reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Co do forum zamkniętego to będzie osobny wątek , jeśli dobrze zrozumiałam. I ktoś zaproponował , że jak dziewczyny nie będą się udzielać to będą wywoływane, jeśli będzie nadal cisza to będą usuwane, żeby nie było podglądaczy :) zresztą duzo rzeczy wyjdzie w trakcie.
Co do wagi. Nie ma sensu się porownywac. Jedna startuje z większej, mniejszej wagi. Druga będzie aktywna całą ciążę, trzecia będzie musiała się oszczędzać. Są tarczyce, cukrzyce. Każda inaczej. Liczy się efekt. Zdrowa mama i zdrowe dziecko. A czy przytyjemy 5 czy 35 kilo? Bywa:)
 
reklama
Część trochę się dziś zmartwiłam rano miałam taką wydzielinę podbarwiona na brązowo więc podjechałam do lekarza ,po zbadaniu lekarz stwierdził że nic siezlego nie dzieje ale i tak się trochę martwię:/10+4 u mnie.
 
właśnie wiem od 4 tygodnia a mój lekarz dopiero teraz zlecił mi badanie USG bo stwierdził że wszesniejsze badanie może zagrozić dziecku
Bardzo dziwne podejście i ja bym w między czasie poszła do innego lekarza chociażby sprawdzić czy zarodek prawidłowo zagniezdzony. Ja jestem 11 tydzień a już miałam do tej pory 3 razy USG, dodam że wszystko jest dobrze i USG było przeprowadzane na normalnych wizytach. Jedno jest jakby dodatkowo, bo najpierw byłam u innego lekarza potwierdzić ciążę.

Ja np jestem 11 tydzień i nie przytyłam nic, waga stoi, jestem dość niska, startuje od prawidlowej wagi więc ciekawe kiedy zacznę przybierać. Póki co miałam problemy z jedzeniem do tej pory na nic nie mam ochoty więc się nie opycham chociaż potrafię obudzić się o 5 rano głodna [emoji3]
 
Cześć dziewczyny! 💪 U mnie dziś lepiej przespana nocka, obudziłam się aż o 8, zamiast standardowo o 6. Za to sny... Niezłą telenowelę można by było nakręcić. Wczoraj z rana miałam trochę mdłości, dziś cisza, ja oczywiście dalej panika na brak objawów, nawet brzuch mnie już nie ciągnie jak kilka dni temu. Mam nadzieję, że przesadzam 🙈 Wizyta dopiero równo za dwa tygodnie, chyba osiwieję do tego czasu, wtedy będzie 10+1. Ja najchętniej chodziłabym do lekarza co drugi albo trzeci dzień sprawdzać czy wszystko jest w porządku.
Muszę się w końcu umówić na prenatalne, powiedzcie mi czy robicie prenatalne u siebie w przychodni (u mnie nie ma takiej opcji) czy bierzecie pod uwagę opinie czy po prostu idziecie tam, gdzie robią prenatalne, bez czytania opinii?
I moja zmora - głównie do dziewczyn na l4 - co robicie jak chłopa cały dzień nie ma w domu, żeby się nie zanudzić na śmierć? Codziennie posprzątane, wyprane, obiad ugotowany, czasami coś upiekę, a mam wrażenie, że ten czas tak powoli leci...
 
W pierwszej ciaży smarowałam się Perfecta Mama i żadnego rozstępu nie miałam, a teraz zaczęłam od olejku jojoba. A na suchą skórę polecam aloes "Jeju Aloe" firmy Skin79☺ Nawet mój mąż upodobał sobie ten aloes i stosuje na dłonie.
Notuje wszystko co na suchą skórę proponujecie i zamierzam coś wybrać i kupić 🙈😊
 
reklama
Cześć dziewczyny! 💪 U mnie dziś lepiej przespana nocka, obudziłam się aż o 8, zamiast standardowo o 6. Za to sny... Niezłą telenowelę można by było nakręcić. Wczoraj z rana miałam trochę mdłości, dziś cisza, ja oczywiście dalej panika na brak objawów, nawet brzuch mnie już nie ciągnie jak kilka dni temu. Mam nadzieję, że przesadzam 🙈 Wizyta dopiero równo za dwa tygodnie, chyba osiwieję do tego czasu, wtedy będzie 10+1. Ja najchętniej chodziłabym do lekarza co drugi albo trzeci dzień sprawdzać czy wszystko jest w porządku.
Muszę się w końcu umówić na prenatalne, powiedzcie mi czy robicie prenatalne u siebie w przychodni (u mnie nie ma takiej opcji) czy bierzecie pod uwagę opinie czy po prostu idziecie tam, gdzie robią prenatalne, bez czytania opinii?
I moja zmora - głównie do dziewczyn na l4 - co robicie jak chłopa cały dzień nie ma w domu, żeby się nie zanudzić na śmierć? Codziennie posprzątane, wyprane, obiad ugotowany, czasami coś upiekę, a mam wrażenie, że ten czas tak powoli leci...
Na początku nie miałam siły wstać z łóżka więc dni trochę się rozmywaly, trochę sprzątam, staram się iść na spacer pooddychac świeżym powietrzem. jest mi generalnie dziwnie bo byłam raczej zabieganym człowiekiem ale teraz jak coś mnie zakluje od razu się kładę i mi nie przeszkadza że tros zkę poleze pooglądam coś na netflixie 😅
 
Do góry