedys bym sobie dala rękę uciąć ze więcej dzieci to na pewno nie !. Nie wiem co się dzieje nie poznaje siebie.
 
Do góry