reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Cześć dziewczyny! Mnie dziś rano znów zaskoczyła niemiła niespodzianka!!! Plamienia [emoji34] a już był spokój. Rozmawiałam z ginekologiem i powiedział że jeśli nie ma krwii to nie ma się czym przejmować, ale wiecie jak to jest. Chciała bym w końcu spokój! Delikatne brązowe plamki. Progesteron, w normie, mocz bez bakterii... Chyba taki mój urok [emoji849]
 
reklama
Bakterie są oznaczane przy posiewie moczu, nie przy podstawowym badaniu moczu
Może się przyda innym dziewczynom, więc wklejam informację, którą otrzymałam z Diagnostyki:

"Dzień dobry,

badanie ogólne moczu zawsze jest analizowane pod względem bakterii czy znajdują się w moczu.

Obecna formatka do wyniku jest tak zmodyfikowana że jak bakterie są obecne to dana pozycja pojawia się na wyniku."



Czyli wynika z tego to, że jeśli nie mam pozycji bakterie, to nie miałam ich w moczu.
 
I ja mogę się cieszyć, jestem w 7 tygodniu :) od 14 grudnia "walczyłam" z lekarzem, raz był pęcherzyk raz nie było, beta wzrastała. Zmieniłam lekarza, zrobiłam sobie jeszcze raz betę, test ciążowy i wszystko wyszło na tak, pojechałam do tego drugiego lekarza i JEST! Słyszałam nawet bicie serduszka <3 najlepszy dzień w moim życiu :)
 
Ja mam często takie "łaskotanie" i to już jest jeden krok od wymiotów. Pomaga mi zimny słodki napój zazwyczaj łyk soku jabłkowego z lodowki, lub lody wodne.. sama zamrażam soki i w razie kryzysu gotowe, wydaje mi się że to łaskotanie to nadmiar kwasów żołądkowych...
Bierzesz jakieś leki? Który tydzień u Ciebie?
O dziękuje wypróbuje , u mnie dokładnie z ostatniej miesiączki 9tc + 2 dni. Miałam dwa dni ulgi , a teraz zaś się męczę. Zasnęłam po 05:00 rano , wybudziłam się o 09:00 i nadal mam mdłości 😭. Leżę i mogę tylko jabłko zjeść.
 
Dziewczyny, ja jestem załamana. Wczoraj odebrałam wyniki badań. Moje TSH wynosi 5.200..... (aktualnie 8t1d). Mam dzisiaj wizytę u gina i to skontrolujemy, ale bardzo się boje, że już wyrządziło to jakieś szkody..
Nie martw się, ja miałam wyższe TSH bo prawie 6, wykryte dopiero w 20 t.c, dziecko zdrowe. To nie jest wielka wartość, gdybyś miała kilkaset przez całą ciążę, byłoby pewne ryzyko.

TSH jest trochę demonizowane, bada się je rutynowo dopiero od kilku lat. Bardzo wysoka wartość przez całą ciążę prowadzi do tzw. kretynizmu u dziecka. Wiadomo o tym od XIX wieku ;) Na początku XX zaczęto jodować sól i problem się skończył.
 
Dzien dobry! Jestem po wizycie- moje maleństwo ma 11 tyg i 3 dni i mierzy 4,65 cm. Krwiaki pięknie sie wchlonely-zostaly ślady w 2 miejscach- musze jeszcze uważać ale mogę się więcej ruszać. Dalej mam brać duphaston ale o 1 tab mniej i luteine na noc, od przyszłego tygodnia odstawiam acard. Dostalam zgodę na krótkie spacerki.Przytyło mi się 3 kg🙈ale jak na okres świąteczny , prawie 3 tygodnie lezenia i uporczywe zaparcia to i tak podobno nie najgorzej 😀 dzieciątko jest bardzo ruchliwe- bardzo się wiercilo,machalo raczkami i nóżkami i cały czas brykało!niesamowity widok! Lekarka twierdzi,że najgorsze mamy już za sobą i teraz możemy odetchnac...
 
reklama
Dzien dobry! Jestem po wizycie- moje maleństwo ma 11 tyg i 3 dni i mierzy 4,65 cm. Krwiaki pięknie sie wchlonely-zostaly ślady w 2 miejscach- musze jeszcze uważać ale mogę się więcej ruszać. Dalej mam brać duphaston ale o 1 tab mniej i luteine na noc, od przyszłego tygodnia odstawiam acard. Dostalam zgodę na krótkie spacerki.Przytyło mi się 3 kg[emoji85]ale jak na okres świąteczny , prawie 3 tygodnie lezenia i uporczywe zaparcia to i tak podobno nie najgorzej [emoji3] dzieciątko jest bardzo ruchliwe- bardzo się wiercilo,machalo raczkami i nóżkami i cały czas brykało!niesamowity widok! Lekarka twierdzi,że najgorsze mamy już za sobą i teraz możemy odetchnac...
Cudowne wiadomości [emoji3590] wrzucaj zdjęcia! Kiedy robisz prenatalne?
 
Do góry