reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ja miałam w obu ciazach cukrzycę ciążowa i urodziłam bez żadnych komplikacji i nikt nawet nie wspomniał o cc
Mi pani diabetolog powiedziała. Jeśli pilnujesz cukrów dziecko będzie ok, rodziny sn. Ale jeśli się okłamuje na kontroli....wychodzi to zazwyczaj właśnie przed porodem. Okłamuje w sensie wpisujesz cukry z czapy, jesz co popadnie. Sama leżałam z laska na pompie , tu dieta. Tu insulina, tu cukier 270 a między posiłkami batonik, soczek, tam Pepsi i kantyna (w styczniu otwarte mieli). Chciała rozwiązania ciąży w 34 tygodniu bo dziecko miało już wtedy 3600, urodziła 4900 w 38 tc 🤦
 
reklama
Nie przejmujcie się dziewczyny tym badaniem krzywej cukrowej. Każda z nas znosi to inaczej. Ja w miarę ok to zniosłam. Ta substancja to taki rozpuszczony cukier puder. Słodkie ale do przeżycia. Potem możecie wypić trochę wody. U mnie panie pielęgniarki były bardzo miłe i nawet proponowały, że jak źle się poczuję to mogę się położyć w gabinecie. 🙂
dokładnie, popieram ☺️ ja również to badanie zniosła bardzo dobrze, choć właśnie pamietam, ze po komentarzach innych dziewczyn byłam przerażona jak na nie szlam. Jednak nie każdy aż tak zle to znosi.
 
Ja juz po wizycie w laboratorium, pierwsze badania dla mnie, 7t6d.
Medicover ma osobny punkt dla ciężarnych i zapisy na godziny, wiec więcej czasu siedziałam w gabinecie niż czekałam [emoji173] czesc badan dostalam od lekarza z medicoveru na wczorajszej wizycie (dostalam mocnego zapalenia, dodatkowo luteina i nie dałabym rady czekać do wizyty u mojej doktor). Ale trochę smutna bylam, bo mimo ze i tak siedziałam na fotelu, to usg mi nie zrobil, bo było tydzien temu [emoji22]
kilka badan dokupilam, bo brakowało z zalecen lekarz prowadzącej, cmv igg igm, różyczka igm i hbs przeciwciała i dopłaciłam za to 118zl. Chciałam jeszcze zbadać wit D, bo od dawna mam przykaz suplementowania, a nigdy nie miałam tego badania, ale strasznie drogo było w medicoverze, chyba 70zl. Moja mama robiła na jesien, tylko na Śląsku i zaplacila coś koło 30zl, wiec poszukam w innych laboratoriach...
 
Dzień dobry :)
Ehh dzień wizyty. Proszę mocno trzymać kciuki , żeby wsyztsko było dobrze .

Kciuki za pomyślne wiesci

Co do tych cukrow . Wtedy byłam tylko na diecie ale niestety byłam jako cukrzycowa ciężarna. Długo pisać. Było minęło. Teraz na głowie stanę, żeby cukry wyrównać samemu. Raz że leżałam z dziewczynami na insulinie na patologii , a potem tydzień przed porodem. I male to dzieci nie były. Większość CC. Ale zdrowe. Ja nie chciałabym powtórki z oksytocyna. Bo balonik to był pikuś dla mnie. Jedyny plus sytuacji z cukrzyca to to,b że nie przenosi sie. Przynajmniej u nas w szpitalach. W moim kazali się zgłosić tydzień przed (poszłam 5 dni wcześniej) i czekali do terminu- bo może sama od siebie urodze.
teraz powinnam mieć zbadana glukozę , zaraz potem krzywa mam zaleconą, nie czaka moja pani dr do 24 tc. Ale to ze względu , że byłam pod opieką por.diab.i takie są wytyczne. A że dietę jakoś mam opanowana , to i cukry w ryzach trzymam, będzie lepiej jak wymioty mina. Bo jadłospis okrojony niestety do minimum. Ale na tej diecie nie idzie orzejesc tego wszystkiego. Ja tam nie narzekalam

Ja przy drugiej ciazy mialam cukrzyce i tez udalo mi sie ogarnac dieta. Moj lekarz bardzo pilnowal pod koniec wagi malego. Od 38 tyg robil dokladne pomiary aby wyliczyc wage. Powiedzial ze jak dobije do 4 kg to skieruje mnie na wywolanie. Na szczescie akcja sama sie zaczela w 39 tyg i mlody urodzil sie z waga 3900. Za to ze starszakiem niby cukrzycy nie bylo a urodzil sie 2 tyg po terminie i z waga 4200.
Teraz bedzie w Holandii i niewiem dokładnie jak to bedzie wyglądało. Musze podpytac na forach mamisiowych.

@aleksandraa moza z cukrzyca normalnie rodzić SN. Jestem tego przykladem [emoji846]
 
Mi pani diabetolog powiedziała. Jeśli pilnujesz cukrów dziecko będzie ok, rodziny sn. Ale jeśli się okłamuje na kontroli....wychodzi to zazwyczaj właśnie przed porodem. Okłamuje w sensie wpisujesz cukry z czapy, jesz co popadnie. Sama leżałam z laska na pompie , tu dieta. Tu insulina, tu cukier 270 a między posiłkami batonik, soczek, tam Pepsi i kantyna (w styczniu otwarte mieli). Chciała rozwiązania ciąży w 34 tygodniu bo dziecko miało już wtedy 3600, urodziła 4900 w 38 tc 🤦
To prawda, ja też byłam w pierwszej ciąży na obserwacji cukrzycy w Poznaniu w szpitalu i leżałam z dziewczyną, która miała pompę insulinowa i np miała ochotę na batona to kupiła batona i podała sobie większą dawkę insuliny, ja to się tak dieta kontrolowałam i badalam rano i po posiłkach glukometrze że wszystko było ok, dzieci po 3500g a. Urodzone w terminie
 
Dziewczyny, chciałam napisać tym, które martwią się różnymi objawami lub ich brakiem. W dwóch pierwszych ciążach jednym z pierwszych objawów były nabrzmiałe i wrażliwe piersi, do tego mdłości. W trzeciej ciąży mam mdłości, ale z piersiami absolutnie nic się nie dzieje, a ciąża póki co rozwija się prawidłowo. Nie ma sensu wiec porównywać i stresować się na zapas.
 
Cześć dziewczyny 😚
Dużo z Was pisze o podwyższonym cukrze. Ja natomiast z ciekawości zbadałam pożyczonym glukometrem w domu i wychodzi mi że między posiłkami mam duży spadek cukru (na czczo 70 po jedzeniu 118 a po 2 godzinach nawet 57 i wtedy są mdlosci😳) staram się jeść ale przy mdlosciach mało co pasuje... za tydzień idę do labo i ciekawe co wyjdzie na czczo.
Wiecie że podobno stres podnosi poziom glukozy we krwi?
Wczoraj wieczorne mdłości trzymały mnie do zaśnięcia... A w nocy sny z innego świata 🙈
Miłego dnia 😘
 
Dziewczyny, ja jestem załamana. Wczoraj odebrałam wyniki badań. Moje TSH wynosi 5.200..... (aktualnie 8t1d). Mam dzisiaj wizytę u gina i to skontrolujemy, ale bardzo się boje, że już wyrządziło to jakieś szkody..
 
reklama
Dziewczyny, ja jestem załamana. Wczoraj odebrałam wyniki badań. Moje TSH wynosi 5.200..... (aktualnie 8t1d). Mam dzisiaj wizytę u gina i to skontrolujemy, ale bardzo się boje, że już wyrządziło to jakieś szkody..
A wysokie tsh jakie może wyrządzić szkody? Ja dopiero dziś robiłam pierwszy zestaw badań, jutro wyniki :)
 
Do góry