reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Witamy serdecznie! 👋🤗 Takich dobrych wiadomości nam trzeba, aby myśleć pozytywnie ❤️ Dużo zdrowia dla Ciebie i Bąbelka 🤗🤰
Dziękuję, za miłe przyjęcie! Mam jeszcze taką radę dla dziewczyn, które mają zrobić krzywą - nie nastawiajcie się negatywnie, ja dzień wcześniej sobie już wszystko na rano przygtowałam, postanowiłam się dobrze wyspać i pójść pozytywnie nastawiona - co ma być to będzie. A czytałam wcześniej okropne historie - niepotrzebnie. Pomogła mi też rurka, przez którą piłam glukozę (gdzieś to wyczytałam). Glukozę miałam cytrynowa :) I warto wziąć ze sobą coś do jedzenia, już po badaniu, bo mi powrót do domu z mężem do śniadania zajął ok 1h i po przyjściu doświadczyłam mega spadku cukru (zrobiło mi się gorąco i trochę słabo). Jak zjadłam było już ok <3 Ta podwyższona glukoza na razie to same plusy, bo zaczęłam pilnować regularnych posiłków i to chyba pomogło też troszkę na mdłości.
 
reklama
O widzisz to dobrze, że o tym mówisz. Ja pamiętam jak rok temu badałam sb właśnie krzywa cukrową (nie byłam wtedy w ciąży) i po badaniu taki miałam zjazd energetyczny... Ledwo dałam rade wejść do autobusu i nawet nie pamiętam jak w końcu znalazłam się w domu, także z tym jedzeniem to bardzo dobry pomysł 💡 👍 Zwłaszcza w ciąży 🤰
 
GS 1.23 cm YS 0,38 cm. powiedziała tylko tyle , że ładny przyrost, i pęcherzyk super temu jest jest szans bo ciąża się rozwija ale bardzo wczesna ciąża bo USG nie jest w stanie określić tygodnia :/ Powiedziała, tez że ciaża może być faktycznie młodsza, owulacja potwierdzona więc do zapłodnienia mogło dojść nieco później.
mam 36 lat boje się tego że nie podejmę kolejnej próby :( i przejde załamanie
Nie załamiesz, tam gdzieś czeka na Ciebie dziecko, tylko musisz je sprowadzić. Kobiety są niezwykle silne i Ty też jesteś. Ciąże bezzarodkowe są akurat jednym z "lżejszych" problemów, powstają na bardzo wczesnym etapie i w większości są wynikiem całkowitego przypadku. Tu się nawet zarodek nie rozwija. Nie tracisz dziecka, nie zatrzymuje się serduszko i nie świadczy o tym, że na coś chorujecie. I z reguły się nie powtarzają.

Poza tym jest ciałko żółte a to dobry znak. I masz jeszcze dobrych kilka lat na urodzenie niejednego dziecka. Jesteś jeszcze młoda. Nie jesteś w tym sama, pamiętaj 🤗
 
GS 1.23 cm YS 0,38 cm. powiedziała tylko tyle , że ładny przyrost, i pęcherzyk super temu jest jest szans bo ciąża się rozwija ale bardzo wczesna ciąża bo USG nie jest w stanie określić tygodnia :/ Powiedziała, tez że ciaża może być faktycznie młodsza, owulacja potwierdzona więc do zapłodnienia mogło dojść nieco później.
mam 36 lat boje się tego że nie podejmę kolejnej próby :( i przejde załamanie
Nie wygląda to źle, oba pęcherzykiem wskazują gdzieś na 5tc. Tez miałam opóźnienie, wg OM ok7tc poszłam na usg, miałam pusty pecherzyk ciazowy bez pęcherzyka żółtkowego czy zarodka. Na następnej wizycie 2 dni później pęcherzyk ciążowy 15.8mm i niepewny żółtkowy. Dopiero 6 dni później, wg OM 8t2d pokazał się zarodek 7.2mm z sercem, wg usg ciąża 12 dni młodsza 6t4d.

Rozmiary twoich pęcherzyków sa ok, do GS 20mm nie ma co się martwić.
 
Hej dziewczyny , może któraś jest bardziej obeznana i pomoże mi zinterpretować częściowe badania czy jest Ok.
Resztę otrzymam jutro.
TSH 1,27 mIU/ml
FT4 1.2 mIU/dl
Przeciwciała IgG 60 u/ml
Przeciwciała IgM 0.02
Toxo IgG 0.0
Toxo IgM. 0.06
Cytoporogen IgG < 4.0 AU/ml
Cytoporogen IgM 0.00
Dziękuje
 
GS 1.23 cm YS 0,38 cm. powiedziała tylko tyle , że ładny przyrost, i pęcherzyk super temu jest jest szans bo ciąża się rozwija ale bardzo wczesna ciąża bo USG nie jest w stanie określić tygodnia :/ Powiedziała, tez że ciaża może być faktycznie młodsza, owulacja potwierdzona więc do zapłodnienia mogło dojść nieco później.
mam 36 lat boje się tego że nie podejmę kolejnej próby :( i przejde załamanie
Nie trać wiary !
Nadzieje trzeba mieć do końca i mimo wszystko ! Czekamy.

Walczyłam o tę ciąże - prawidłową i zdrową - przez 9 lat ! Przeszłam wiele ... nie bedę opowiadać i mimo tego, że wielokrotnie mówiłam , że dłużej nie dam rady , że się poddaje ... przeszlam przez różne stany psychiczne to nigdy przenigdy nie tracilam nadziei - wszystkie znaki na niebie mówiły ,że jest beznadziejnie i wielokrotnie serce rozpadło mi się na miliony kawałków - nie poddalam się. Rozum swoje ,serce swoje.
Trzymam kciuki i wierzę,że Twoją ciąża również będzie spełnieniem Twoich marzeń !
 
Hej dziewczyny , może któraś jest bardziej obeznana i pomoże mi zinterpretować częściowe badania czy jest Ok.
Resztę otrzymam jutro.
TSH 1,27 mIU/ml
FT4 1.2 mIU/dl
Przeciwciała IgG 60 u/ml
Przeciwciała IgM 0.02
Toxo IgG 0.0
Toxo IgM. 0.06
Cytoporogen IgG < 4.0 AU/ml
Cytoporogen IgM 0.00
Dziękuje
Jak na moje oko jest ok ;)
 
reklama
Po wizycie. Jestem załamana :(
Lekarka stwierdziła że jest piękny pęcherzyk i ładnie podrósł ale nie widzi echa zarodka .
Za tydzień mam przyjść jeszcze raz . Będzie to tydzień decydujący . Tym razem nie skreśliła nas ale powiedziała że musi być echo za tydzień .
Chce mi się płakać ale nie mam łez .
Nie wiem jak wytrzymała ten tydzień :( a później ??
Trzymam kciuki [emoji110][emoji110][emoji110]. Bądź pozytywnej myśli.
Dziewczyny ja dzisiaj rano sięgam po jabłko, gryzę i czuję jak mi się rozlewa po buzi olej z orzecha włoskiego[emoji33]. Coś okropnego. Jabłka nie zjadłam....
 
Do góry