reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Hej dziewczyny ja już po wizycie. Powiem Wam, że jestem bardziej zadowolona z tej wizyty i podejścia lekarza, niż jak poszłam prywatnie. Co prawda tu też płaciłam , ponieważ wizyta w szpitalu po południu jest płatna i liczona jako prywatna. Zapłaciłam 50€ , czyli o 10€ mniej niż co byłam prywatnie poza szpitalem. Tu załatwił mi wizytę znajomy mojego męża , weszłam bez kolejki. Co prawda tu inaczej trochę jest niż w Polsce , ale więcej mi lekarz powiedział niż w prywatnym gabinecie w 8tc co byłam. Mówił co po kolei bedizemy robić , co mogę jeść , a czego nie robić. Jakie witaminy mi przepisze itp. No i w końcu mam wydruk z usg , czego wcześniej nie miałam w prywatnym gabinecie , a tylko telefonem cyknelam zdjęcie. Weszliśmy z mężem razem bez problemu , nie musiałam udawać , że języka nie znam 😁. Na usg trochę się zestresowałam , ponieważ Pierw słyszeliśmy bicie serca i widzieliśmy na monitorze , a później cisza. Już płakać mi się chciało , ale lekarz zmienił ustawienie głowicy i później już była ciągłość bicia serduszka.
Na zdjęciu / wydruku z usg widzę tylko kulkę , nie wiem czy sprzęt jakiś nie ten , ale mąż mówił , że widział tułów tylko jak zrobił lekarz zdjęcie to zmienił lekko pozycje ręki. Cóż na zdjęciu widzę dwie kulki ,co prawda jedna wyglada jak profil głowy 😅. Zadałam pytanie czy wszystko Ok, chyba widział o co mi chodzi bo odp, że za jakieś 15 dni będziemy widzieć raczki , nóżki etc. , że to dopiero 10 tydzień. No obu było wszystko w porządku , a w Grecji trochę inaczej niż w Polsce , a przynajmniej u nas na wyspie. W Polsce może bardziej dokaldni. Daje zdjęcie mojej kulki 😁
Pamietacie jak wczoraj się stresowałam , że nie mam już objawów i bałam się , że coś nie tak. Na szczęście żyje moja kulka.
B40B7052-39F7-4480-B5BF-8C78CBE0D467.jpeg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny 😊
Współczuje zakazu współżycia!🙄 Kurde nie wyobrażam sobie tak długiego celibatu 🙈
Co do badań to super, gratulacje dla każdej z Was ❤️
Ja jestem zafiksowana na punkcie zębów i już planuję, kiedy zapisać się na następną wizytę, mimo że byłam niedawno i wszystkie zęby wyleczone. Podobno w ciąży zęby szybciej się psują więc wolę mieć to pod kontrolą 😊
 
Dziewczynki i ja się witam po wizycie👋🏻😄 Z OM 9+4 z USG 9+1, pani doktor powiedziała żeby się trzymać terminu z OM. Dzidziutek rozwija się prawidłowo 2,49 cm👼🏻💗

Ciążę prowadzę w Lux Med, pani doktor dała mi skierowanie na badania prenatalne i żeby były bezpłatne, to napisała na skierowaniu, ze zarodek ma tachykardię. Ogólnie badania prenatalne są płatne do 35 R.ż, aby były bezpłatne muszą być do tego przesłanki. Poniżej wklejam zdjęcie skierowania i przesłanek.Zobacz załącznik 1229536
Czyli da się i dużo zależy od woli lekarza! Super! I wieści dobre bo maleństwo rośnie!
 
Który to tydzień ciąży? Jaki zakres? Ja przy becie niecałe 7000 miałam akcję serca. Coś to źle wygląda..
Ja przy becie 7000 miałam pusty pęcherzyk ciążowy bez żółtkowego, to nie jest do końca wyznacznik. W tym momencie oznacza się przyrost, zeby zobaczyc czy ciąża się rozwija, ale walidnośc z tego co wiem określa się z wymiarów. Ogólnie niewiele z bety powiemy, tylko lekarz na usg powie co się dzieje :(
 
No to mi właśnie kazał iść do następnej wizyty z wpisem w kartę ciąży. Ja na szczęście też większość SC rzeczy porobiłam dużo przed ciążą jedynie ze ściągnięciem kamienia się nie wyrobiłam
mnie niestety za chwile czeka usuwanie zatrzymanej ósemki także będzie i znieczulenie i antybiotyk. Oby udało się unikać komplikacji i kolejnych zabiegów
 
reklama
Do góry