reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ta moja Pani doktor to coś tak chyba na łatwiznę idzie bo i podobno luteina i duphaston mozna mieć refundowane i czesc badan... poprosiłam ja ostatnio czy mogę zapisać się do przychodni i z przychodni wziac skierowanie to powiedziała że aktualnie tam nie pracuje i musiałabym iść do innego lekarza . tak miedzy nami - w moim małym mieście tak trochę słabo bo wszyscy się znają i zaraz pójdzie fama ze jej pacjentki muszą chodzić gdzie indziej i potem jakies skisy i fochy. Juz kiedyś tak miałam u innego doktorka i nie chciałam tego powtarzać...
A z tym znowu w poprzedniej ciąży na dzień dobry powiedziała, że przyjmując prywatnie , nie ma umowy z NFZ żeby leki były refundowane. To płaciłam pełna kwotę za dupka i luteinę Teraz w sumie dostałam z refundacja dupka czyli już ma umowę, a przyjmuje w tym samym miejscu. Ale ogólnie ja się nie znam na tych ich przepisach. Umowach, kontraktach 🤷
Skierowanie wtedy od ręki , z racji wieku dostałam na 2 wizycie jak serduszko biło. i wypis miejsc gdzie mogę dzwonić się umawiać (bo różne terminy mogą być, lub nawet brak terminów).
 
reklama
Ja nie byłam u dentysty, gin powiedziała że wystarczy jak w 2 trymestrze pójdę.
No to mi właśnie kazał iść do następnej wizyty z wpisem w kartę ciąży. Ja na szczęście też większość SC rzeczy porobiłam dużo przed ciążą jedynie ze ściągnięciem kamienia się nie wyrobiłam
 
A z tym znowu w poprzedniej ciąży na dzień dobry powiedziała, że przyjmując prywatnie , nie ma umowy z NFZ żeby leki były refundowane. To płaciłam pełna kwotę za dupka i luteinę Teraz w sumie dostałam z refundacja dupka czyli już ma umowę, a przyjmuje w tym samym miejscu. Ale ogólnie ja się nie znam na tych ich przepisach. Umowach, kontraktach 🤷
Skierowanie wtedy od ręki , z racji wieku dostałam na 2 wizycie jak serduszko biło. i wypis miejsc gdzie mogę dzwonić się umawiać (bo różne terminy mogą być, lub nawet brak terminów).
Teraz kolejne badanie przede mną-ustalenie grupy krwi w centrum krwiodawstwa ( wyszło mi rh d inne czyli ani plus ani minus)...i babki były zdziwione ze nie mam skierowania bo w ciazy to koniecznie trzeba ustalić a koszt moze być od 100 do nawet ponad 500 zl... place i trochę się wkurzam bo to 700 za przeciciala antyfosfolupidowe , 400 za te pierwsze badania-toxo,hiv i te inne, 400 Pappa i usg, każda wizyta 150 zl i tak miesiąc po miesiącu a kasa leci...
 
No właśnie według miesiączki to 8 ale odstawiłam niedawno tabletki i sądzę że owulacja mogła się przesunąć. Jutro jadę do innego ginekologa. W poniedziałek byłam u poprzedniego. Wlasnie juz czytałam gdzies ze później wzrasta wolniej ale tez żadnych konkretów nigdzie nie pisze...
Najlepiej jakbyś spojrzała na wynik laboratorium i ich widełki czy się mieścisz w tym tygodniu w wartościach. Na spokojnie [emoji3590]
 
To u nas mąż wprowadził celibat ☹️ powiedział, że się boi i przynajmniej do końca I trymestru nie ma opcji. No i cóż mi zostało mam nadzieję, że mu minie z ginekologiem pogadam czy możemy 🙂 dzisiaj mnie coś brzuch pobolewa na szczęście tak po bokach, chociaż w macicy też mnie zakluło z rana. Oczywiście stresik jest ale odliczam dni do wizyty.
Ginekolog kazał mi badać ciśnienie bo nam niby wysokie ale chyba mam uczulenie na niego bo w domu wsztstko w normie 😂 wczoraj u kardiologa w sumie też ale holtera mi kazał założyć więc czeka mnie to w lutym...
Oraz krzywa cukrowa do zrobienia 01.02 i zobaczymy co dalej.
Byłyście już u dentysty?
Ja właśnie chodzę do dentysty, miałam usuwanie kamienia i fluoryzację. Na kolejnych wizytach klika zębów do zrobienia będzie... Ale poczekam jeszcze chwilę, żeby już w drugim trymestrze się tym zajmować.
 
Cześć dziewczyny, ja dopiero teraz się odzywam bo tak jak narzekałam na brak objawów tak kolejny dzień męczyły mnie mdłości 😱 dzisiaj postanowiłam się nie kisić w domu i pojechałam na zakupy żeby się oderwać. W drodze musiałam zajechać do piekarni po suchą bułkę bo było mi niedobrze. Teraz już trochę lepiej, chociaż bym pospała.

Cieszę się Waszymi dobrymi wieściami 💓 ja za prenatalne USG + PAPPA zapłacę 520 zł i nic nie ma taniej u mnie... Przełożyłam sobie wizytę z 01.02. Na 28.01. Czyli przyszły czwartek do mojej lekarki, ale całkiem inna przychodnia, myślicie, że będzie miała mi to za złe? Wtedy też nie wiem jak ze zwolnieniem bo mam do 01.02. A jak pójdę wcześniej do lekarza to jak ona to zrobi? Ten 1 mi za bardzo nie pasuje, bo mam wtedy coś innego do załatwienia, a skoro jest wolny 28 to stwierdziłam, że mała różnica i można przełożyć, ale teraz się waham...
 
Cześć dziewczyny, ja dopiero teraz się odzywam bo tak jak narzekałam na brak objawów tak kolejny dzień męczyły mnie mdłości [emoji33] dzisiaj postanowiłam się nie kisić w domu i pojechałam na zakupy żeby się oderwać. W drodze musiałam zajechać do piekarni po suchą bułkę bo było mi niedobrze. Teraz już trochę lepiej, chociaż bym pospała.

Cieszę się Waszymi dobrymi wieściami [emoji176] ja za prenatalne USG + PAPPA zapłacę 520 zł i nic nie ma taniej u mnie... Przełożyłam sobie wizytę z 01.02. Na 28.01. Czyli przyszły czwartek do mojej lekarki, ale całkiem inna przychodnia, myślicie, że będzie miała mi to za złe? Wtedy też nie wiem jak ze zwolnieniem bo mam do 01.02. A jak pójdę wcześniej do lekarza to jak ona to zrobi? Ten 1 mi za bardzo nie pasuje, bo mam wtedy coś innego do załatwienia, a skoro jest wolny 28 to stwierdziłam, że mała różnica i można przełożyć, ale teraz się waham...
Dlaczego miała by być zła [emoji846] zależy Ci na wizycie więc spokojnie idziesz. Tym bardziej że w planowym nie mogłaś [emoji846]

A ze zwolnieniem u nie jest tak że mój lekarz się tym nie zajmuję. Dzwonię na recepcje i wystawiają mi sekretarki [emoji2] to kwestia 1 minuty więc nie masz się czym przejmować [emoji846]
 
reklama
Teraz kolejne badanie przede mną-ustalenie grupy krwi w centrum krwiodawstwa ( wyszło mi rh d inne czyli ani plus ani minus)...i babki były zdziwione ze nie mam skierowania bo w ciazy to koniecznie trzeba ustalić a koszt moze być od 100 do nawet ponad 500 zl... place i trochę się wkurzam bo to 700 za przeciciala antyfosfolupidowe , 400 za te pierwsze badania-toxo,hiv i te inne, 400 Pappa i usg, każda wizyta 150 zl i tak miesiąc po miesiącu a kasa leci...
No nie. To ja takich kosztów nie miałam. Te pierwsze badania cytomegalie, hivy, toxo to było jakoś 300-400 zł i potem grupa krwi koło 100. A nie możesz pójść do rejonowego? Poprosić? Ja na tarczycę brałam od rejonowego. Bo pakiet tarczycowy koło 200 zł. A też często robiłam. I potem wątrobowe miałam też od rejonowego, bo podejrzenie cholestsxy miałam.
 
Do góry