reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Witam się i ja w sobotę 😄
Podobnie jak Wy boję się kochać no ale to już siła wyższa. Czasem boli mnie pod zebrami i tak jakby żołądek i to najczęściej mi dokucza. Poza tym trochę mnie muli popołudniu.
Też już zastanawiam się jsk to zrobić, zeby dziecka nie przegrzewac. Córka jest z marca, to takich problemów nie było.
Na pewno na plus jest to, że powinno ubieranie trwać krótko bo mało rzeczy do zakładania.
Smacznego obiadu😄
Mialo być boję się kichnąć i slownik mi zmienił 🤦‍♀️
 
reklama
Ja dzisiaj zmierzyłam na czczo glukoze i wyszło mi 117 więc jeszcze gorzej niż było ech... Dziewczyny, które mierzą jak najlepiej przez te kilka dni sprawdzać na czczo i po jedzeniu? 20.01 mam wizytę u diabetologa i chciałabym iść już z jakimiś pomiarami echh kolejna dolegliwość mi dojdzie
 
A jesteście pewne swoich glukometrów? My koedys mierzyliśmy w domu i wychodziło co innego niż w labo i okazało się,że glukometr się rozregulował i trzeba było go wymienić na nowy. W aptece farmaceuta poinformował nas ze nawet pokremowane rece moga mieć wpływ na wynik i fałszywie go podnosić.
 
No właśnie sugerowalam się tabelkami, bo na styk mieszczę się w BMI do 30.. powinnam przybrać max 9kg a tu na samym początku 3kg do góry. Nie chciałam poruszać tego tematu jeszcze na otwartym forum, niby jesteśmy anonimowe, ale jednak jakaś bariera psychiczna istnieje.. napiszę więcej o sobie już na zamkniętym.. :)
No to sobie pomysł moje BMI skoro TYLKO 7 wg tabelki mogę 🤦
 
No to sobie pomysł moje BMI skoro TYLKO 7 wg tabelki mogę 🤦
Noo to trzymam za nas kcuki, żeby przybywało jak najmniej.. chociaż niestety mam apetyt, chociaż nie jem złych rzeczy. Chyba dobiło mnie żarcie na noc i coś słodkiego na deser. Muszę zrobić sobie reset mózgu i opanować się z podjadaniem. Niestety głodna nie usnę, bo głód powoduje u mnie mdłości :/ tylko musi to być miminalna porcja.
 
Ja dzisiaj zmierzyłam na czczo glukoze i wyszło mi 117 więc jeszcze gorzej niż było ech... Dziewczyny, które mierzą jak najlepiej przez te kilka dni sprawdzać na czczo i po jedzeniu? 20.01 mam wizytę u diabetologa i chciałabym iść już z jakimiś pomiarami echh kolejna dolegliwość mi dojdzie
Mierze na czczo przed śniadaniem. Godzinę i 2 po posiłku. Czasami jak mam zjazd to w ciągu dnia
U mnie jest problem taki że w nocy mi leci w dół. Dlatego jak wstaje koło 2-3 to podjadam pół.bulki ciemnej z wędlina/serem żółtym/jajkiem. Potem mierze koło 6 to mam koło 100, ale przed śniadaniem koło 8-9 już mam 85-92. W między czasie (koło 6-7) muszę jeszcze euthyrox zjeść tak żeby dobrze było. Tak więc albo dieta mnie trzyma na minusie, albo leki tarczycowe. Nie wiem. Wiem, że ta ciąża zupełnie inna od pierwszej
 
Noo to trzymam za nas kcuki, żeby przybywało jak najmniej.. chociaż niestety mam apetyt, chociaż nie jem złych rzeczy. Chyba dobiło mnie żarcie na noc i coś słodkiego na deser. Muszę zrobić sobie reset mózgu i opanować się z podjadaniem. Niestety głodna nie usnę, bo głód powoduje u mnie mdłości :/ tylko musi to być miminalna porcja.
Mnie słodkie odrzuca (chociaż przyjdzie moment i na słodkie zachciewajki) ogólnie przez tę wymioty to już jadłam co popadnie SKORO COFKA I TAK JEST 🤦
Dobrze wchodzi mi barszcz, żurek, ziemniaki puree, i burgery (bułka, mięso , ser żółty, sałata) niby domowej roboty. Ale zawsze to burgery. Cukier po tym mieści mi się w normie, to co drugi dzień sobie pozwalalam, teraz rzadziej, bo jakby lepiej mi i jem więcej owoców, zup. Ale był moment że nawet po wodzie mnie mdliło 😑
 
Jak tam z bólem piersi u Was? u mnie różnie jak bolą to tylko wieczorem:)
Mnie ból piersi skłonił do zrobienia testu ciążowego.. A pojawił się przy ostatniej miesiączce - zamiast minąć to tylko się nasilał.. piersi powiększone, ciepłe, zmienił się wygląd brodawek, bo tez są większe.. szczerze mówiąc myślałam, ze miesiaczka z listopada to jakaś pomyłka i ze może w pazdziernikowym cyklu zaszłam w ciążę..? No ale test był negatywny 🤣 chyba hormony szalały, może coś się we mnie odblokowało..? No i listopadowy cykl okazał się owocny :) 😍
 
reklama
Mnie słodkie odrzuca (chociaż przyjdzie moment i na słodkie zachciewajki) ogólnie przez tę wymioty to już jadłam co popadnie SKORO COFKA I TAK JEST 🤦
Dobrze wchodzi mi barszcz, żurek, ziemniaki puree, i burgery (bułka, mięso , ser żółty, sałata) niby domowej roboty. Ale zawsze to burgery. Cukier po tym mieści mi się w normie, to co drugi dzień sobie pozwalalam, teraz rzadziej, bo jakby lepiej mi i jem więcej owoców, zup. Ale był moment że nawet po wodzie mnie mdliło 😑
Ja miałam odrzut od słodkiego na samym początku 5/6 tydzień... Niestety później mi to przeszło :p cukier na szczęście mam w porządku, nigdy nie mialam z tym problemów.
Ruszam się w sumie tyle co potrzeba.. codziennie sprzątanie po futrzastym psie (odkurzacz to około 30 - 40 minut) spacer godzina lub ponad, a to haszczak 35 kg, który ciągnie więc i ręce cały czas pracują .. no ale ewidentnie za dużo jedzenia.. nie spalam tyle co zjadam..
 
Do góry